„Omberg“ ir „Gjensidige“ siūlo naują sprendimą Lietuvos būsto rinkoje

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad COVID-19 pandemijos metu pagrindinis veiksnys, skatinantis Lietuvos gyventojus atidėti būsto pirkimą, yra nerimas dėl visų ar dalies pajamų netekimo – jį nurodė net 60 proc. liepos mėn. apklaustų šalies gyventojų. Šią riziką nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ kartu su draudimo įmone „Gjensidige“ siūlo sumažinti suteikdama  naują  šalies NT rinkoje sprendimą – būsto paskolos draudimą nuo galimo pajamų netekimo.

6 iš 10 jaučia nerimą dėl pajamų

Tyrimų bendrovės „Spinter“ pasibaigus karantinui liepos mėnesį atlikta daugiau nei 1000 Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad 6-iems iš 10 respondentų didžiausią nerimą priimant sprendimą dėl būsto įsigijimo šiuo metu kelia galimas visų ar dalies pajamų netekimas.

„Pasibaigus karantino suvaržymams, būsto ieškantys gyventojai greitai grįžo į rinką ir tęsia butų apžiūras. Tačiau bendraudami su jais matome, kad net ir jokių ekonominių karantino padarinių nepatyrę žmonės jaučia didelį nerimą dėl nuolatinio neigiamų naujienų srauto. Todėl jie yra itin atsargūs ir baiminasi prisiimti ilgalaikius finansinius įsipareigojimus. Tai skatina ieškoti būdų, kurie palengvintų tokių klientų apsisprendimą, juos nuramintų“, – sako NT vystymo bendrovės „Omberg“ vykdančioji direktorė Dalia Andrulionienė.

Bendrovės inicijuota Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad 40 proc. žmonių svarstant įsigyti būstą svarbia paskata šiuo metu taptų pardavėjo įsipareigojimas kompensuoti paskolos įmokas pajamų netekimo atveju. Atsižvelgdama į tai, bendrovė jos plėtojamuose NT objektuose būstą įsigyjantiems klientams siūlys nemokamą draudimą: jis galios dvejus metus nuo buto įsigijimo ir, praradus pajamas, kompensuos būsto kredito įmokas iki šešių mėnesių.

Pirmasis toks sprendimas Lietuvos rinkoje

„Omberg“ partneriu kuriant šį sprendimą tapo draudimo bendrovė „Gjensidige“. Tai pirmasis produktas šalies rinkoje, kurį siūlo NT vystytojas, o būsto pirkėjui draudimo garantiją pagal pasirašytą sutartį suteikia draudimo bendrovė.

Draudimas galiotų tokiu atveju, jei klientas netektų darbo darbdavio iniciatyva, prarastų darbo vietą dėl įmonės bankroto, taip pat jei išeitų iš darbo savo noru dėl svarių priežasčių arba šalių sutarimu.

Pasak Mariaus Jundulo, „Gjensidige“ generalinio direktoriaus, daug metų bendrovės iniciatyva atliekamų visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, tik pusė žmonių Lietuvoje jaučiasi saugūs dėl asmeninių finansų. „Turto ir finansinio saugumo klausimai yra susiję su žmonių jau sukauptu turtu ir galimybėmis jį išsaugoti, taip pat su esamomis pajamomis ir jų stabilumu. Dėl savo finansinio turto jaučiasi saugūs tik 55 proc. mūsų šalies gyventojų“, – teigė M. Jundulas.

Todėl draudimas, pasak jo, vis dažniau tampa įvairių verslo siūlomų sprendimų klientams dalimi. „Naujoji realybė, pasaulį ištikus pandemijai, skatina ieškoti naujų saugumo būdų. Drauge su partneriais iš įvairių verslo sričių kuriame draudimo paslaugas, kurios, atsitikus nelaimei ar pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, žmogui atlygintų patirtus nuostolius“, – apibendrina draudimo bendrovės vadovas.