6 neteisingi pinigų taupymo būdai

Kartais iš pirmo žvilgsnio teisingi sprendimai iš tiesų pasirodo besantys nereikalingomis išlaidomis.

1. Kiekvieną mėnesį pasikliauti valia

Teoriškai viskas atrodo paprasta: sutaupykite X eurų Y mėnesius ir bus pasiektas finansinis tikslas. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai kiekvieną mėnesį pervesti tam tikrą sumą į taupomąją sąskaitą. Bet jei jau bandėte šį metodą, tada žinote, kas paprastai nutinka toliau – gyvenimas. Atsiranda neplanuotų išlaidų, neatidėliotinų pirkinių ir nenumatytų situacijų.

Nusprendžiate, kad taupymą sulėtinsite tik mėnesį, tačiau kitą kartą nutiks kas nors kita arba susidursite su naudingu sandoriu.

Valia tokiais atvejais nėra pati geriausia padėjėja. Užuot tuo pasikliovę, automatizuokite santaupų pervedimus. Tada nereikia kiekvieną kartą kovoti su savimi, nusprendžiant daryti pavedimą ar ne.

2. Visada pirkti tik pigiausią

Ilgainiui tokie pirkimai, priešingai, pasirodo esantys brangesni. Nepamirškite, kad kokybiškas daiktas jums tarnaus ilgiau. Pavyzdžiui, pigūs batai greitai nusidėvės ir praras savo išvaizdą, o brangūs, tinkamai prižiūrimi, džiugins jus daugelį metų.

Taigi, būkite protingi taupydami: ieškokite ilgainiui naudingiausių sandorių. Neapsigaukite dėl rinkodaros specialistų gudrybių: jei produktui taikoma nuolaida, tai savaime nereiškia, kad jis taps jums naudingu pirkiniu.

3. Atidėti santaupas tik atsižvelgus ​​į kitas išlaidas

Jei manote, kad esate „pajėgūs“ išsaugoti tik tai, kas liko mėnesio pabaigoje, nieko negalėsite sutaupyti.

Sukurkite biudžetą taip, kad pirmenybė būtų teikiama taupymui.

Pirmiausia apskaičiuokite, kiek jums reikia pagrindinėms išlaidoms (būsto, maisto, transporto, medicinos paslaugoms). Tada iš balanso atimkite norimą santaupų sumą. Ir tik po to paskirstykite likusias lėšas. Jei neturite pakankamai pinigų taupymui ir padengti pagrindines išlaidas, apsvarstykite, kaip sumažinti išlaidas ir padidinti savo pajamas.

4. Atdėlioti profilaktinę priežiūrą

Mes ir taip dažnai atidedame profilaktinę priežiūrą, o kai atidėliojimas dar ir taupo pinigus, beveik neįmanoma atsispirti. Bet geriau išleisti kelis šimtus vienos detalės pakeitimui šiandien, nei rytoj sumokėti už kapitalinį remontą po didelio gedimo ar avarijos.

Tai taikoma tiek automobiliams, tiek įvairiai įrangai ir būstui. Neignoruokite instrukcijose nurodyto prevencinio remonto laiko. Neatidėliokite stogo ar nesandaraus čiaupo taisymo. Nedidelės be priežiūros paliekamos problemos laikui bėgant gali pareikalauti didžiulių išlaidų.

5. Laikyti santaupas tame pačiame banke, per kurį gaunate atlyginimą

Žinoma, taip yra paprasčiau, nes galite iškart pervesti pinigus iš savo atlyginimo kortelės į taupomąją sąskaitą. Tačiau yra ir trūkumas: galite dar lengviau tiesiog perkelti juos atgal ir išleisti taip pat greitai.

Norėdami sutaupyti, atidarykite sąskaitą ar pasiimkite kortelę kitame banke. Pažadėkite sau neimti šių lėšų kitoms išlaidoms, nebent būtinoms. Taip apsisaugosite nuo nereikalingų išlaidų ir greičiau judėsite savo tikslo link.

Turėkite omenyje, kad tarpbankiniai pavedimai kainuoja, todėl čia būtų geriausia apsieiti valios jėga ir sveiku protu, tačiau jei turite tokių problemų, pasinaudokite šiuo patarimu.

6. Visiškai atsisakyti malonumų

Jei norite sutaupyti kokiam nors dideliam tikslui (pavyzdžiui, pensijai), gali atrodyti, kad jums reikia nedelsiant viską apriboti. Šis požiūris, kaip ir staigus kokio nors maisto atsisakymas, paprastai neveikia.

Atsisakę visko, kas teikia džiaugsmo, jaučiamės nelaimingi ir nuskriausti. Dėl to norisi atsisakyti ekonomijos ir pirkti viską, ko nori.

Palikite nedidelę sumą pomėgiams ir malonumams, kad gyvenimas nepradėtų atrodyti nepakeliamas. Ir išmokite linksmintis su mažiau išlaidų. Pavyzdžiui, rinkitės ne kiną ar restoraną su draugais, o nueikite į kažkieno namus. Gaminkite vakarienę ir žiūrėkite filmus kartu, ir netrukus pastebėsite, kad tai gali būti ne mažiau malonu.