Minimalizmas: 8 patarimai, kaip sumažinti stresą ir sutaupyti pinigų

Pastaraisiais metais minimalizmas tapo gana populiaria praktika. Tai leidžia gyventi labiau kontroliuojamą gyvenimą – pirkti tik reikalingiausius ir kokybiškiausius daiktus, įvertinti tai, ką turi, ir neužgriozdinti savo namų daiktais. Visa tai prisideda ne tik prie taupymo pinigų, bet ir laiko. Galų gale namuose yra daug mažiau valymo ir tvarkymo objektų. Minimalizmas yra nuolatinis procesas. Sukūrę nuoseklų ir „sveiką“ biudžetą, galite padėti sumažinti išlaidas ir vėliau sumažinti nerimą bei stresą.

Minimalistiniai patarimai pradedantiesiems

Kai tik pradedate eiti minimalizmo keliu, svarbu pradėti nuo mažiausių žingsnių. Čia yra svarbiausi veiksmai ir principai, kuriuos reikia įgyvendinti pradžioje:

1. Pirkinių kokybė, o ne jų kiekis

Minimalizmas, žinoma, nereiškia, kad daugiau niekada nepirksite. Jums tiesiog reikia sąmoningiau apsipirkti. Pvz., Jei jums reikia naujos sportbačių poros, investuokite į kokybiškus produktus, kurie jums ilgai tarnaus. Laikydamiesi šios taisyklės, dažnai turėsite pirkti daiktus, kurių kaina didesnė, tačiau ilgainiui sutaupysite pinigų. Dėl šio principo jūs taip pat sumažinate atliekų kiekį ir įnešite savo indėlį į aplinkos saugojimą.

2. Elektroninės knygos

Jei esate didelis skaitymo mėgėjas, apsvarstykite galimybę pereiti nuo popierinių knygų prie skaitmeninių alternatyvų. Tai taupo vietą jūsų namuose ir leidžia visada rasti internete tai, ko norite – per kelias minutes, vietoj ilgos kelionės į parduotuvę. Jei griežtai prieštaraujate el. knygų idėjai ir jums svarbu fiziškai pajusti popierinės knygos puslapius ir apimtį, apsvarstykite galimybę kreiptis į artimiausią biblioteką. Tai nemokama ir ekologiška.

3. Nereikalingi daiktai

Vienas iš svarbiausių minimalizmo principų yra atsikratyti visko, ko jums iš tikrųjų nereikia. Šlamšto atsikratymas nėra grynai mechaninis procesas. Čia svarbu atspindėti ir išdėstyti savo gyvenimo vertybes bei tikslus. Ir suprasti, kokie dalykai atitinka šias vertybes ir jūsų grožio idėją. Visi kiti dalykai turi būti palaipsniui išdalinami, parduodami ar keičiami.

4. Investicijos į daugkartinio naudojimo daiktus

Pradėdami tuštintis savo namus, pagalvokite, kuriuos daiktus galima pakartotinai panaudoti, o kuriuos galite pakeisti ilgaamžiais „kolegomis“. Pavyzdžiui, vienas paprasčiausių pakeitimų yra plastikinių vandens butelių ir laikymo indų pakeitimas stikliniais. Arba nusipirkite daugkartinio vartojimo kavos puodelį – daugelis kavinių taip pat suteikia geras nuolaidas už naudojimąsi savo indais.

5. Kiekvienas daiktas privalo turėti savo vietą

Kai liks tik jums reikalingi ir mylimi daiktai, laikas suteikti kiekvienam iš jų savo vietą namuose. Įveskite taisyklę, kad panaudoti daiktai būtų nedelsiant padedami į jiems numatytas vietas.

6. Investicijos į patirtį

Populiari minimalizmo praktika yra surikiuoti prioritetus prieš materialinių vertybių pirkimą. Dažniausiai bendri prisiminimai, kelionės, naujų dalykų mokymasis ir pan. suteikti mums daugiau džiaugsmo ir prasmės, nei madingų drabužių ir prietaisų vaikymasis bei pasisėdėjimai restoranuose. Nors pastarosios pramogos taip pat, be abejo, gali būti reikalingos ir svarbios išlaidos – jei tai darysite sąmoningai ir atsižvelgdami į savo vertybes.

7. Biudžeto patikslinimas

Skirkite laiko savo dabartiniams išlaidų įpročiams įvertinti ir nuosekliai juos analizuokite – pakoreguokite savo biudžetą. Palaipsniui atsikratykite nereikalingų dalykų, užimančių erdvę, ir darbų, kurie išeikvoja jūsų energiją. Kai pajusite tokio gyvenimo skonį, galite panorėti atsikratyti net tų dalykų, be kurių anksčiau manėte negalėsiantys gyventi.

8. Dėkingumas

Praktikuokite dėkingumą ir susitelkite į gerus dalykus, kuriuos jau turite. Užuot naršę socialinėje žiniasklaidoje vakare, užsirašykite tris ar penkis dalykus, už kuriuos esate dėkingas. Ryte parašyta padėka gali jus nudžiuginti ir padėti pasiruošti ateinančiai dienai. Ši praktika yra veiksminga priemonė, padedanti atsikratyti potraukio pirkti daiktus, kurių jums nereikia, stengiantis sumažinti nusivylimą savo gyvenimu.

Perėjimas prie minimalistinio gyvenimo gali užtrukti ilgai, tačiau rezultatai yra to verti. Tai padės jums išvengti netvarkos namuose, jausti mažiau streso, aiškiau išsakyti savo vertybes ir tikslus, aiškiau suskirstyti biudžetą ir nuosekliai taupyti nenukenčiant gyvenimo kokybei.

Rašykite komentaruose, ar jums artimas minimalizmas? O gal manote, kad svarbu ir būtina vartoti be apribojimų ir aplinkiniams demonstruoti savo „gerą gyvenimą“ brangiais prietaisais, automobiliais, nekilnojamu turtu?