25 finansiniai patarimai kiekvienai dienai… ir visam gyvenimui

Jei laikysitės paprastų taisyklių ir patarimų, pateiktų šiame straipsnyje, galite tapti net milijonieriumi! Žinoma, galima praturtėti nežinant šių principų, jų nesilaikant ir net elgiantis priešingai. Tačiau jūsų šansai žymiai padidės, paisysite šių naudingų finansinių patarimų:

1. Įpraskite savo pajamas ir išlaidas sekti elektroniniu būdu arba raštu sudarę šeimos biudžeto lentelę.

2. Atsikratykite kreditinių kortelių, vartojimo paskolų ir kitų skolų. Skolos psichologiškai gniuždo, varo žmones į stresą ir verčia nerimauti dėl ateities. Dėl to už ne savo lėšų naudojimą mokėsite ne tik pinigais, bet ir savo sveikata bei energija.

3. Apskritai, nustokite skolintis pinigus. Pirkdami prekes su lizingu žmonės paprastai išleidžia vidutiniškai 30% daugiau nei tuo atveju, jei už tą patį pirkinį mokė savo pinigais. Be to, daiktas, perkamas kreditu, kartais kainuoja kelis kartus daugiau nei jo tikroji kaina.

4. Gyvenkite pagal savo galimybes. Pažeisdami šią taisyklę, prarasite harmoniją savo gyvenime. Jūs išleidžiate pinigus, kurių neuždirbote. Tiesą sakant, naudodami tai, kas jums nepriklauso, galite bet kada tai prarasti! Suvokite skirtumą tarp jūsų poreikių – ko jums tikrai reikia – ir jūsų norų, – ką „būtų malonu turėti“. Pirmenybę teikite tam, kad pirmiausia būtų patenkinti visi jūsų poreikiai, ir tik tai, kas liko išleisti norams ir pramogoms.

5. Atsisakykite impulsyvių pirkinių ir nereikalingų išlaidų. Prieš eidami į parduotuvę sudarykite maisto prekių sąrašą ir laikykitės jo.

6. Dirbkite, kad padidintumėte savo pajamas. Sužinokite, už ką jums yra mokama, ir tobulėkite toje srityje. Gilesnių žinių įgijimas siauroje nišoje, kompetencijų ir atsakomybės sričių išplėtimas, atlikto darbo kokybės gerinimas, taip pat greitesnis darbo užbaigimas gali būti raktas norint padidinti savo pajamas.

7. Nesitikėkite greitų rezultatų. Didėjančios pajamos yra ilgo ir reguliaraus darbo rezultatas, todėl būkite kantrūs ir mažais žingsneliais pradėkite judėti link savo tikslo.

8. Sukurkite ir įsigykite papildomų pajamų šaltinių. Daugelio sėkmingų žmonių finansinio stabilumo paslaptis slypi keliuose pajamų šaltiniuose.

9. Su pinigais elkitės pagarbiai – pinigai yra jūsų „konservuotas“ laikas ir energija, kuriuos išleidote jiems uždirbti.

10. Rūpinkitės savo pinigais – nešvaistykite jų lošimams, piramidžių schemoms, abejotiniems projektams ir sandoriams.

11. Neskolinkite pinigų – kyla didžiulė rizika, kad sužlugdysite santykius su žmonėmis bei prarasite pinigus. Palikite bankams dirbą.

12. Nešvaistykite net nedidelių sumų. Centai sudaro ir dolerį, ir eurą!

13. Atsisakykite blogų finansinių įpročių, kurie reguliariai ištraukia pinigus iš jūsų piniginės, bet neatneša buvusių malonumų. Mes išleidžiame pinigus tam tikroms emocijoms gauti. Už tą pačią kainą skirtingi dalykai gali sukelti skirtingų emocijų. Pavyzdžiui, kava kavinėje už 2 eurus, kurią gėrėte po pietų, nebesukelia džiaugsmo ir pasitenkinimo, tačiau vis tiek jūsų biudžetui kainuoja 10 per savaitę. Už tą pačią sumą galėtumėte patirti kur kas daugiau emocijų eidami į masažą ar filmą.

14. Nedvejodami paprašykite nuolaidos ir pasinaudokite specialiais pasiūlymais. Pardavėjui tikriausiai bus naudingiau pasiūlyti jums nuolaidą ir parduoti produktą, nei atsisakyti nuolaidos ir nieko neparduoti.

15. Studijuokite finansinio raštingumo literatūrą. Jūsų gerovė tiesiogiai priklauso nuo jūsų finansinio raštingumo lygio!

16. Susikurkite asmeninį finansinį planą ir vykdykite jį.

17. Pirmiausia sumokėkite sau – jau vėlu bandyti taupyti pinigus, kai juos išleidote. Turite atiduoti dalį pinigų, kad galėtumėte pasiekti savo finansinius tikslus, kai tik juos turėsite.

18. Investuoti yra lengviau ir pigiau, nei jūs manote. Be to, kai kurios finansinės priemonės leidžia įvairiais būdais automatizuoti šį procesą. Svarbiausia yra suprasti, ar jums tai tiek svarbu, kad esate pasirengęs imtis veiksmų?

19. Pirkite jums reikalingus kokybiškus daiktus. Kokybiški produktai paprastai būna brangesni, tačiau dėl savo ilgaamžiškumo neretai atsieina pigiau. Tas pats dažnai tinka ir maisto produktams, pvz. tikra mėsa yra daug maistingesnė už pigias dešreles, todėl pasisotinimui pastarųjų reikės nepalyginamai daugiau. Be to žemos maistinės vertės maistas tikrai neprideda sveikatos, kuri gali kainuoti labai brangiai.

20. Įsitikinkite, kad jūsų pajamos visada auga greičiau nei išlaidos. Be to, jūsų pajamos visada turėtų būti didesnės nei išlaidos. Tai yra vienas iš pagrindinių finansinės gerovės principų.

21. Visada skaičiuokite pinigus, net jei suma atrodo menka. Nedidelės dienos išlaidos gali sudaryti milžiniškas sumas per metus, o per dešimtmečius – dar daugiau. Kiekvieną kartą pasakius sau apie tai, kad „10 eurų nėra pinigai, ne gaila prarasti“, ateityje atimsite iš savęs dešimtis ir šimtus tūkstančių, kurie gali išaugti, jei protingai investuosite.

22. Prieš ką nors pirkdami, palyginkite kainas skirtingose ​​vietose. Geriausias būdas įvertinti kainą yra ją matuoti savo gyvenimo valandomis – kiek laiko turite dirbti, kad surinktumėte reikiamą sumą šiam pirkiniui. Tai leis jums lengviau palyginti sumokėtą daikto kainą su jūsų verte. Ar esate pasirengęs atsisakyti valandos savo gyvenimo už kavos puodelį? O kaip gyvenimo gyvenimo mėnuo už naują telefoną?

23. Klausykite specialistų patarimų: sveikatos klausimais klausykite gydytojo, kalbėkite apie fizinį pasirengimą su treneriu, aptarkite asmeninius finansus su finansų ekpsertais. Jūs, be abejo, galite viską išsiaiškinti savarankiškai, užpildydami savo žinių spragas. Bet jei jums svarbus greitas ir kokybiškas rezultatas, susisiekite su atitinkamais specialistais.

24. Nepavydėkite kitiems žmonėms, jei jie ką nors žino geriau nei Jūs, o mokykitės iš jų.

25. Supraskite, kad finansinė gerovė visiškai priklauso nuo jūsų ir jūsų veiksmų.