5 PATARIMAI JEI REIKALINGAI KREDITAI

Gyvenime nutinka situacijų, kai tenka spręsti netikėtai iškilusias finansines problemas, tačiau joms turimų santaupų neužtenka. Tokiais atvejais galvojama apie tai iš kur būtų galima pasiskolinti. Deja, ne visada padėti gali artimi giminaičiai ar draugai, todėl pagalvojama ir apie greituosius kreditus.

Tačiau jei nusprendėte kreiptis dėl paskolos suteikimo į kurią nors kreditų bendrovę prieš tai darydami turite atsakyti sau į keletą esminių klausimų. Šią informaciją būtina žinoti ir įvertinti, kad netektų vėliau gailėtis dėl „netikėtai” atsiradusios skolos.

  • Ar kreditas dabar reikalingas? Būtina įvertinti kur bus išleisti pasiskolinti pinigai – būtiniems dalykams, netikėtai iškilusioms išlaidoms ar tik pirkiniams, kurie nėra gyvibiškai būtini.
  • Ar yra galimybių iš kitur gauti pinigų? Čia kalbama apie gaunamas pajamas ir turimas išlaidas. Kartais užtenka atsisakyti tam tikrų nebūtinų prekių ar paslaugų ir atliekamus pinigus atidėti konkrečiam tikslui.
  • Ar žinote, kokia suma yra reikalinga? Žinojimas kokios sumos reikia Jums reikalingai prekei ar paslaugai padės sutaupyti pinigų. Kaip? Už kiekvieną kreditą reikia mokėti palūkanas (nebent reikalinga nedidelę suma ir bus galimybė pasinaudojus akcija paimti kreditą be palūkanų), todėl kuo daugiau pasiskolinsite tuo daugiau teks grąžinti.
  • Kokios galimybės grąžinti kreditą? Turite įvertinti savo būsimas pajamas kredito grąžinimo metu. Ar laiku bus jos gautos ir ką daryti, jei kredito mokėjimo metu nebus pakankamai pinigų grąžinimui. Neesant galimybės grąžinti visos sumos arba laiku mokėti įmokas geriau nesiskolinti, nes bėgant laikui Jūsų finasinės problemos tik didės.
  • Svarbiausia – niekada nesiskolinti iš vienos kredito įmonės tam, kad padengti kitos kreditą. Ilgaainiui tai gali pavirsti į taip vadinamą „užburtą ratą” ir tapus nemokiam gyvenimą gerokai apkartins antstolių išieškojimai.