Ilgalaikė paskola

Paskolų tipų būna įvairių. Tačiau pagrinde jos yra skirstomos į ilgalaikes ir trumpalaikės. Pagrindinis skirtumas tarp jų, kaip jau iš pirmo žvilgsnio aišku, paskolos ėmimo terminas. Šiuo atveju trumpalaikė paskola yra imama trumpam laikotarpiui. Šios paskolos dažniausiai naudojamos asmeniniams tikslams, todėl šitos paskolos yra įgavusios sinonimą – asmeninės paskolos. Jos dažniausiai naudojamos ganėtinai nedidelėms išlaidoms, pavyzdžiui, nusipirkti automobilį. Arba susiremontuoti namą. Ir panašiai.

Ilgalaikė paskola savo ruožtu yra teikiama žymiai stambesne suma. Taip yra todėl, kad ji teikiama ganėtinai ilgam laikotarpiui. Dažniausiai ilgalaikė paskola gali siekti net iki pusės milijono litų. O terminas, per kurį paskola turi būti atiduota, dažniausiai siekia 20 – 25 metus.

Šiuo metu ilgalaikė paskola nėra paplitusi lietuvių tarpe, dėl susiklosčiusios nepalankios ekonominės situacijos. Ir tie patys žmonės, kurie ilgalaikę paskolą ėmė seniau (prieš krizės laikotarpį) dabar turi nemažai problemų. O problemos tokios, kad bankai užsikėlė nesveikai aukštas savo palūkanas, ir žmonės nebežino ką bedaryti, kad iš jų išsivaduoti.

Taip galėjo nutikti dėl keleto priežasčių. Viena iš jų būtų ta, kad žmonės neskaito sutarties sąlygų. O jeigu ir skaito, praleidžia smulkiu šriftu parašytą informaciją. Tada ir padaroma pagrindinė klaida. Todėl prieš pasirašydami paskolos teikimo dokumentus, akylai išstudijuokite sutarties sąlygas. Nes šis neapgalvotas žingsnis padarys taip, kad ilgalaikė paskola gali apsunkinti jūsų gyvenimą.