Naudingi patarimai, kaip sutaupyti daugiau pinigų

Taupyti pinigus gali atrodyti kaip labai sunki užduotis, tačiau iš sutaupyti galite beveik bet kurioje gyvenimo srityje. Žemiau rasite didžiulį sąrašą įvairių patarimų ir gudrybių, kurie padės jums išleisti mažiau eurų kiekvieną dieną!

Eidami į parduotuvę pasiimkite tam tikrą pinigų sumą. Stenkitės išvengti atsitiktinių išlaidų. Parduotuvėje labai lengva pasiduoti reklamai ir dideliam prekių asortimentui bei atlikti nereikalingus emocinius pirkinius.

Susikurkite biudžetą. Biudžetas yra sėkmingų santaupų pagrindas. Suplanuokite savo išlaidas ir pajamas bei stebėkite pinigų srautus. Jei jums reikia pagalbos kuriant biudžetą, internete galite rasti išsamius vadovus ir nemokamus biudžeto šablonus.

Mityba. Eik į parduotuvę su iš anksto sudarytu pirkinių sąrašu. Taip išvengsite situacijos, kai jūsų krepšelis „netyčia“ bus užpildytas nereikalingais produktais.

Išsilavinimas. Pasirinkite savo socialinį ratą. Bendraukite su sėkmingais žmonėmis, kurie tam tikroje gyvenimo srityje yra aukščiau jūsų. Jie visada mielai patars ir motyvuos.

Uždirbkite iš savo nekilnojamo turto. Jei namuose turite atsarginį kambarį – išnuomokite. Galite paskelbti nemokamą nuomos skelbimą ir nurodyti kriterijus savo nuomininkui – pavyzdžiui, nurodyti lytį, amžių ar statusą (studentas).

Atsikratykite nereikalingų daiktų. Jei jūsų namuose yra daugybė prietaisų ir daiktų, kurių ilgą laiką nenaudojote, arba spintoje drabužių, kurių nenešiojate, galite juos paaukoti labdarai arba parduoti. Įvairūs daiktai gali būti lengvai parduodami, pavyzdžiui, naudojantis nemokamomis skelbimų paslaugomis, tokiomis kaip skelbiu.lt, skelbimai.lt ir pan.

Laikykitės trijų dienų taisyklės. Norėdami išvengti impulsyvių pirkinių, naudokitės trijų dienų taisykle. Prieš pirkdami, palaukite tris dienas, jei pasibaigus šiam laikotarpiui prekė vis tiek atrodo reikalinga – nusipirkite.

Naudokite LED apšvietimą. LED apšvietimas yra daug pigesnis. Naudokite LED ir energiją taupančias lemputes, kurios tarnauja ilgiau ir sunaudoja mažiau energijos.

Lankykite kvalifikacijos kėlimo kursus. Išbandykite įvairius nemokamus kursus, kurie suteiks naujų įgūdžių ir naujų galimybių padidinti savo pajamas. Tokius kursus galima rasti internete, įskaitant visiškai nemokamus!

Taupykite energiją naudodamiesi technologijomis. Nejunkite mobiliojo telefono prie atskiro įkroviklio visai nakčiai, geriau baterijos pilnai ne įkrauti ir atjungti nuo įkroviklio pasiekus maždaug 90 proc. Sutaupysite energijos, be to jūsų prietaisų baterijos tarnaus ilgiau, nes pilnas akumuliatorius kaista ir dėl to trumpėja jo tarnavimo laikas.

Meskite rūkyti. Apskaičiuokite, kiek sutaupysite, jei nepirksite cigarečių, be to jau žinote apie rūkymo keliamą pavojų sveikatai.

Visada ieškokite labiau prieinamo varianto. Pvz., Užuot ėjęs į restoraną, pasigaminkite ką nors skanaus, ką galite valgyti namuose. Mėgaukitės organizuodami šventinę vakarienę visai šeimai! Užuot ėję į kiną, žiūrėkite filmą namuose su šeima.

Užsisakykite produktus internetu. Jei gyvenate rajone, kuriame galite užsisakyti produktų pristatymą iš internetinės parduotuvės, pasinaudokite šia proga. Tokiu būdu užsisakote tik tą maistą, kurio jums tikrai reikia, ir atsispiriate pagundoms, kurios kitu atveju gali kilti fizinėje parduotuvėje (pavyzdžiui, šviežių kepinių kvapas ir pan.). Pateikdami užsakymą internetinėje parduotuvėje, jūs užpildote savo krepšelį remdamiesi racionaliai priimtais sprendimais.

Naudokitės automobiliu protingai. Važiuoti dideliais atstumais yra protinga, tačiau ar turėtumėte sėsti už vairo, kai susitinkate su draugais kilometro atstumu nuo namų?

Paskolos internetu nedirbantiems asmenims

Naudokitės socialinės paramos programomis. Yra įvairios valstybinės ir privačios socialinės apsaugos ir paramos programos mažas pajamas gaunančioms šeimoms. Nedvejokite – paprašyti pagalbos sunkioje gyvenimo situacijoje nėra gėda.

Nešvaistykite daug pinigų sezoninėms dovanoms. Nešvaistykite šimtų eurų eglutės papuošimui, kuri džiugins tik keletą savaičių. Vaikas vertina tai, kas jam teikia džiaugsmo, tačiau brangus žaislas netrukus gali nusibosti ir vėliau rinkti dulkes spintelėje. Augantis vaikas turi daug modernių žaislų, tačiau dauguma jų bus palikti. Padovanokite vaikui ką nors ypatingo ir prasmingo, o tai neša geras emocijas ir prisiminimus.

Neikite alkanas parduotuvę. Taip išvengiama impulsyvių pirkinių, kurių vėliau gailėsitės.

Pirkite negražius vaisius ir daržoves. Daugelyje parduotuvių parduodami pigesni vaisiai ir daržovės, kurie atrodo negražiai, tuo tarpu produktų skonis ir kokybė niekuo nesiskiria nuo gražesnių kolegų. Pirkdami valgymui tą pačią dieną išmesite mažiau maisto.

Paklauskite darbdavio dėl atlyginimo pakėlimo. Pinigų taupymas nėra vienintelis būdas padidinti savo pajamas. Jei esate nepatenkinti savo atlyginimu, paprašykite padidinti atlyginimą arba susiraskite papildomo darbo. Pabandykite, pavyzdžiui, laisvai samdomą darbą savo profesijoje ar kitoje srityje.

Tapkite savanoriu. Būdamas savanoriu, jūs galite padaryti gerus dalykus ir gauti galimybę nemokamai lankytis renginiuose bei užmegzti naujų ir naudingų kontaktų.

Prižiūrėkite dantis. Kasdienė burnos priežiūra su šepetėliu, dantų siūlais ir skalavimo skysčiu yra tikrai pigiau nei eiti pas odontologą.

Vaikščiok daugiau. Jei įmanoma, eikite į darbą pėsčiomis. Net jei tam turėsite skirti 30 minučių daugiau, ilgainiui tai bus naudinga ir jūsų sveikatai, ir piniginei.

Skalbdami išverskite rūbus išvirkščiai. Jei skalbiate skalbimo mašinoje, išverskite drabužius iš vidaus, kad jų spalva išliktų ilgiau. Taip pat užsekite džinsų sagas, kad nesugadintumėte ir neužkabintumėte kitų daiktų.

Išjunkite šviesą išeidami iš kambario. Išeinant iš kambario išjungti šviesą atrodo yra smulkmena, tačiau dėl to išlaidos už elektros energiją žymiai sumažės.

Jei jums reikia naujo telefono, nepirkite brangiausio modelio. Ne pažangiausias ar praėjusių metų telefono modelis bus daug pigesnis, o įrenginio galia ir funkcionalumas bus tik šiek tiek prastesnis nei flagmanų.

Valgykite namuose prieš eidami į kiną ar barą. Popkornas kvepia tikrai gerai, tačiau jei jau pavalgėte prieš eidami į kiną, atsispirti pagundai bus lengviau.

Padangas keiskite patys. Patys pakeisti padangas nėra taip sunku ir jūs sutaupysite daug.

Investuokite į akcijas. Pasitarkite su banko patarėju investicijų klausimais, kad pasirinktumėte pagrįstą ir naudingą sprendimą. Neinvestuokite į rizikingus projektus, jei nesate tikri, kad tai pelninga.

Protingai naudokite vandenį. Užsukite vandenį duše muilindami plaukus, užsukite čiaupą valydami dantis ir pan. Be to, maudantis po dušu rikės mažiau vandens nei vonioje.

Visiškai sunaudokite produktus. Statistika rodo, kad iš šaldytuvo vidutiniškai 30% maisto mes išmetame. Nebūk toks kaip visi kiti, valgykite ir vartokite maistą racionaliai. Tai yra daug naudingiau ir sveikiau planetai.

Pirkiniams naudokite daugkartinius maišelius. Nešvaistykite savo pinigų plastikiniams maišeliams, juo labiau, kad jie nėra ekologiški. Su savimi nešiokite daugkartinius pirkinių krepšius, juos galima lengvai išskalbti, o senus plastikinius maišelius galima naudoti kaip šiukšlių maišus.

Nebijokite vartoti šaldytų maisto produktų. Šaldytos uogos, kaip ir grybai, dažnai yra daug pigesnės nei šviežios. Pirkite šaldytą maistą, kuris nepraranda savo maistinių savybių taip lengvai kaip mėsa.

Nebijokite išbandyti prekybos centrų gaminių. Daugelis parduotuvių pačios gamina būtiniausius produktus. Pakuotė galbūt nėra pati patraukliausia, tačiau tokių mūsų pačių gaminių kaina bus mažesnė nei kitų produktų.

Nenaudokite budėjimo režimo. Elektriniai prietaisai budėjimo režime sunaudoja nemažai energijos, žinoma, mažiau nei kai jie yra aktyvūs. Kai nenaudojate, atjunkite prietaisą nuo elektros tinklo.

Nepirkite paruoštų patiekalų. Paruoštas maistas gali atrodyti patraukliu ir greitu sprendimu, tačiau jie kainuoja 2–3 kartus daugiau nei ruošti namuose.

Nepasiduok – niekas neįvyksta per naktį. Pradėkite žingsnis po žingsnio ir pabandykite, pavyzdžiui, pirmiausia atidėti nedidelę sumą ir kontroliuokite išlaidas maistui. Netrukus nepastebėsite, kaip liks daugiau pinigų, o jūsų santaupos pradės augti!

Pirkite urmu. Mažesnė pakuotė su mažesne kaina ne visada reiškia, kad tai yra geriausias pasiūlymas. Paprastai pigiau yra nusipirkti didelę pakuotę.

Pagalvokite apie savo poreikius ieškodami naujo kompiuterio. Labai šaunus nešiojamas kompiuteris už kelis tūkstančius, žinoma, yra patrauklus žaislas, bet ar nebus tokio ne per daug vien naudotis „Facebook“?

Atsineškite kavos su savimi. Darbe gerkite kavą iš termoso ir neišleiskite pinigų reguliariai pirkdami kavą.

Parduokite nereikalingus vaikiškus drabužius. Vaikai auga labai greitai ir dažnai išauga iš drabužių, kurie nepraranda savo išvaizdos. Todėl galite parduoti rūbus, iš kurių jūsų vaikai jau išaugo. Be to, drabužius kūdikiams galite nusipirkti ne parduotuvėse, o per tokių tėvų kaip jūs skelbimus.

Palyginkite kainas. Prieš ką nors pirkdami, palyginkite pirkimo kainas skirtingose ​​parduotuvėse ir internete. Dažniausiai pasiūlymai internetu yra labiau prieinami, o ir pristatymas patogesnis.

Sutaupykite pinigų kačių kraikui. Treniruoti savo katę, kad ji galėtų naudotis tualetu ar vonia, skamba kaip pokštas, tačiau daugelis kačių tai įsisavina gana lengvai. Sutaupysite pinigų kačių kraikui, blogas kvapas beveik išnyks, be to, galėsite pademonstruoti savo augintinio įgūdžius savo draugams.

Sutaupykite ant sauskelnių. Sauskelnės yra labai brangios. Kuo anksčiau vaikas išmoks sėsti ant puoduko, tuo mažiau jam teks išleisti sauskelnes.

Atsisakykite bebūtinų išlaidų. Ar esate kokio nors sporto klubo narys? Galite parduoti prenumeratą ir mokytis naudodamas nemokamus „Youtube“ vaizdo įrašus. Galbūt mokate už kokio kito klubo narystės mokestį, bet daugiau nedalyvaujate jo veikloje? Pašalinkite visas nereikalingas išlaidas.

Neišleiskite pinigų brangiems žaislams. Vaikams ir augintiniams nereikia brangių žaislų, kuriuos jie gali greitai sulaužyti. Pasižvalgykite po namus ir pasigaminkite žaislą iš turimų daiktų. Svarbiausia yra jūsų vaizduotė!

Taupykite viešajame transporte. Jei dažnai naudojatės viešuoju transportu, tada jums bus nadinga įsigyti mėnesinį bilietą, o ne pirkti vienkartinius bilietus.

Taupykite protingai. Nemažinkite savo gyvenimo kokybės ir leiskite sau šiek tiek pasilinksminti. Suplanuokite savo biudžetą, pirkite prekes dalimis, neišleiskite daug pinigų tabakui ar alkoholiui. Laikykitės savo galimybių ribų ir stebėkite, kaip galite optimizuoti savo namų ūkio išlaidas.

Efektyviai naudokite savo turtą. Jei gyvenate bute ar name su laisvais kambariais, tuomet galite išsinuomoti nereikalingas patalpas. Savo nekilnojamąjį turtą taip pat galite išnuomoti kelionės laikotarpiu, jei kur nors išvykstate daugiau nei vienam mėnesiui.

Pasinaudokite profesinių mokymo centrų paslaugomis. Pavyzdžiui, daugumoje profesinmokymų centrų yra kirpyklos, kuriose mokosi ir dirba jauni kirpėjai. Paslaugų kainos ten yra daug mažesnės, tačiau kokybė gali būti pakankamai gera.

Neatsisakykite sezoninių išpardavimų. Išpardavimas yra puikus laikas apsipirkti, tačiau jei jums nereikia tam tikros prekės, jums nebūtina pirkti pusės parduotuvės vien dėl nuolaidų laikotarpio. Vartokite protingai.

Nepirkite paruošto padažo. Pagardinkite patiekalus grietine ar paprastu jogurtu su savo prieskoniais arba pasigaminkite naminio majonezo. Jis tikrai skonis bus geresnis ir be konservantų.

Neverta per daug išleisti ekologiškiems maisto produktams. Įprasto obuolio skonis taip pat neblogas, kaip ir ekologiško – stebėkite ekologiškų produktų kainą ir įvertinkite, ar jos priimtinos jūsų biudžetui.

Balinkite drabužius namuose. Nemeskite baltų, šiek tiek išblukusių drabužių. Vietoj to balinkite juos kepimo soda arba chloru.

Perveskite santaupas į banko sąskaitą be kortelės. Jei kyla problemų reguliariai išleidžiant santaupas, patartina pervesti santaupas į banko sąskaitą, kuri apskritai nesusieta su kreditine kortele. Dar geriau, atidarykite banko sąskaitą kitame banke ir neužsisakykite banko kortelės. Tokiu būdu santaupos gali pradėti pamažu didėti ir jūs išmoksite valdyti turimus finansus.

Pirkite batus su nuolaida. Batai yra gana brangūs, todėl geriau pasirinkti aukštos kokybės klasikinius modelius, kurie tarnaus ilgiau. Patartina pirkti avalynę išpardavimų metu.

Loškite saikingai. Nešvaistykite daug pinigų ir laiko loterijoms ir kazino – tai abejotinas kelias į turtus. Įvertinkite riziką, nes galimybė laimėti azartinius žaidimus visada yra likimo rankose.

Neatsisakykite būtiniausių dalykų. Periodiškai leiskite sau ir savo šeimai gerai praleisti laiką. Tai ilgainiui padės išlaikyti motyvaciją!

Taupykite su visa šeima. Iš pradžių taupyti gali būti sunku, todėl pabandykite įtraukti savo šeimos narius – kartu galėsite motyvuoti vienas kitą ir kontroliuoti kiekvieno šeimos nario išlaidas.

Sutaupykite pinigų grožio procedūroms. Sumažinkite išlaidas grožio paslaugoms. Internete galima rasti daugybę įvairių pamokų ir vaizdo įrašų. Pabandykite įgyti naujų įgūdžių ir ką nors padaryti savarankiškai, pavyzdžiui, išklausykite makiažo ir manikiūro kursus arba patys pasidarykite veido kaukes.