Greitos paskolos bedarbiams – ar joms yra alternatyvų?

Šiuo metu Lietuvoje yra kone 200 tūkstančių oficialiai registruotų bedarbių. Neoficialių bedarbių ir tokių, kurie registruotis darbo biržoje negali – dar bent kelios dešimtys tūkstančių. Nenuostabu, kad tokiomis aplinkybėmis greitos paskolos bedarbiams yra labai populiarios. Jų populiarumas neturėtų stebinti, nes bedarbio išmoka mūsų šalyje yra labai maža ir jos vargiai užtenka pragyventi apskritai, o ką jau kalbėti apie orų pragyvenimą… Daugelis bedarbių griebiasi greitos paskolos nedirbantiems, bet ar jai yra alternatyvų? Ar neskubėdami nedirbantys žmonės galėtų surasti kažką geresnio?

Yra keletas variantų, kuriuos kiekvienas bedarbis turėtų išbandyti prieš imdamas greitąją paskolą. Pirmasis, pats paprasčiausias ir pigiausias yra bandymas gauti paskolą iš artimesnių žmonių. Dažnai jie nėra linkę jūsų prašyti mokėti palūkanų už paskolą ir ją skolina iš geros valios. Blogiausiu atveju atsipirksite grąžindami paslaugą kokioje kitoje formoje, atėjus tam laikui. Be to, skolinantis iš giminių, draugų ar pažįstamų, jūs neturėsite problemų negrąžindami paskolos laiku. Net jei jos grąžinti laiku negalėsite, šie žmonės supratingai nekels jums problemų. Juk jokių oficialių susitarimų nėra daroma. O greita paskola bedarbiams, tuo tarpu, gali tokiose situacijose sukelti didelių problemų. Visgi mokesčiai už vėlavimą grąžinti yra ganėtinai dideli, ypač tose situacijose, kai pamirštama prasitęsti paskolą.

Kita alternatyva yra ne greita, bet vartojamoji paskola. Ją galite gauti iš banko. Tokios paskolos dažnai turi geresnes sąlygas nei greitieji kreditai ir su jais susijusios paslaugos. Bankai turi labai plačią klientūrą ir nėra linkę nuskriausti eilinio žmogaus, nes jis nėra jų vienintelis ir net nėra pagrindinis pajamų šaltinis. Priešingai su greitomis paskolos – šios yra greitųjų kreditų bendrovių pagrindinis ir vienintelis šaltinis. Ir būtent bedarbiai, dėl jau minėtų priežasčių, sudaro didelę šių klientų dalį. Vien dėl mėnesinių mokesčių būtų galima rinktis bankų paskolas. Bet jas sunkiau gauti ir tik labai maža dalis bedarbių gali prie jų prieiti. Dažniausiai tik tie, kurie turi kažkokių kitų, stabilių ir normalių pajamų, bet neturi darbo gali jas gauti.

Todėl greitos paskolos bedarbiams nėra geriausias pasirinkimas jei žvilgtelsim tik į siūlomas sąlygas. Šioje vietoje galite net keletą geresnių pasiūlymų. Bet kadangi tik greitos paskolos yra lengviausiai prieinamos nedirbantiems, jos efektyviai ir lieka vieninteliu ir todėl geriausiu pasirinkimu.

Panašūs straipsniai: