Kaip atsikratyti skolų?

Kodėl esate skolingi?

Pinigų trūkumas suriša rankas, o paskolos dažnai padeda greitai išspręsti problemą. Nesugebėjimas tvarkyti kredito produktų priveda prie vienos skolos padengimo kita, kol padėtis atsidurs aklavietėje, o sunkiausiais gyvenimo momentais žmogus atsidurs gilioje finansinėje duobėje.

Skolos yra daugybės depresijų, skyrybų, bylinėjimosi ir net savižudybių priežastis. Mintis, kaip atsikratyti skolų ir teisingai tvarkyti savo finansus, aplanko beveik kas antrą pasaulio gyventoją.

Nėra greito sprendimo, kad būtų galima sumokėti visas skolas ir neaukoti savo gyvenimo būdo. Tam tikru metu diržas turės būti užveržtas, taupant viską. Nepaisant to, vis tiek verta pasistengti.

Kaip grąžinti skolas?

Paprastai nedaugeliui žmonių pavyksta greitai išlipti iš skolų. Dėl visko kaltos įvairios aplinkybės – nesugebėjimas atiduoti visos sumos iš karto, nuolatiniai kasdieniai poreikiai ir kita. O jei kalbama apie paskolą, tada nemokant laiku atsiranda procentas, kuris gali visiškai sumažinti bet kokį biudžetą.

Kartais atrodo, kad amžinam finansų trūkumui nebus ribų. Tačiau nenusiminkite. Čia rasite nuoseklų skolos grąžinimo vadovą, kuris palengvins jūsų gyvenimą.

1. Sudarykite visą savo skolų sąrašą

Nuo hipotekų ir paskolų automobiliams iki pasiskolintų pinigų iš kaimynų „iki algos“. Visos kreditinės kortelės, visos įmokos ir kt. turėtų būti lentelėje („Excel“ ar bent jau popieriuje), kurioje turite nurodyti šiuos kiekvienos skolos parametrus:

  • kam ir už ką skolingas

  • kiek skolingas

  • minimali mėnesinė įmoka

  • planuojami mokėjimai (šis stulpelis iš pradžių liks tuščias, vėliau užpildysite)

Kitas žingsnis yra apibendrinti viską, kiek jums reikia grąžinti. Kad ir koks skaičius pasirodytų, neturėtumėte jo bijoti. Svarbiausia, kad jūs jau žengėte pirmąjį žingsnį – savo bėdoms pažvelgėte į akis.

2. Pradėkite nuo mažų skolų sumokėjimo

Rūšiuokite lentelę pagal skolos dydį – nuo didžiausios iki žemiausios. Tarp skolų, kurių išmokėjimo procentas yra maždaug toks pat aukščiau turėtų būti mažesnės.

Pirmenybės teikimas mažesnėms skoloms pirmiausia turi psichologinę prasmę: kai matote, kad dedamos pastangos aiškiai duoda rezultatų sumažėjus paskolų skaičiui, tai paskatins jūsų norą tęsti procesą. Be to, lengviau dirbti su mažiau skirtingų skolų.

3. Refinansavimas

Jei įmanoma, refinansuokite dalį skolos. Dabar tai padaryti sunku, ypač žmonėms, kurie anksčiau turėjo problemų su paskolos mokėjimais, todėl šis punktas yra galimybė laimingiesiems, kurie tai gali įgyvendinti.

Jei turite galimybę pasiimti naują paskolą už santykinai mažas palūkanas, pasinaudokite ja.

Kai kuriais atvejais bankai siūlo šiek tiek daugiau nei reikia refinansavimui, jei gavote papildomų pinigų, dalį pinigų išleiskite padengti nedidelėms skoloms, esančioms surūšiuotos lentelės viršuje.

4. Raskite savo maksimumą

Nustatykite maksimalią mėnesio sumą, kurią galite išleisti skolų rąžinimui ir įveskite ją į skaičiuoklę kaip būsimus bendrus mokėjimus.

Jei rimtai užsibrėžėte sau tikslą atsikratyti paskolų, gali būti prasminga kelis mėnesius smarkiai sumažinti likusias išlaidas, paliekant tik būtiniausias, norint padidinti išmokų sumą.

Įspėkite artimus žmones (nuo giminaičių iki kai kurių bendradarbių), kad laikotės finansinės dietos, ir paprašykite jų negundyti jūsų kvietimais į restoranus, istorijomis apie naujus prietaisus ir pan. Jei reikia, iš anksto atsiprašykite, kad negalėsite atnešti dovanų draugams gimtadieniams ir pan.

Jei nuspręsite taupyti su visa šeima, aiškiai susitarkite su savo partneriu ir vaikais / tėvais, kad leisite kontroliuoti vieni kitus, kad vėliau nekiltų pasipiktinimas ir nesusipratimas. Apskritai „finansinė dieta“ yra griežta priemonė, tačiau ji daug išmokys apie asmeninius finansus.

Išmokite taupyti naudodamiesi finansiniais patarimais. Jie gali būti naudojami jūsų kasdieniniame gyvenime net ir nemokant skolų.

Kad būtų lengviau psichologiškai padarykite sau malonias dienas, be to, yra daug nemokamų būdų gerai praleisti laiką su šeima ir draugais.

5. Suplanuokite mokėjimus

Sudarytoje lentelėje pradėkite pildyti stulpelį „planuojami mokėjimai“ iš apačios į viršų. Visiems kreditams, išskyrus aukščiausią, nustatykite sumą, lygią minimaliai įmokai. Aukščiausiai esančiai paskolai, panaudokite visus pinigus, likusius nuo numatyto išmokėjimo, užpildę likusią lentelę.

Toks mokėjimų paskirstymas leis jums

  • pirmiausia atsikratyti „brangiausių“ skolų

  • laikui bėgant sumažins vidutinę visos jūsų skolos normą

6. Automatizuokite mokėjimus

Nustatykite automatinius mokėjimus savo interneto banke keletą mėnesių iš anksto už kiekvieną paskolą. Nurodykite ne paskutinę galimą mokėjimo dieną, bet bent su 3–4 dienų atsarga.

Jei įmanoma skirti vieną dieną visiems ar daliai mokėjimų, padarykite tai. Pageidautina, kad tokia diena būtų netrukus po įprasto pajamų (pavyzdžiui, atlyginimo) gavimo dienos, bet ne labai arti, nes atlyginimas gali būti atidėtas porą dienų, o tai sutrikdys skolų mokėjimą

Konfigūruokite operacijų pranešimų pristatymą į savo telefoną ir (arba) el. Paštą

Jei esate nustatę vieną „atpildo dieną“ per mėnesį, įpraskite kitą dieną prisijungti prie interneto banko ir patikrinti, ar visi mokėjimai buvo sėkmingi.

7. Stenkitės maksimaliai

Kai gausite netikėtų pajamų (premijoss, turto pardavimas, palikimas), paskirkite jas sumokėti mažiausią skolą.

Apmokėję mažiausią kreditą, perskirstykite atlaisvintus pinigus, kad sumokėtumėte kitą, išlaikydami tik minimalias išmokas už likusią dalį.

Rezultatas yra savotiškas „sniego gniūžtės“ efektas: kiekviena kita skola bus išmokėta greičiau nei ankstesnė.

8. Motyvuokite save

Periodiškai peržiūrėkite savo lentelę, pakeiskite ją, laikykite matomoje vietoje. Aiškiai pažymėkite „uždarytas“ skolas (perbraukite, pakeiskite šrifto spalvą ir pan.), kad parodytumėte, jog procesas vyksta gerai.

Jums reikia palaikomosios motyvacijos, ypač kai norite atsisakyti visko ir išleisti pinigus kažkam maloniam (ir ši akimirka tikrai ateis). Sumokėję savo kreditinės kortelės skolas, visiškai jas uždarykite (jei nenaudojate kortelių jokioms schemoms, susijusioms su premijomis, nuolaidomis ir pan.).

9. Nebijokite skolų

Ne kiekviena skola yra baisi, ne kiekvieną kreditą reikia grąžinti kuo greičiau, apsiribojant save visur. Tarkime, kad paskolahipoteka priimtiną kainą yra normali priemonė, su kuria galite gyventi 15-20 metų, nepatirdami nuostolių. Norint sutrumpinti hipotekos terminą 3–4 metais, nėra prasmės sugadinti savo gyvenimo kelerius metus, atsisakant visų malonumų.

Kreditinė kortelė su nuolaidomis yra gera darbo priemonė dėmesingam ir kompetentingam asmeniui.

Tačiau kreditai už telefoną ar šaldytuvą, greitieji kreditai už beprotišką kainą ir bankų vartojimo paskolos nusipelno kuo greičiau jų atsikratyti. Tai padarys jūsų gyvenimą daug ramesnį ir lengvesnį.

Niekada nevėlu mokytis

Visada turėtumėte po ranka du biudžetus: kreditinį ir švarų. Galbūt nesate įpratę atsisakyti kokių nors malonumų, tačiau verta atsiminti, kad ši priemonė yra laikina, ir jums bus daug lengviau gyventi be finansinių įsipareigojimų.

Skolų išmokėjimas nėra lengvas laikas, tačiau tai gali padėti išmokti valdyti pinigus. Protingai naudoti skolinimo priemones yra mokslas, tačiau to galima išmokti.