Kaip pakeisti iš tėvų įgytus finansinius įpročius?

Tėvai yra pirmieji mūsų mokytojai visame kame, tačiau jų nuostatomis taip pat kartais reikėtų suabejoti.

Mūsų požiūris į pinigus daugiausia priklauso nuo tėvų elgesio, nesvarbu, ar jie išleidžia kiekvieną centą ar taupo savo pajamas juodai dienai. Jei nuspręsite pakeisti savo finansinius įpročius, išbandykite šiuos patarimus.

Supraskite problemą

Jei skaitote šį straipsnį, jūs jau einate teisingu keliu. Tikriausiai jau supratote, kad jūsų požiūris į pinigus yra neteisingas ir turi būti pakeistas. Gordono koledžo finansų profesorius Alexanderis Lowry sako, kad pirmas žingsnis link teigiamų pokyčių yra pripažinti problemą ir pakeisti sąmonę.

Nesivadovaukite vaikystėje nustatytomis taisyklėmis ir gairėmis. Įvertinkite jas, pabandykite mąstyti kitaip. Sunku, bet galų gale nustosite mąstyti šabloniškai.

Užduokite klausimus

Karen Lee, sertifikuota finansų planuotoja, pataria savęs paklausti, kaip požiūris į pinigus veikia jūsų gyvenimą. Klausimai gali skirtis. Pavyzdžiui, ar tai varo jus į skolas, ar tai daro įtaką jūsų santykiams su partneriu, ar tai trukdo progresui gyvenime? Tai leis išsiaiškinti, kodėl jūs nepatenkinti esama situacija ir suformuoti naujus finansinius įpročius.

Karen Lee, sertifikuota finansų planuotoja

Nustatykite, kokį finansinį požiūrį paveldėjote iš savo tėvų. Paklauskite savęs, kodėl tai neigiamai veikia jūsų gyvenimą. Būtų gerai sudaryti išsamų pinigų tvarkymo metodų, kurie jums nebeaktualūs, sąrašą.

Susiraskite finansų konsultantą

Pakeisti savo finansinį elgesį yra sunku, todėl susiraskite žmogų, kuriuo galite pasitikėti. Paimkite iš jo pavyzdį, su jo pagalba išmokite mąstyti kitaip.

Finansinio raštingumo mokymasis susiduria su tam tikrais iššūkiais. Suvokimas, kiek mažai apie tai žinote, galite jus priblokšti. Jums reikės konsultanto, kuris galėtų sutvarkyti jūsų mąstymą, tikina Karen Lee.

Lankykite į temines svetaines, skaitykite finansinius patarimus arba paprašykite draugo pagalbos, kuris teisingai tvarko pinigus. Nesivaržykite užduoti klausimus.

Susikurkite finansinę pagalvę

Šį patarimą girdėjote milijoną kartų, bet ką daryti, jei jis nepraranda savo aktualumo. Šiame etape pasiruoškite sunkumams, jei šeima anksčiau neturėjo įpročio taupyti pinigus. Galbūt tėvams patiko išleisti visą atlyginimą vienu metu. Galbūt vaikystėje jie jus palepino, todėl dabar manote, kad reikia pirkti viską, ko norite. Bet kad ir kaip būtų sunku persilaužtipadarykite tai. Atidėkite bent keliasdešimt eurų iš kiekvieno atlyginimo ir išmokite gyventi pagal naujas taisykles.

Atleiskite tėvams

Galite būti pikti ant jų dėl prastų finansinių įpročių. Savo ruožtu jie gali pykti ant jūsų, kad nenorite gyventi pagal jų taisykles. Tėvai gali nepriimti jūsų naujo požiūrio, dėl to dar labiau juos supykdysite. Atleiskite jiems ir sau. Galų gale taip pat galite pykti ant savęs dėl to, kad procesas užtruks ilgiau, nei norėtumėte.