Rusijos centrinis bankas paaiškino kodėl rublis sustiprėjo

Nuo metų pradžios Rusijos valiuta išlaikė vieną geriausių dinamikos tarp besivystančių rinkų valiutų ir išaugo apie 8,5%, palyginti su doleriu, ir beveik 11%, palyginti su euru. Apie tai pranešė Rusijos centrinio banko vadovė Elvira Nabiullina.

Anot jos, priežastis ta, kad investuotojai siekia didesnės grąžos besivystančiose rinkose. „Investuotojai ieško kur yra pelningesnių vertybinių popierių, investicijų, todėl buvo daug kapitalo įplaukų į daugelį besivystančių rinkų šalių, įskaitant Rusiją“, – sakė Nabiullina [„RIA Novosti“ citata].
Centrinio banko vadovė pabrėžė, kad tuo pat metu sankcijos verčia reguliuotojus būti atsargesniems ir vertinti įvairius finansinio stabilumo aspektus. „Mes jau esame įpratę gyventi sankcijų sąlygomis, nuolatinėse diskusijose apie naujas sankcijas, todėl tam ruošiamės, visada apskaičiuojame rizikos scenarijų“, – sakė ji.

Lapkričio pabaigoje RBC apklausti analitikai prognozavo, kad iki sausio 1 dienos doleris kainuos 64–65 rublius. Atidarant prekybą gruodžio 2 d., pirmadienį, rublis yra šiek tiek pigesnis dolerio ir euro atžvilgiu: dolerio vertė yra 64,34 rublio, euro – 70,85.

Atsižvelgiant į neapibrėžtumą tarp JAV ir Kinijos, spaudimas rubliui tęsis šią savaitę, sakė „Alpari“ informacijos ir analizės centro analitikas Vladislavas Antonovas. Tikimasi, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas atidės tarifų įvedimą gruodžio 15 d., kad palaikytų derybas, tačiau šiemet susitarimas mažai tikėtinas. Jei pirmadienį prekyba doleriu užsidarys žemiau 64,10 rublių, tuomet tikėkimės jo susilpnėjimo iki 63,85 rublio. Taigi, maždaug apie 64 rublių kursą svyravimai yra aktualūs, daro išvadą ekspertas.