„Snoro“ kreditoriai atgaus dar bemaž 20 milijonų eurų

Latvijos oro bendrovė „AirBaltic Corporation AS“ į banko „Snoras“ sąskaitą pervedė 19 497 320,9 €. Pagal Latvijos bendrovės ir BAB „Snoro“ bankroto administratoriaus susitarimą „AirBaltic“ tokiu būdu dešimt metų anksčiau laiko pilnai įvykdė prisiimtus įsipareigojimus.

Minėta bendrovė buvo viena stambiausių „Snoro“ klientų ir skolininkių. 2014 metų kovo 20 dieną su „Snoro“ bankroto administratoriumi buvo sudaryta sutartis, pagal kurią „AirBaltic“ įsipareigojo keliais etapais gražinti 20 mln. eurų skolą. Pirmajame etape Latvijos bendrovė bankui mokėjo tik palūkanas, vėliau pradėjo grąžinti skolą, o visiškas atsiskaitymas buvo numatytas užbaigti 2029 m. Iki dabar Latvijos bendrovė jau buvo grąžinusi 7,3 mln. eurų sumą.

„Galima teigti, kad sėkmingos derybos su „AirBaltic“ banko kreditoriams sutaupė dešimtį metų. Šis sprendimas tapo įmanomas pasikeitus aplinkybėms ir Latvijos bendrovės finansinei situacijai. „AirBaltic“ įvykdė savo įsipareigojimus bankui sumokėdama visą skolą iki  paskutinio cento, o „Snoras“ iš esmės baigė didžiausių paskolų susigrąžinimo etapą. Žinoma, tebesitęsia sudėtingi tarptautiniai teisiniai ginčai dėl buvusių akcininkų galimai pasisavintų banko pinigų, tačiau tai jau kita istorija“, – komentuoja Gintaras Adomonis, banko „Snoras“ bankroto administratorius.

 Priminsime, kad banko „Snoras“ veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną. Lietuvos bankas tų pačių metų lapkričio 24 dieną kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, kuri BAB „Snoras“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.