Paskolos internetu visą parą jau nebebus teikiamos

Lietuvoje paskolos internetu visą parą jau nebebus teikiamos nuo ateinančių naujų metų. Šis pakeitimas įsigalios iškart nuo sausio 1 dienos. Vartotojai nebegalės gauti kreditus nakties metu – taip buvo nutarta priimant naujas vartojimo kredito įstatymo pataisas. Tiesa, nereikėtų šio naujo reikalavimo sureikšminti, nes vis dėlto – su šiuo pakeitimu kartu atsiras ir nemažai privalumų. Vienas geriausių – pigesnės paskolos. Kreditoriai privalės nuleisti palūkanų normą, o kai kurios kreditų bendrovės dar net neįsigaliojus šiom pataisoms, jau pradėjo tai daryti, todėl galite matyti, kad populiariausios ir didžiausios paskolų įmonės šiuo metu skolina dar mažesnėmis palūkanomis.

Įprastai dauguma kredito bendrovių pereina prie ilgesnių skolinimo terminų, todėl galima tik spėti, jog ateityje šios įmonės bus pagrindiniai bankų konkurentai. Jau ir dabar galima pažvelgti į pagerėjusią situaciją greitųjų kreditų rinkoje, nes anksčiau skolintis buvo galima mėnesio laikotarpiui, o šiuo metu kai kurios įmonės siūlo ilgalaikes paskolas net iki penkių metų laikotarpiui. Palūkanos ženkliai pakito – prieš kelis metus tekdavo grąžinti net keletą kartų didesnę nei pasiskolintą sumą, o dabar palūkanos yra tokios mažos, jog jos jau mažai jaučiamos. Čia aišku kalbame apie pagrindines vartojimo kredito bendroves.

Vartotojų atsakingumas visada yra vienas svarbiausių prioritetų tiek kreditoriams, tiek ir jų veiklą prižiūrinčiam Lietuvos bankui. Tad, mokumo vertinimo metu, bus pasitelkiama daugiau priemonių, siekiant nustatyti ar klientas pajėgs vykdyti naujus įsipareigojimus. Dauguma žmonių skundžiasi, kad kredito bendroves reikalauja per daug duomenų, bet tai yra įprasta procedūra, kurią jie turi vykdyti, nes kitu atveju šios bendrovės pažeistų visą tvarką, o už pažeidimus jos būtų skaudžiai nubaudžiamos solidžiomis baudomis. Duomenų rinkimas ir tikrinimas yra vienas svarbiausių žingsnių, kuris padeda nustatyti ar besiskolinantis asmuo galės laiku mokėti įmokas. Būtent todėl yra peržiūrima kredito istorija bei kitos duomenų bazės.

Internetu vartotojai gali skolintis gana dideles sumas, bet čia skolinimu užsiimančios įmonės akcentuoja, kad dideles sumas gali gauti tik tie, kurių gaunamos pajamos yra pakankamos, todėl siūloma prieš tai ir patiems gerai pasiskaičiuoti savo mokumo galimybes.