- 2020-07-23
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kaip sumažinti finansinę priklausomybę nuo darbo. Daugeliui žmonių du pagrindiniai streso ir emocinių sutrikimų šaltiniai gyvenime yra jų finansinė padėtis ir darbas. Šios dvi sritys paprastai yra glaudžiai susijusios. Dažnai žmonės, norėdami atsikratyti šio streso, piktnaudžiauja pramogomis, statusą demonstruojančiais daiktais ir kitais būdais, lengvabūdiškai leisdami pinigus. Tačiau tokia veiksmai nerimo dėl ateities nesumažins.
Išeitis iš šio užburto rato yra išmokti kontroliuoti savo finansinę padėtį, kad darbo praradimas nereikštų viso jūsų gyvenimo griūties.
Mes atrinkome 6 būdus, kaip sumažinti jūsų finansinę priklausomybę nuo jūsų darbo.
1. Atsikratykite žalingų įpročių
Alkoholio vartojimas, rūkymas, apsipirkimas, nesveikas brangus maistas… Dažniausiai šie įpročiai yra tiesiog streso fono pasekmė. Ši emocinė būklė turi būti sumažinta, o ne slopinama, atliekant veiksmus, kurie kenkia jūsų sveikatai ir paaštrina problemas. Galų gale, jūs gaunate nepasitenkinimą savimi ir prastą sveikatą. Be to, neefektyviai išleidžiate tam tinkamą sumą per mėnesį. Vien tik šių faktų suvokimas dažnai padeda sustoti laiku ir nepasiduoti kitam trigeriui, kuris pradeda formuoti dar vieną blogą įprotį.
2. Paverskite savo blogus įpročius į ką nors konstruktyvaus
Žinoma, jūs negalite tiesiog atsisakyti visų gyvenimo džiaugsmų ir gyventi laimingai. Galų gale kiekvienas blogas įprotis patenkino tam tikrą svarbų poreikį. Jūsų užduotis yra išsiaiškinti, kuris iš jų. Ir sugalvokite sveiką alternatyvą, kaip patenkinti savo norą ar būtinybę.
Pvz., tarkime, kad kiekvieną vakarą, po darbo su savo bendradarbiais einate išgerti alaus bare. Galų gale išleidžiate daug pinigų alkoholiui ir nesveikiems užkandžiams ir nesijaučiate labai gerai. Šis įprotis iš esmės yra jūsų socialinio kontakto poreikis. Jums reikia tam tikros socialinės grupės, su kuria galėtumėte maloniai praleisti laiką, aptarti problemas ir rūpesčius, pasidalyti savo įspūdžiais. Šį poreikį galima patenkinti kur nors kitur – dalykiniai susibūrimai jūsų srityje, knygų klubai, kalbų grupės ar teminės vakarienės jūsų namuose ir pan. Galimybių daugybė.
Raskite kurią tuštumą jūsų gyvenime užpildo kiekvienas iš blogų įpročių. Paklauskite savęs, kaip galite tai užpildyti prasmingiau. Dažniausiai alternatyvus metodas reikalauja arba mažiau investuoti lėšų, arba yra palyginamas su blogų įpročių kaina, o naudos skirtumas yra milžiniškas.
3. Pakalbėkite su savo viršininku apie realius karjeros variantus
Jei neturite geros reputacijos savo viršininko akyse, laikas pagalvoti, kaip tai ištaisyti. Eikite kiekvieną dieną į darbą laiku, atlikite užduotis per nustatytą terminą, būkite iniciatyvūs, pasiūlykite savo problemų sprendimo galimybes, jei jos jums atrodo efektyvesnės. Kai esate įsitikinęs, kad darbui atsiduodate 100%, pakalbėkite su savo viršininku. Neprašykite kelti algos, bet klauskite, ką turite padaryti, kad gautumėte daugiau. Nurodykite, kiek norite uždirbti ir kokiomis kryptimis norite tobulėti. Su savo viršininku kartu sudarykite terminuotą planą šiam tikslui pasiekti.
Jei jūsų įmonėje nėra tokios tobulėjimo galimybės, tuomet gali būti verta apsvarstyti galimybę pakeisti darbą.
4. Nešvaistykite „papildomų“ pinigų
Netikėta premija, piniginė šeimos dovana, mokesčių išskaitymas ar tiesiog pinigai, kurių neturėjote laiko išleisti per mėnesį, visada yra puiki pagunda. Norisi juos išleisti pramogoms ar kokiems nors nelabai reikalingiems, bet statusą pabrėžiantiems daiktams.
Bet kai išleidi šiuos pinigus kažkam impulsyviam, lėšos labai greitai dingsta. Jūsų malonumas išgaruoja taip pat greitai ir grįžtate ten, kur pradėjote.
Taigi, kai turite papildomų pinigų, paklauskite savęs: „Kaip aš galiu panaudoti šiuos pinigus, kad šiek tiek judėčiau į priekį?“ Galbūt tai tik papildys jūsų finansinę oro pagalvę. Arba apmokėjimas už kursus, kurie padidins jūsų vertę darbo rinkoje. O gal atidėti kelionei. Viskas priklauso tik nuo jūsų situacijos, vertybių ir tikslų.
5. Patikrinkite kiekvieną išleistą eurą
Pagrindinis dalykas, dėl kurio žmonės dažnai patiria finansinių sunkumų ir verčia juos gyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo, yra išlaidų kontrolės nebuvimas.
Prieš atliekant bet kokias nebūtinus kmkėjimus (tai yra, nesusijusias su jūsų būstu, paskolomis, maistu, kelionėmis ir ryšiais), turėtumėte užduoti sau klausimus:
1. Ar šios išlaidos yra tikrai būtinos?
2. Ar tai teikia ką nors svarbaus mano gyvenime?
3. Jei šis pirkinys yra būtinas, ar yra kitas būdas pasiekti tikslą neišleidžiant pinigų? Ar galiu pasiskolinti šį daiktą iš kažkieno? Ar išnaudojau visas šios patirties gavimo galimybes neišleidžiant pinigų? Ar galiu tai padaryti pats? Ar turiu dar ką nors, kas jau atlieka šią funkciją?
Jei į pirmuosius du klausimus atsakėte „ne“, o į kitus – „taip“, tuomet šį pirkinį verta įvertinti dar kartą. Įprasta tokių pirkimų strategija yra atidėti juos bent mėnesiui.
6. Sukurkite rezervinę sąskaitą
Geriausia savo finansinę pagalvę laikyti atskirtoje taupomojoje sąskaitoje. Šiais tikslais nenaudokite kreditinės kortelės. Paprasčiausias būdas sukurti rezervinį fondą yra reguliariai atlikti nedidelius indėlius nustatant automatinį pervedimą po jūsų atlyginimo. Nors daugelis ekspertų pataria paspartinti procesą pirmuosius kelis mėnesius ir įnešti kuo daugiau pinigų, kad jaustumėtės užtikrintai ir ramiai. Tada galėsite pereiti prie mažų mėnesinių įmokų formato.
Kokius būdus galėtumėte įtraukti į šį sąrašą? Kaip mažinate savo finansinę priklausomybę nuo darbo?