80/20 biudžetas: tiems, kurie nemėgsta sudėtingų dalykų

Šiame straipsnyje paaiškinsime teoriją biudžeto 80/20 – galbūt paprasčiausią taupymo metodą, tačiau vis tiek gana veiksmingą. Mes jums pasakysime, kam jis tinka ir kaip tai įgyvendinti.

Kai nuspręsite sutvarkyti savo finansus ir biudžetą, pirmiausia gausite patarimą sutelkti dėmesį į taupymą. Tai yra, pradėkite atidėti ateičiai kuo anksčiau ir kuo dažniau. Galbūt girdėjote frazę „pirmiausia mokėk sau“. Tai reiškia, kad jūsų santaupos laikomos svarbiausia sąskaita, kurią turite sumokėti pirmiausia – prieš nuomos, paskolos ir būtiniausius dalykus. Nes jei laikysitės intuityvios logikos, greičiausiai norėsite mėnesio pabaigoje tik likusius „papildomus“ pinigus paskirti santaupoms. Tai reiškia, kad jūsų santaupos augs arba lėtai, arba visai nedidės. Juk visada bus dalykų ir paslaugų, kuriuos norėsite įsigyti dabar.

80/20 biudžetas yra idealus tiems, kurie nori reguliariai pradėti taupyti pinigus, per daug nesivargindami išlaidų skaičiavimu.

Toks taupymo būdas taip pat žinomas kaip antibiudžetinis, nes turi tik vieną pagrindinį tikslą – kiekvieną mėnesį sutaupyti 20% savo pajamų. Ir padaryti tai pirmiausia. Visa kita – nuo būtiniausių daiktų, paskolų ir sąskaitų iki kelionių ir impulsyvių pirkinių jūsų užgaidoms tenkinti – turėtų tilpti į likusius 80 proc. Tuo pačiu metu šių išlaidų nebūtina ypač atidžiai skaičiuoti ir kontroliuoti. Ypač iš pradžių, kai tik pradedate pajusti taupymo skonį.

80/20 biudžetas yra naudingas tiems, kurie nelabai daug uždirba ir tik pradeda kurti finansinę pagalvę. Šis metodas mums sako: „Žiūrėk, tavo išlaidos gali būti šiek tiek netvarkingos, bet jei jaudiniesi dėl taupymo, viskas bus gerai“.

Pirmieji jūsų gauti rezultatai bus labai džiuginantys, patikėkite. Po kurio laiko iš azarto galbūt norėsite sutaupyti daugiau. Pradėsite galvoti apie tai, kaip galite sutaupyti pinigų nepakenkdami gyvenimo kokybei ar kaip galite uždirbti daugiau. Dėl to galite pereiti prie 70/30 arba 60/40 biudžeto.

Svarbiausia yra pradėti laikytis sistemos. Sėkmės! Rašykite komentaruose, ar reguliariai taupote pinigus? Kokius pajamų procentus jums patogu skirti santaupoms?