Smulkiųjų kreditų bendrovės šauktiniams žada išimtis

Smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančios įmonės pritaria siūlymui taikyti išimtis jaunuoliams, pašauktiems atlikti privalomąją karinę tarnybą ir svarstytų galimybę stabdyti palūkanų ar kitų mokesčių skaičiavimą už kreditus.

„Pastaruoju metu šalyje aktyviai diskutuojama apie šauktinius į privalomąją karo tarnybą. Matome, kad jauni žmonės labiausiai nerimauja dėl savo įsipareigojimų finansų įstaigoms. Tai susiję ne tik su būsto paskolomis, bet ir lizingu, vartojimo kreditais. Smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančios įmonės neprieštarautų, kad pareigą valstybei atliekančių jaunuolių įsipareigojimai tarnybos metu būtų laikinai sustabdyti“, – sakė Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos prezidentas Liutauras Valickas.

Smulkiųjų vartojimo kreditų teikėjai mano, jog būtų prasminga tokią nuostatą įtraukti į kredito ir finansų įstaigų veiklą šalyje reglamentuojančius teisės aktus, įskaitant ir Vartojimo kredito įstatymą, kurio pataisas šiuo metu rengia Seime sudaryta darbo grupė.

„Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos narės prisidės prie iniciatyvos ir skatins jaunuolius vykdyti pareigą savo šaliai, o ne bėgti nuo jos. Svarbiausia, kad jaunuoliai, rengdamiesi ginti tėvynę, būtų tikri dėl savo ateities”, – teigė L.Valickas.

Panašios praktikos atidedant palūkanų skaičiavimą jau turi šalies komerciniai bankai, kurie taip pat pasiruošę taikyti atidėjimus į kariuomenę pašauktiems ir joje privalomąją tarnybą atliekantiems jaunuoliams. Kasmet į privalomąją karinę tarnybą šalyje planuojama pašaukti 3500 jaunuolių nuo 19 iki 26 metų, o su aukštuoju išsilavinimu – iki 38 metų.