- 2020-07-28
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Kartais, norint sutaupyti, geriau būna pirmiausia išleisti nemažą sumą.
1. Indukcinė kaitlentė
Tai kainuoja daugiau nei elektrinė ar dujinė, ir priklausomai nuo modelio, kainos skirtumas gali būti didelis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nėra prasmės permokėti.
Tačiau naudojant indukcinę kaitlentę išleidžiama 84% šilumos panaudojama kaitinant virtuvės indų dugną, o ne orą. Tai reiškia, kad energija sunaudojama produktyviau. Palyginimui: elektrinių ir dujinių viryklių šis skaičius yra atitinkamai 71% ir 40%.
2. Šaldiklis
Šaldikliui turėsite išleisti nuo 140 iki 600 šimtų eurų, be to tai užima daug vietos. Kyla klausimas, kodėl to reikia?
Kamera leis saugiai nusipirkti gaminius akcijos metu ar smulkiu urmu (tai kainuos mažiau) ir nesijaudinti, kad atsargos suges. Tas pats pasakytina apie sezonines daržoves, uogas ar žalumynus: vasarą kainos yra mažesnės, jas galite užšaldyti ir panaudoti gaminant maistą vėliau.
Atskiras, o ne įmontuojamas šaldiklis taip pat yra geriausias draugas tų, kurie ruošia pietus ir vakarienes kelioms dienoms ir taip sutaupo šiek tiek laiko.
3. LED lemputės
Jos kainuoja kelis kartus daugiau nei kaitrinės lemputės, tačiau sunaudoja 75% mažiau energijos ir tarnauja 25 kartus ilgiau.
4. Energiją taupantys langai
Jei naudosite dvigubo stiklo langus, kurių vidinė pusė padengta šilumą atspindinčia danga, o ertmėje yra inertinių dujų tai pat galite sutaupyti lėšų. Tokia langai yra brangesni nei įprasti, tačiau sidabro oksidu padengtas stiklas padeda palaikyti kambario temperatūrą – jis neišleidžia nei šilumos, nei vėsos. Šilumos perdavimą 30–50% sumažina – tai reiškia, kad sutaupysite šilumos ir elektros energijos (jei vasarą naudojate oro kondicionierių).
5. Termostatinis maišytuvas
Jame galite iš anksto nustatyti vandens slėgį ir patogią temperatūrą. Toks maišytuvas kainuoja nuo 100 iki 500 eurų, t.y kelis kartus brangesnis nei įprastas. Bet iš kitos pusės, jis yra patogus naudoti ir sunaudoja šiek tiek mažiau vandens: jūs iškart galite pradėti praustis, o ne pasukę čiaupą laukti kol atitekės karštesnis ar vėsesnis vanduo.
6. Vakumatorius
Šis įtaisas produktus gali supakuoti į vakuuminės folijos maišelius. Šioje formoje produktai negenda kelis kartus ilgiau, todėl jums nereikia išmesti maisto, kurio nespėjate suvalgyti prieš pasibaigiant jo galiojimo laikui. Buitiniai pakuotojai kainuoja nuo 50 iki 150 €.
7. Nagų džiovinimo lempa
Tai naudinga mėgstančioms manikiūrą su geliniu lakavimu. Procedūra turėtų būti atliekama kartą per 2-3 savaites ir salone kainuoja nemenką sumą. Biudžetinės lempos pirkimas kainuos maždaug tiek pat. Brangesnį modelį su geromis specifikacijomis galima rasti keletą kartų brangiau. Taigi, prietaisas atsipirks per mėnesį ar du.
8. Kokybiški batai
Nebrangius modelius gali tekti keisti kiekvieną sezoną. Tuo tarpu solidesnė pora tarnaus kelerius metus. Paprastai yra patogiau dėvėti brangius batus – jie geriau pasiūti, turi vidines atramas ir čia nėra šiurkščių siūlių.
9. Viršutiniai drabužiai
Jei nusiperkate kelias pigias striukes ir paltus vienu metu, galite lengvai pakeisti įvaizdį pagal savo nuotaiką. Tačiau jie nusidėvi greičiau ir po kelių plovimų gali prarasti patrauklią išvaizdą: siūlės išsisklaido, izoliacija susipainioja, siūlai išlenda ir pan.
Drabužio sugebėjimas ilgą laiką išlaikyti savo formą paprastai priklauso nuo prekės ženklo ir nuo to, kaip jums pasisekė su tam tikru daiktu. Bet dažniausiai brangesnį modelį vis tiek nešiojate ilgiau – tai reiškia, kad tam prasminga leisti pinigus.
10. Gera patalynė
Kuo patalynės komplektas geresnis, tuo daugiau skalbimų jis atlaikys. Ir priešingai: biudžetiniai rinkiniai suplyšta ir išblunka greičiau, todėl jūs turite dažniau pirkti naujus.