14 dalykų, kuriems švaistote laiką

Atsikratę šių blogų įpročių sutaupysite kelias valandas tam, kas iš tikrųjų svarbu.

Daugelis žmonių nuolat sako, kad jiems nepamaišytų papildomos 24 valandos per parą. Bet tai yra kažkas iš fantastikos srities, tačiau visiškai įmanoma turimą laiką praleisti racionaliai. Bet tam reikia nutraukti kai kuriuos akivaizdžius ir ne tokius pastebimus veiksmus.

1. Noras padėti visiems aplinkiniams

Pagalba žmonėms yra be galo svarbu, jei jums rūpi jų gerovė. Tačiau negalite paaukoti savęs ir savo interesų, pareigų ir emocinės sveikatos ant santykių altoriaus. Eikvodami save padėdami visiems, su kuriais susitiksite, perdegsite ir prarasite jėgas, kurias galėtumėte nukreipti į kažką tikrai įdomaus ir reikalingo.

Jei skiriate daugiau laiko kitiems nei sau, daugeliu atvejų laikas bent susimastyti. O dar geriau – pradėkite rūpintis savo būsena ir ramybe.

2. Laukti tinkamo momento

Prisiminkime garsiąja sovietmečio sekciją, kurioje buvo laikomi geriausi indai namuose – savininkų pasididžiavimo šaltinis. Galbūt kai kurie dar turi kažką panašaus savo bute. Dabar pabandykite prisiminti kaip dažnai žmonės naudojosi šiais rakandais? Ar aplamai juo paimdavo? Dažniausiai servizai buvo saugomi iki „geresnių laikų“, kurie, kaip taisyklė, niekada neatėjo.

Panašiai dauguma žmonių savo norus atideda ateičiai. Jie susikuria sąlygas: kai padarysiu tą ar aną, tada… Bet tokiu tempu norimas dalykas gali niekada neišsipildyti. Jei kažko trokštate, to siekite visa savo siela, tada – veikite. Geriausias laikas dabar.

3. Kalbėti apie tikslus nesiimant jokių veiksmų

Šis punktas sklandžiai seka iš ankstesnio. Dalijimasis planais ir idėjomis kartais yra naudingas ir įkvepiantis. Bet blogai, jei po pokalbių nieko nedaroma. Dėl to švaistote savo ir kitų žmonių laiką.

Prieš kalbėdami apie bet ką, įsitikinkite, kad ne tik bendraujate ir ar tikrai ketinate įgyvendinti savo planus. Priešingu atveju kitą kartą, galbūt, jums pašnekovas primins šį dialogą ir tuomet atsidursite nepatogioje padėtyje.

4. Eiti į prekybos centrą ir internetinių parduotuvių svetaines, kai nėra pinigų pirkiniams

Jei biudžetas yra suplanuotas ir premijų darbe greitai nesitikima, tai yra beprasmis užsiėmimas. Tiesiog dar kartą nusiminsite ir giliai atsidusite.

Žinoma, yra variantas, kai kažko ieškote, kad pradėtumėte tam taupyti. Bet prisipažinkime – didžiąją laiko dalį mes tiesiog spoksome.

5. Varžytis su kitais

Jei turite noro tapti tam tikros srities profesionalu ir ekspertu, tuomet tai yra pagirtina ir nėra dėl ko jaudintis. Praleisti laiką savęs tobulinimui ir gyvenimo gerinimui yra teisinga. Bet jei jūs konkuruojate su savo pažįstamu ar draugu, kuris gyvena geriau, tai yra kvaila veikla.

Jums nereikia niekam nieko įrodinėti ar daryti, ką nors įsigyti vien tam, kad tiesiog nušluostyti kam nors nosį. Tai yra aklavietės situacija, verčianti gyventi gyvenimo būdą, kuris jums greičiausiai netinka. Toks neracionalus elgesys yra išleisti pinigai, pastangos ir laikas, kuriuos galėjote išleisti su didele nauda ir malonumu.

6. Priimti įžeidinėjimus kaip konstruktyvią kritiką

Jei paprašėte kažkokio asmens pasidalyti savo nuomone apie jūsų darbą ir išgirdote „kažkokia nesąmonė“ ar dar blogiau, neverta nusiminti. Kritika, be abejo, yra progreso variklis, tačiau tik tuo atveju, jei ją lydi paaiškinimai ir argumentai.

Atsiliepimai iš išorės turėtų padėti pažvelgti į dalyką kitu kampu, išplėsti jūsų matymą. Jei mainais gausite tuščią negatyvą, neturite pasiduoti ir juo labiau permąstyti darbą. Tokiu būdu tiesiog eikvojate savo laiką, o „kritikas“ šią akimirką ir toliau gyvena, neprisimindamas jūsų.

7. Sutikti su bet kuo, kad tik neįžeisti žmogaus

Rūpinimasis kitų jausmais visai nėra blogas dalykas. Bet jei tai virsta „stuburo neturėjimu“, bejėgiškumu ir negalėjimu atsisakyti, tada jūs pirmiausia padarote blogą sau.

Žinoma, jei žmogus tikrai prašo palaikyti kompaniją ir yra geras pažįstamas, kodėl nepalaikyti jo? Bet jei tokia sistema veikia tik viena kryptimi (ne jūsų), nustokite galvoti apie kitų žmonių jausmus. Darykite tai, kas įdomu ir svarbu Jums. Negaiškite laiko pasiteisinimų paieškai, nes pasakyti „ne, nenoriu“ yra daug lengviau ir sąžiningiau.

8. Akliai vykdyti patarimus

Bendrauti su išmanančiais žmonėmis, žiūrėti mokomuosius vaizdo įrašus, skaityti knygas, straipsnius ir išsirinkti ką nors naujo ir naudingo sau yra tikrai teisinga. Tačiau svarbu atsiminti, kad ne visi geri patarimai visiems veikia vienodai. Galite praleisti daug laiko, bandydami prie ko nors priprasti ir galų gale gyvenimas negerės, o tik blogės. Pavyzdžiui, ankstyvas pabudimas nėra naudingas visiems. Ir nors daugelis pataria atsikelti su aušra, tai nereiškia, kad iškart tapsite produktyvesni ir tai jums padės. Yra tikimybė, kad viskas pasisuks kitaip.

Todėl atsargiai vertinkite savo eksperimentus. Pagalvokite apie tai, ką ketinate įgyvendinti, ir neskubėkite išbandyti visko, kas jums rekomenduojama. Klausykite savęs, savo kūno ir pojūčių. Jie jums pasakys, kaip elgtis toliau.

9. Daryti ką nors iš paviršutiniškai žinomų dalykų

Dažniausiai toks siužetas turi dvi vystymosi galimybes. Arba jūs darote tai kreivai ir įstrižai, arba tiesiog metate neužbaigę. Trečiasis variantas, kai viskas pavyko, deja, yra rečiausias.

Sutaupysite daug laiko, jei prieš pradėdami veiklą nuodugniai išstudijuosite temą. Jei teks atlikti pataisymus, tai tik minimalius. Priešingai nei situacija, kai jūs nieko nesupratote ir iškart pradėjote atlikti užduotį. Ir tai taikoma viskam, ko galite imtis.

10. Klausti patarimo, kai tikrai žinai, ko nori

Kartais sunku sau pripažinti, ko nori, bet tai turi būti padaryta. O ieškoti patvirtinimo ar palaiminimo kažkieno žodžiais visai nebūtina. Be to, jūsų nuomonės su pašnekovu gali skirtis ir neišgirsite to, ko iš tikrųjų tikitės. Dėl to gali kilti abejonių ir daugiau laiko praleisite siekdami geidžiamo dalyko ar daikto.

11. Tvarkantis palikti šiukšles

Tokiu būdu jūs dažnai atidedate neišvengiamą ir pasmerkiate save pakartotiniam valymui ir eiliniam laiko švaistymui.

Jei daiktas anksčiau nebuvo naudingas, tikimybė, kad staiga jo prireiks, yra nulinė. Neatlikite dvigubo darbo ir negailėdami išmeskite šiukšles. Jei prekė yra geros būklės ir labai gaila ją išmesti, parduokite ar atiduokite kam jos reikia.

12. Pirkti produktus vienai ar dviem dienoms

Mes nekalbėsime apie pirkinių sąrašo svarbą, tai akivaizdu. Tačiau taip pat svarbu žvelgti į priekį ir atsargoje turėti negreitai gendančio maisto. Ateityje šis įprotis padės jums neiti apsipirkti kiekvieną dieną. Beje, galite pasinaudoti ir maisto prekių pristatymu į namus, jei Jūsų mieste tokia paslauga prieinama. Tai padės sutaupyti daug laiko ir pastangų.

13. Diagnozuoti savo ligas naudodami „Google“

Taip, naudinga skaityti straipsnius apie sveikatą ir studijuoti ekspertų komentarus. Vis dėlto diagnozuoti savo ligas yra, švelniai tariant, nekokia idėja. Be to, tokiais atvejais neapsiribojame vien straipsnių studijavimu. Perskaitę žmonės dažniausiai pereina prie savarankiškų vaistų, o tai savaime yra pavojinga.

Jei ką nors suskaudo, turėtumėte kreiptis į gydytoją, o ne eikvoti laiką ir pinigus eidami į vaistinę tam, ko jums galbūt nereikia. Atminkite, kad savarankiškai gydydamiesi praleidžiate laiką, kurį galėtumėte tikrai kovai su liga, kurią gali diagnozuoti jūsų gydytojas. Kartais toks elgesys gali turėti kritinių pasekmių.

14. Eiti į parduotuvę, neįsitikinus, kad norime prekė ten yra

Būna atvejų, kai internetinėje svetainėje rašo, kad parduotuvėje daiktas yra, tačiau vietoje paaiškėja, kad jis buvo parduotas. Tačiau ši situacija yra gana reta. Dažniau žmonės tiesiog eina į parduotuvę, tikėdamiesi, kad namo parsineš norimą pirkinį. Tačiau kelionės rezultatas ne visada džiugina. Geriau nešvaistyti savo laiko ir visada žiūrėti iš anksto, kad vėliau netektų nusivilti.