- 2020-09-17
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Patarimai
Produkto kainą galima sumažinti tiek turguje, tiek parduotuvėje, tiek perkant „iš rankų“.
Kaip derėtis didelėse parduotuvėse?
Paprašykite nuolaidų
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad didelėse parduotuvėse kaina yra fiksuota ir jos pakeisti neįmanoma. Bet taip būna ne visuomet. Jei tiesiogiai paklausite, kaip patikusį daiktą nusipirkti pigiau, pardavėjas neretai gali padėti.
Samdomas pardavėjas neturi įgaliojimų savo nuožiūra mažinti kainų, tačiau turi kitų svertų. Pavyzdžiui, jis gali jums išduoti lojalumo kortelę arba patarti užsisakyti įmonės naujienas svetainėje ir taip gauti nuolaidą. Parduotuvės darbuotojai yra geriausiai informuoti apie visas akcijas ir puikius pasiūlymus ir patars, ką daryti, norint sumažinti kainą.
Paprašykite nuolaidos už broką
Šis triukas nepavyks visur: kai kuriems prekybos tinklams lengviau nurašyti kelnes be sagos ar iširusia siūle į nuostolius, nei padaryti bent mažą nuolaidą. Taip yra ne dėl pardavėjų godumo: viskas priklauso nuo įmonės politikos.
Bet galite pabandyti. Jei radote kokių nors defektų, kuriuos galima lengvai ištaisyti, eikite į kasą. Nurodykite broką ir informuokite, kad esate pasirengęs pirkti daiktą, bet, tarkime, 10% pigiau. Gali būti, kad jie priims pasiūlymą.
Palyginkite kainą su konkurentais
Kai kuriose kelis prekių ženklus valdančiose parduotuvėse siūloma nuolaida, jei rasite tą patį gaminį už mažesnę kainą. Priimkite iššūkį ir praleiskite keletą minučių ieškodami internete. Tačiau nepamirškite: parduotuvėje paprastai pateikiamas sąrašas bendrovių, kurios vertinamos mažinant kainas. Taigi, abejotinas „taškas“ garaže netiks palyginimui.
Jei mes kalbame apie brangų pirkinį, kur sutaupoma šimtais eurų, galite pasirinkti daugiau darbo reikalaujantį metodą. Paklauskite firmos A, už kiek jie pasiruošę parduoti jums produktą su nuolaida. Tada su gauta suma eikite į firmą B ir išsakykite konkurento pasiūlymą. Kovos įkarštyje esančios įmonės gali žymiai sumažinti kainą.
Kaip derėtis turguose ir mažose parduotuvėse?
Apsirenkite kukliai
Jei eisite į turgų ar mažą parduotuvėlę, kur pats savininkas yra prekybos salėje, būkite pasirengę, kad kainą Jums nustatyti ir pagal išvaizdą. Norint išgirsti pribloškiančią kainą, nereikia rengtis nuo galvos iki kojų garsių prekės ženklų rūbais: nedaugelis žmonių tai supranta. Pakanka atrodyti patraukliai ir puošniai.
Būkite mandagus ir malonus kalbėdamas
Jums suteikti nuolaidą yra pardavėjo teisė, o ne pareiga. Skirtingai nuo didelių parduotuvių, turguje ar mažoje prekybos vietoje, kainos sumažinimas sumenkina konkretaus asmens, su kuriuo bendraujate, uždarbį. Taigi, jam turėtų būti malonus suteikti Jums nuolaidą.
Todėl neturėtumėte pradėti bendrauti iškart nuo derybų. Pakalbėkite apie produkto savybes, paklauskite apie tai išsamiau. Pasakykite, kad ilgai nužiūrinėjate prekę, tačiau abejojate, ar galite tai sau leisti.
Pagrindinis dalykas yra parodyti susidomėjimą su saiku, nes kitaip pardavėjas, priešingai, gali pradėti tikinti, kad daiktas vertas kiekvieno cento, o nuolaidos jam visai netaikomos.
Tyrinėkite rinką
Pardavėjas turi suprasti, kad jūs žinote: šis produktas nėra išskirtinis ir jį galite rasti pigiau. Žmonės už prekystalio taip pat žino rinkos situaciją. Taigi, jei sakote, kad vakar nusipirkote uogų euru pigiau, tada yra tikimybė gauti nuolaidą. Tiesa, tai neatmeta rizikos, kad būsite pasiųstas ten, kur buvote vakar (geriausiu atveju). Tokia yra derybų kaina.
Ateikite vakare
Šis fintas labiau tinka turguje, ypač prie prekystalių su greitai gendančiais produktais. Jei atvyksite vakare, didelė tikimybė, kad pardavėjas jums pasiūlys mažesnę kainą. Taip jis bando atsikratyti produkto, kuris rytoj neteks savo patrauklios išvaizdos. Jei ne, tai vis tiek yra priežastis derėtis.
Taip pat gali būti, kad bus pasiūlyta viršijančių kilogramą likučių už kilogramo kainą.
Pasakykite teisingą kainą
Pasakykite kainą, kuri yra šiek tiek mažesnė už kurią esate tikrai pasirengęs pirkti daiktą. Kai derybų metu pasieksite tam tikrą vidurkį, pardavėjas manys, kad jūs taip pat padarėte nuolaidų.
Tačiau tuo pačiu metu išlaidos turi būti adekvačios. Priešingu atveju jūsų oponentas nuspręs, kad esate neadekvatus, o ne suinteresuotas klientas.
Būkite pasiruošęs nueiti
Derybose yra žaidimo elementas, kuriam turite būti pasirengę. Jei jums tai nepatinka, lengviau rasti tinkamą kainą ir įsigyti produktą, kuo mažiau komunikuojant.
Žaidimas turi savo taisykles. Ir viena iš jų yra ritualinis pasitraukimas be nieko. Yra tikimybė, kad pardavėjas apsigalvos ir sutiks su jūsų sąlygomis. Arba jūs tiesiog nueisite nieko nenupirkę. Galų gale visada galite grįžti, nors tai bus smūgis jūsų tuštybei.
Kaip derėtis perkant prekes “iš rankų”?
Paprašykite nuolaidos viskam iš karto
Tarkime, moteris parduoda 10 suknelių, nes ji „pasitaisė” ir nebetelpa į jas, ir už kiekvieną prašo po 20 eurų. Bet jei esate pasirengusi pasiimti visas 10, ji tikrai pasiduos: tokiu būdu jai nereikės atsakinėti į daugybę žinučių ir susitikti su skirtingais pirkėjais.
Todėl peržiūrėkite visą pardavėjo siūlomų prekių sąrašą. Pirkdami urmu, jūs palengvinsite jo gyvenimą ir galėsite pretenduoti į kainos sumažinimą.
Nustatykite produkto vertę savininkui
Prašyti nuolaidos priešpaskutiniam „iPhone“ modeliui dažnai bus beprasmiška. Jei prietaisas yra geros būklės ir kaina yra teisinga, telefonas bus parduota greitai. Tačiau dėl didelių gabaritų fortepijono, kuriuo pardavėjas paskutinį kartą grojo mokykloje, galite derėtis. Kai kuriais atvejais savininkui labiau reikia atsikratyti daikto nei gauti pinigų.
Ieškokite naudos pardavėjui
Nėra prasmės paprasčiausiai remtis tuo, kad Jonas siūlo prekes dviem eurais pigiau. Pardavėjas teisingai nusiųs jus ten, kur matėte tą kainą. Taigi prie šių svarstymų reikia pridėti keletą pagrįstų argumentų. Pavyzdžiui, žmogus siūlo susitikti pačiame miesto pakraštyje, kur ne visi atvyks, bet jūs esate pasirengęs – tiesa, už nuolaidą.
Tiesiog paprašykite nuolaidos
Tikėtina, kad pardavėjas į kainą jau įskaičiavo nedidelę nuolaidą, todėl be ilgesnio svarstymo sumažins kainą. Bet apskritai geriau kažkaip pagrįsti savo prašymą.
Nebūkite įžūlūs ir neprašykite parduoti jums prekių už trečdalį kainos, nes turite vaikų, vyrą ar esate bedarbis. Tokie teiginiai pagrįstai kelia painiavą, atmetimą ir norą paskelbti tokio pokalbio ekrano kopiją internete. Bet jei, pavyzdžiui, turite du šimtus žaidimų konsolės pirkimui, o ji parduodama už 220€, jau turite apie ką pakalbėti.
Aptarus visas sąlygas iš anksto telefonu ar kitu būdu, geriausia vengti neetiško triuko – prašyti nuolaidos jau susitikus. Paprastai tokiu atveju tikimasi, kad pardavėjas jau atvyko ir tiesiog nenorės grįžti be rezultato. Bet jis gali laikytis principingai, apsisukti ir nueiti, keikdamas Jus. Ir jis bus visiškai teisus.