- 2017-06-18
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Kreditai
1. Jei reikia skolintis, tuomet būkite atidūs bendraudami su banku. Svarbu žinoti, kad Jus ištikus finansinėms problemoms, komerciniai bankai neprivalo teikti nuolaidų ar kitaip padėti savo klientams. Pagrindinis bankų veiklos tikslas yra pelnas. Bankai siekia uždirbti kuo daugiau pinigų, todėl sudaro ilgalaikes vartojimo kredito sutartis. Turite suprasti, kad esant galimybei bankai kels palūkanas, gali reikalauti papildomų mokesčių ir t.t.
2. Prieš teikdami paraišką būsto kreditui, geriau pasitarkite su nepriklausomu konsultantu – būsto paskola imama kelioms dešimtims metų, todėl pasitikėti tik banko, patarimais nereikėtų.
3. Nelaiduokite paskolos visu savo turtu – toks garantavimas gali turėti sunkių pasekmių Jums ir Jūsų šeimai. Geriau sukaupti santaupų, kad iškilus netikėtai situacijai, bent keletą mėnesių galėtumėte laiku atsiskaityti su banku.
4. Nereikia iš karto sudaryti dėl būsto paskolos sutartį su banku, net jei bankas spaudžia kuo greičiau apsispręsti . Geriau prieš imant kreditą gauti bent kelių bankų pasiūlymus – konkurencija yra vienas iš nedaugelio veiksnių, kurie padeda klientui pagerinti kredito sąlygas. Atminkite, kad paskola yra prekė. Jeigu sąlygos netenkina -visada galima paieškoti palankesnių sąlygų.
5. Reikalaukite, kad kredito sutartyje būtų išsamiai nurodyta tvarka, kaip bankas elgsis jei laiku nebus mokama paskola.
6. Būtina įforminkite visus susitarimus ir derybas su bankais raštu – el. laiškais bei raštais. Patartina daryti ir pokalbių garso įrašus, nes bankai gali įrašyti pokalbius net kliento neįspėję. Pateikiant savo raštą bankui, jo kopiją su banko antspaudu pasilikite sau. Saugokite visą susirašinėjimų ir kitokio bendravimo su banku istoriją dėl sudarytos paskolos.
7. Nespręskite tik pasirėmę žodiniais banko darbuotojų pažadais, net jei su darbuotojais. Banko vadybininkas, su kuriuo bendraujate, gali būti pakeistas, o atėjęs naujas gali ir nežinoti apie žodinius susitarimus su ankstesniu vadybininku. Svarbu yra tai, kad nors bankai ir visada nurodo dėl bet kokios informacijos kreiptis į jo darbuotojus, šiems suteikus (kad ir netyčia) neteisingą informaciją, bankas vis tiek vadovausis pasirašyta sutartimi ar įstatymais, o darbuotojo klaidos gal net nepripažins.
9. Venkite papildomų finansinių produktų, kuriuos bandys įsiūlyti banko darbuotojai. Jų atlyginimas priklauso nuo rezultatų, todėl jie šalia teikiamos paslaugos sieks įtikinti klientus ir kitų paslaugų ar produktų reikalingumu
9. Ginčus su banku reikia Lietuvos banko Ginčų nagrinėjimo komisijoje. Jei manote, kad sudaryta kredito sutartis nelygiateisė, kreipkitės į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Konsultuotis visada galite su Lietuvos bankų klientų asociacija.
10.Jei įmanoma – aplamai nesikreipkite dėl paskolos.