Perkame kavos aparatą: kokių klaidų verčiau nekartoti?

Vis daugiau žmonių nusprendžia pagerinti savo kasdienybę įsigydami kavos aparatą. Tokie prietaisai dar paprasčiau leidžia paruošti įvairiausius gėrimus. Visgi, platus jų pasirinkimas šiek tiek apsunkina paieškų  procesus – dėl to šiame etape neretai neišvengiama klaidų, kurios gali turėti įtakos tolimesniam prietaisų naudojimui. Siūlome susipažinti su dažniausiomis iš jų – tuomet bus lengviau jų nebekartoti.

Iš anksto neįvertinami poreikiai ir galimybės

Tikriausiai esate pastebėję, kad kavos aparatai yra skirtingų tipų – kiekvienas iš jų yra pritaikytas labai skirtingiems poreikiams. Pavyzdžiui, lašeliniai puikiai tinka juodos kavos gaminimui. Tačiau jeigu mėgstate ir kitų rūšių gėrimus, Jums labiau tiks kapsuliniai modeliai – jie vertinami dėl itin higieniško proceso. Įvairius gėrimus leis paruošti ir automatinis kavos aparatas: toks gaminimo būdas bus dar paprastesnis. Tuo tarpu pusiau automatiniai modeliai suteiks daugiausiai erdvės improvizacijoms, tačiau pareikalaus papildomo laiko.

Apie šį aspektą taip pat reikia pagalvoti. Jei norite įsigyti kavos aparatą tam, kad greičiau kava mėgautumėtės ryte, vargu, ar pusiau automatinis modelis bus geriausias pasirinkimas. Tačiau jeigu turite papildomo laiko ir noro gilinti žinias kavos gamybos srityje, tai bus tikslingiausias variantas. Kitaip tariant, iš anksto turėtumėte žinoti, ko tikitės iš naujojo prietaiso.

Pamirštama atkreipti dėmesį į prietaiso dydį

Kavos aparatui dažniausiai atitenka garbinga vieta ant virtuvės stalviršio – jei ant jo nėra daug vietos, turėtumėte įsitikinti, kad čia tilps tiek šis prietaisas, tiek ir kiti būtiniausi reikmenys. Dabar gamintojai siūlo ne vieną kompaktišką modelį, tad tinkamą variantą vis vien pavyks surasti – tereikia žinoti savo galimybes. Be to, prekyboje egzistuoja ir įmontuojami kavos aparatai, kurie dar geriau susilieja su aplinka ir yra patogiai naudojami.

Neteisingai vertinama kavos aparato kokybė

Neretai manoma, kad daugiau kainuojantys modeliai yra kokybiškesni – jei leidžia finansinės galimybės, jiems norisi teikti pirmenybę. Visgi, reikėtų turėti omenyje, kad vertė priklauso nuo labai skirtingų veiksnių, tad vien šis aspektas nenulemia prietaiso kokybės. Daug tikslingiau palyginti aparatų funkcionalumą, galingumą, valdymą, dizainą ir kitus panašius aspektus – taip galėsite atrasti geriausią kainos ir kokybė santykį.

Neatsižvelgiama į kavos puodelio kainą

Pigus kavos aparatas nebūtinai leis mėgautis nebrangiais gėrimais. Puikus to pavyzdys – kapsuliniai kavos aparatai: kapsulėms prireikia kur kas didesnių išlaidų nei maltai kavai ar jos pupelėms. Tiesa, jeigu iki šiol mėgstamus gėrimus pirkdavote kavinėse, didelė tikimybė, kad vis vien pavyks sutaupyti. Tad ir vėlgi reikėtų atsigręžti į asmeninius poreikius – jei mėgstate gėrimų įvairovę ar kavą geriate pakankamai retai, didesnė puodelio kaina tikrai nebus gąsdinanti. Tačiau nesuklysite šį aspektą apgalvoję iš anksto.

Neišsiaiškinama prietaiso priežiūra

Norint, kad kavos aparatas veiktų puikiai ir visuomet pagamintų puikaus skonio gėrimus, reikia reguliariai jį valyti ir prižiūrėti. Dėl to iš anksto turėtumėte pasidomėti, kaip reikės tai daryti. Kai kurie gamintojai pasirūpina, kad priežiūros darbai būtų kuo paprastesni: pavyzdžiui, siūlomos automatinio išsivalymo programos ar lengviau yra nuimamos kai kurios aparatų detalės.

Per mažai akcentuojamas prekinis ženklas

Susikoncentruoti vien tik į prekinį ženklą ir rinktis jį nepasidomėjus aukščiau aptartomis charakteristikomis taip pat būtų klaida, tačiau gamintojų ignoruoti tikrai nereikėtų. Atsižvelgę į juos, galime išsiaiškinti tam tikras ypatybes. Pavyzdžiui, el. parduotuvėje Pigu.lt Nespresso kavos aparatai giriami dėl tvarumo, patogaus naudojimo ir šiuolaikiškų funkcijų. Kitos kompanijos taip pat turi savus išskirtinumus – paskirkite laiko ir jais pasidomėkite.

Išvengę šių klaidų, turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti visus lūkesčius pateisinantį kavos aparatą. Jų pasirinkimo įvairovės dabar tikrai netrūksta – svarbiausia, kad kuo tiksliau žinotumėte, ko norisi būtent Jums.