Asmens duomenų apsauga: patarimai verslininkams

Rūpinimasis asmens duomenų apsauga turėtų būti aktualus kiekvienai įmonei, nes to reikalauja 2018 metais nustatyto reglamento nuostatos. Jei bus pastebėta, kad nėra laikomasi Bendrojo asmens duomenų apsaugos reglamento, kuris turi būti įdiegtas kiekvienoje internetinėje svetainėje, tokiu atveju gali grėsti tikrai nemažos baudos. Žinoma, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl turėtumėte pasirūpinti klientų duomenų apsauga – juk tuomet, jei tam skirsite pakankamai dėmesio, jūsų įmonės reputacija taps kur kas geresnė. Taigi, ką daryti, kad jūsų klientų asmeniniai duomenys būtų tinkamai apsaugoti?

Pirmiausia įvertinkite, ar visi duomenys yra reikalingi

Daugybėje internetinių svetainių vartotojams reikia pateikti perteklinius duomenis (pavyzdžiui, jei rašomas atsiliepimas, gali būti reikalaujama pateikti vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą ar net telefono numerį). Tam tikrais atvejais tai visiškai nėra būtina, nes šie pateikti duomenys niekur nebus naudojami. Taigi,  labai svarbu įvertinti, kokių duomenų yra reikalaujama jūsų internetinėje svetainėje – tam tikrais atvejais vartotojai pateikia net ir tuos duomenis, kurie visiškai nėra reikalingi.

Dokumentacijos peržiūra ir atnaujinimas

Labai svarbu tai, kad visose internetinėse svetainėse būtų patvirtintos asmens duomenų apsaugos taisyklės, ir įvairius dokumentus, kurie susiję su vartotojų asmens duomenų apsauga, būtina periodiškai atnaujinti. Pasirūpinkite, kad jūsų internetinėje svetainėje pateikta informacija būtų aiški ir lengvai suprantama: gana dažnais atvejais daroma ta pati klaida, kuomet duomenų apsaugos taisyklės paprasčiausiai nukopijuojamos iš kitų internetinių svetainių. Deja, gana dažnais atvejais informacija apie taisykles yra ne tik neaiški, bet taip pat ir klaidinanti, tad pasirūpinkite, kad taip nenutiktų.

Kas rūpinsis asmens duomenų apsauga?

Tam tikrais atvejais visi darbai yra atliekami savarankiškai, ir dėl šios priežasties asmens duomenų apsauga yra užtikrinama netinkamai. Visada kur kas palankiau tiesiog kreiptis į duomenų apsaugos paslaugas teikiančias kompanijas, kurios užtikrins, kad visi darbai būtų atliekami tinkamai. Šiuo metu galima rasti ne taip ir mažai tokias paslaugas teikiančių bendrovių, tad turėsite galimybę įvertinti tam tikrus jums svarbiausius kriterijus, ir pasirinkti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkančią kompaniją. Pavyzdžiui, gali būti svarbu tai, kiek kainuoja paslaugų teikimas, kaip apie bendrovę atsiliepia klientai, ir t.t. Atsižvelgę į šiuos kriterijus priimti tam tikrą sprendimą galėsite kur kas paprasčiau, ir galėsite būti užtikrinti, kad paslaugų kokybė bus nepriekaištinga.

Ką svarbu žinoti internetinį verslą vystantiems žmonėms?

Nors duomenų apsaugos reglamentas buvo priimtas 2018 metų vidurį, tačiau iki šiol didelė dalis internetinių svetainių vis dar neturi įdiegto BDAR. Taip nutinka dėl dviejų svarbiausių priežasčių: manoma, kad tai nėra būtina, ar kad šio reglamento diegimas bus pernelyg brangus. Vis dėlto, svarbu suprasti, kad asmens duomenų apsauga yra viena svarbiausių pamatinių žmogaus teisių, todėl būtina pasirūpinti vartotojų saugumu. Asmens duomenų tvarkymas be jo sutikimo yra laikomas nusikaltimu, todėl pasistenkite, kad duomenys būtų tvarkomi tinkamai – tai padės palaikyti puikią jūsų įmonės reputaciją, ir, žinoma, leis išvengti baudos, kurios dydis gali būti tikrai nemažas.

Jei nesate užtikrinti, kad jūsų internetinės svetainės asmens duomenų apsauga yra tinkama, tokiu atveju galite tiesiog pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai galės atsakyti į visus jums rūpimus klausimus. Labai svarbu tai, kad pasirinktumėte tikrai patikimą bendrovę, besirūpinančia vartotojų duomenų apsauga: šiuo metu įvairių pasirinkimo galimybių tikrai nestinga, tad galite įvertinti, kokios kompanijos teikiamos paslaugos yra sulaukusios paties palankiausio įvertinimo, ir t.t. Neskubėkite apsispręsti – juk nuo paslaugų kokybės priklausys, ar nebus pažeista viena svarbiausių žmonių teisių.