5 efektyvūs atostogų biudžeto planavimo žingsniai

Tiek trumpos, tiek ilgesnės atostogos užsienio šalyje leidžia pabėgti nuo kasdienės rutinos ir pailsėti nuo įtemptos darbo dienotvarkės. Pamiršę įprastą kasdienybę ne tik atsipalaiduojame, bet ir plačiau atveriame piniginę. Tam, kad pavyktų išvengti neplanuotų ir pernelyg didelių išlaidų, žemiau dalinamės 5 efektyviais atostogų biudžeto planavimo žingsniais.

1 žingsnis – nusistatykite savo bendrą biudžetą

Iš anksto pradėkite planuoti kelionės biudžetą. Atsižvelkite į savo pajamas, santaupas ir kitas papildomas lėšas. Taip pat pagalvokite, kurioje šalyje, kiek dienų ir su kuo norite atostogauti. Žinodami, šalį, asmenų ir naktų skaičių, galite pradėti ieškoti skrydžių bilietų, viešbučių arba kreiptis į kelionių organizatorius, kurie gali pasiūlyti Jūsų biudžetui palankiausią kelionės paketą.

Pavyzdžiui, jeigu domina kelionės į Egiptą pigiau, bene geriausia įsigyti atostogų paketą iš kelionių organizatorių. Į tokių kelionių pasiūlymus įskaičiuoti tiek skrydžiai, tiek pervežimai iš ir į oro uostą, tiek nakvynės viešbutyje, tiek maitinimas, todėl galima išvengti papildomų išlaidų.

2 žingsnis – nusistatykite prioritetus

Savarankiškai susiplanavę kelionę arba įsigiję kelionių paketą iš organizatoriaus, pasidomėkite šalies kainomis. Taip pat nusistatykite prioritetus, ką pasirinktoje šalyje norite pamatyti, išbandyti ar įsigyti. Žinodami savo prioritetus, kiekvienai kategorijai paskirstykite tam tikrą biudžeto dalį.

3 žingsnis – įsivardinkite dienos biudžetą

Itin pravartu nusistatyti atostogų dienos biudžetą, kiek bus galima išleisti maistui, gėrimams, lauktuvėms ar kitiems pirkiniams. Jeigu nusprendėte dienos biudžetui skirti 50 eurų, bet vieną dieną išleidote daugiau, pavyzdžiui, 70 eurų, tai kitą dieną stenkitės išleisti tik 30 eurų. Tokiu būdu prieš ką nors perkant, reikės gerai įsivertinti, ar tikrai tas pirkinys yra reikalingas.

4 žingsnis – stebėkite išlaidas

Kad ir kaip norisi vakare atsipūsti po dienos įspūdžių, rekomenduojame skirti bent 10 minučių išlaidų fiksavimui. Žymėkite savo dienos išlaidas išmaniajame telefone ar naudodamiesi biudžeto programėlėmis. Aiškiai matydami savo išlaidas, galėsite įsivertinti, kaip sekasi laikytis nusistatyto dienos biudžeto. Jeigu pastebėjote, kad kažkur išleidžiate daugiau nei planavote, apsvarstykite galimybę sumažinti išlaidas kitoje kategorijoje.

5 žingsnis – įsigykite kelionės draudimą

Tam, kad pavyktų išvengti neplanuotų išlaidų, įsigykite kelionės draudimą. Priklausomai nuo draudimo bendrovių, kelionių draudimas gali apimti:

  • medicinines išlaidas;
  • nelaimingus atsitikimus;
  • civilinę atsakomybę;
  • bagažo praradimą;
  • skrydžio nutraukimus.

Taip pat kai kurios draudimo bendrovės leidžia apsisaugoti ir nuo vagysčių atostogų metu. Tad pasirūpinę draudimu, galėsite būti tikri, kad už patirtą žalą Jums bus atlygintina. Dėl to galėsite atsipalaiduoti ir kurti įsimintinus prisiminimus su artimaisiais.

Taigi, norėdami išvengti streso ir nenumatytų išlaidų, iš anksto pradėkite planuoti atostogas ir skirstyti biudžetą. Aiškiai žinodami savo poreikius ir prioritetus, galėsite lengviau paskirstyti bei valdyti išlaidas. Žinoma, ne ką mažiau svarbu jas fiksuoti, todėl kas kartą grįžę į viešbučio kambarį, skirkite šiek tiek laiko ir pasižymėkite, kiek ir kam išleidote. Efektyviai laikydamiesi biudžeto, sugrįšite iš kelionės kupini įspūdžių ir negraušite savęs, kad išleidote gerokai per daug nei galvojote.