Butai Klaipėdoje: kas svarbu renkantis naują būstą?

Naujo buto įsigijimas be abejo yra labai svarbus sprendimas, todėl renkantis būstą rekomenduojama neskubėti. Žinoma, daugeliui žmonių galimybės yra ribotos. Nepaisant to svarbu ne vien tai, ar būstas yra įperkamas, tačiau taip pat nereikėtų ignoruoti ir fakto, kad nekilnojamojo turto įsigijimas yra ilgalaikė investicija. Dėl šios priežasties būtų ne pro šalį įvertinti visus „už“ ir „prieš“. Besidomintys  butais Klaipėdoje pasiūlymų šiuo metu ras pakankamai daug, todėl rekomenduojame atsižvelgti į kelis svarbiausius kriterijus, kurie jums tikrai padės išsirinkti tinkamiausią sprendimą. Taigi, ką derėtų įvertinti ieškant geriausių variantų?

Pirmiausia objektyviai įvertinkite savo biudžetą. Jei ruošiatės iš banko gauti kreditą derėtų pasidomėti, kokią preliminarią sumą jums gali paskolinti finansų įstaigos. Neapsiribokite vien tik vieno banko pasiūlymu: jei apžvelgsite daugiau pasiūlymų, tai jums padės pasirinkti pačias palankiausias sąlygas. Įvertinę, koks yra jūsų biudžetas, galėsite pereiti prie kitų, Jums reikšmingų faktorių vertinimo.

Geriau rinktis senos ar naujos statybos butą? Panašu, kad dėl šio klausimo pirkėjai skirstosi į dvi grupes: vieni teigia, kad patikimiau rinktis senos statybos butus, o kiti pasisako vien tik už naujos statybos būstus. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas tam tikrose situacijose tikrai gali puikiai pasiteisinti, tačiau tuomet, jei ieškote modernesnio išplanavimo butų, kuriuose įrengtas grindinis šildymas ar kiti patogumai, naujos statybos butai Klaipėdoje gali būti kur kas palankesniu sprendimu. Pavyzdžiui, šiuo metu pastebimo susidomėjimo sulaukia „Saulės butai“, kurie siūlo ne tik mažesnes šildymo kainas, bet ir vilioja privačiomis automobilių parkavimo vietomis, įrengtomis stebėjimo kameromis, prie pat namų įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis ir pan. Šios bendrovės siūlomi butai gerai pritaikyti svarbiausiems šiuolaikinio žmogaus poreikiams, tad tikrai verta pasvarstyti apie tokį pasirinkimą.

Buto plotas ir išplanavimas taip pat yra vienas iš svarbiausių būsto pasirinkimo faktorių. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad būsto plotas čia daug svarbiau. Tačiau buto išplanavimas ne mažiau aktualu, nes optimaliai išnaudojus erdvę galima išsiversti ir gana nedideliu kvadratinių metrų kiekių. Nepaisant to, renkantis butą neretai pirkėjų akys pirmiausia krypsta į nurodytus ploto skaičius, pamirštant, jos šis faktorius ne visuomet yra lemianti gyvenimo kokybę. Be abejo, teks pamąstyti, kiek patalpų turėtų būti jūsų svajonių būste. Tai taip pat padės susiaurinti paieškas ir greičiau priimti sprendimą. Tuomet galėsite pasigilinti į būsto išplanavimą, kuris pakankamai dažnai pateikiamas skelbimuose ar pardavėjų internetinėse svetainėse. Labai svarbu ir tai, kuriame aukšte yra įrengtas butas, į kurią pusę nukreipti jo langai, ar name yra liftas, ar atlikta renovacija, kokios būklės santechnika, instaliacija, kokie kaimynai ir pan.