Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
Kaip sumažinti išlaidas būstui?

Kaip sumažinti išlaidas būstui?

Šiame straipsnyje pasidalinsime keletu dėmesio vertų patarimų, kaip sumažinti išlaidas būstui. 3 geria veikiantys metodai tiems, kurie turi ar nuomoja butą.

1. Pakeiskite butą

Įvertinkite savo butą blaiviai. Kartais nutinka taip, kad keičiasi šeimos sudėtis ar kitos sąlygos, tačiau būstas išlieka tas pats. Galbūt jums nebereikia tokio didelio buto? Arba buto tame rajone? Pavyzdžiui, jūsų vaikai yra išvykę, ir jums nereikia 2 papildomų kambarių, ir, antra, norėtumėte gyventi tyliau, atokiau nuo centro. Apsvarstykite, ar galėtumėte pakeisti savo namus į kitus, sumažindami priežiūros ar nuomos išlaidas. Jei butas yra jūsų nuosavybė, kainų skirtumą galite investuoti, padėdami pamatą būsimoms pasyvioms pajamoms.

2. Susiraskite kaimyną

Jei nesate pasirengęs išsiskirti su butu, bet vis tiek turite laisvos vietos, tuomet galite apsvarstyti galimybę pasidalinti plotu su kitu žmogumi. Tokiu būdu galite sumažinti nuomos išlaidas arba uždirbti papildomų pajamų, jei butas yra jūsų.

3. Optimizuokite išlaidas

Galiausiai galite sumažinti savo komunalinius mokesčius. Žemiau pateikiami keli tinkami patarimai:

  • Įdiekite skaitiklius. Jei dėl kokių nors priežasčių jūsų namuose vis dar nėra vandens ir elektros skaitiklių, būtinai išspręskite šią problemą. Remiantis kai kuriais vertinimais, dėl to įmanoma 2-3 kartus sumažinti komunalinių paslaugų kainą.
  • Stenkitės racionalia naudoti išteklius. Patikrinkite, ar įranga veikia tinkamai ir ar jūsų įpročiai yra teisingi. Ar kažkur neteka maišytuvas? Ar išeidami iš namų visada išjungiate šviesą?
  • Pakeiskite kaitrines lemputes šiuolaikiškomis energiją taupančiomis. Tokia lempa sunaudoja penkis kartus mažiau energijos šviesdama tuo pačiu ryškumu ir veikia 10–15 kartų ilgiau. Tai reiškia, kad nepaisant kainos, tokie produktai greitai atsiperka. Nauda yra 25–30%. Galite sutaupyti kelis šimtus eurų per metus.

  • Įprastus jungiklius pakeiskite moderniais, kurie leidžia sklandžiai reguliuoti šviesos intensyvumą.

  • Palaipsniui atsikratykite daug energijos vartojančios senos buitinės technikos. Pasirinkite modernius modelius su A ar aukštesne energijos klase. Sutaupoma energija, pavyzdžiui, naudojant tokio tipo šaldytuvus, per metus siekia apie 200 kW/h.
  • Energiją taupančios skalbimo mašinos ir indaplovės ne tik taupo elektrą, bet ir gali sumažinti vandens suvartojimą.
  • Galite sutaupyti kartu su daugiabučio namo gyventojais. Jūs ir jūsų kaimynai galite įrengti bendrą šilumos skaitiklį norėdami sumokėti tik už faktiškai už pastato gautą šilumą. Dėl to išlaidos gali būti 40-50% mažesnės nei apskaičiuojant standartiniu būdu. Šią problemą reikia kelti bendruomenės lygiu.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums sumažinti būsto išlaidas. Jei žinote daugiau būdų, kaip efektyviai sumažinti išlaidas, būtinai parašykite komentaruose.