5 nesenstantys graikų ir romėnų filosofų finansiniai patarimai

Išmintingi posakiai, aktualūs ir dabar.

1. Epiktetas, „Enkhiridion“

Iš egzistuojančių dalykų kai kurie yra mūsų galioje, kiti – ne mūsų. Mūsų – prielaida, impulsas, siekimas, nukrypimas ir, žodžiu, bet kokie kiti mūsų poelgiai; ne mūsų – kūnas, turtas, šlovė, lyderystė ir kiti ne mūsų reikalai.

Epiktetas tvirtino, kad mes valdome savo norus, mintis ir veiksmus. Visa kita yra nekontroliuojama, nepaisant to, kad dažnai stengiamės paveikti išorinius įvykius.

Kai tave užvaldo emocijos ar norai, nepamiršk: gali jiems pasiduoti arba ne. Tai visada priklauso tik nuo tavęs. Jūs nuspręsite, ar pasiduoti akimirkos impulsui.

Kaip pritaikyti patarimą gyvenime

Prisiminkite tai parduotuvėje, kai norite nusipirkti nereikalingą daiktą. Arba kai tingi gaminti vakarienę ir galvoji užsisakyti maistą į namus. Nepamirškite, kad jūsų pasirinkimas paveiks jūsų finansus. Kiekvienas toks sprendimas turi savo kainą.

2. Sofoklis, „Antigonė“

Pasaulyje nėra nieko labiau moraliai gadinančio nei pinigai.

Sofoklis rašė, kad pinigai yra mainų įrankis. Kai jų nepakanka tikslui pasiekti ar gauti geidžiamą daiktą, tai sukelia nusivylimą. Be to, daugelis patenka į situaciją, kai nepakanka pinigų ne tik svajonei pasiekti, bet ir pragyventi. Tokioje situacijoje labai sunku sutaupyti lėšų.

Kaip pritaikyti patarimą gyvenime

Susikurkite sau pagrindinius finansinius principus ir jų laikykitės. Pavyzdžiui, išleiskite mažiau nei gaunate ir sekite visas išlaidas. Kuo labiau kontroliuoji savo kasdienę veiklą ir išlaidas, tuo daugiau šansų pasiekti savo didįjį tikslą. Kai aiškiai suprasite, kodėl taupote, nebus taip sunku save apriboti.

3. Markas Aurelijus, „link savęs“

Sužinokite pagrindinius išmintingų žmonių principus, ko jie vaikosi ir ko vengia.

Markas Aurelijus mokė: jei abejojate, kurį sprendimą priimti, pasitikėkite savo moraliniais principais. Norėdami tai padaryti, pirmiausia pagalvokite apie tai, kas jums svarbu, ką labiau vertinate. Šios vertybės padės jums bet kurioje situacijoje. Jos padės judėti link gyvenimo, kurio siekiate.

Kaip pritaikyti patarimus gyvenime

Jei negalite iš karto sugalvoti savo taisyklių, išstudijuokite išmintingų žmonių principus. Sužinokite asmenų, kuriuos gerbiate, vertybes. Apsvarstykite jas. Galbūt jos tinka ir jums.

4. Platonas, „Valstybė“

Pirkliai yra nuobodi kompanija, nes jie neturi kitų kriterijų, išskyrus piniginę vertę.

Platonui buvo nemalonu bendrauti su žmonėmis, kurie, norėdami užsidirbti, atsisako savo įsitikinimų ir santykių. Prisiminkite abejotinus pardavėjus, kurie bando priversti pirkti, arba atkaklius draugus, kurie siūlo investuoti į savo verslą. Nebūkite tokiu žmogumi.

Kaip pritaikyti patarimus gyvenime

Aiškiai apibūdinkite savo įsipareigojimus ir jų nepažeiskite. Atminkite, kad pinigų reikia tik tam, kad gyventunėte pagal savo principus. Neleiskite, kad tavo meilė pinigams trukdytų moralinėms vertybėms.

5. Epikuras, „Laiškai“

To, kuris nepasitenkina mažu, nepatenkinsi niekuo.

Mes norime neatsilikti nuo mados ir įsigyti naujausius daiktus, tačiau tai pavojingas kelias. Deja, šiuolaikinė kultūra šią tendenciją tik skatina. Vartotojams nuolat siūloma vis daugiau naujų ir geresnių produktų.

Kaip pritaikyti patarimą gyvenime

Nieko blogo, jei nesate patenkinti kai kuriais savo gyvenimo aspektais, tai padeda vystytis. Bet jei šis nepasitenkinimas lems poreikį turėti vis daugiau naujų daiktų, niekada nepatirsite ramybės ir pasitenkinimo. Išmokite save kontroliuoti.