Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną: 5 svarbiausi patarimai

Šiuolaikinių mobiliųjų telefonų asortimentas negali nestebinti savo įvairove. Rinkoje siūloma daugybė skirtingų prekės ženklų, išvaizdos ir funkcionalumo „išmaniųjų telefonų”. Ir pasiūla kasdien vis didėja. Akivaizdu, kad nėra prasmės rekomenduoti konkretaus prekės ženklo ar modelio ir teigti, kad tai geriausias išmanusis telefonas pasaulyje. Juk kiekvienam individualiam vartotojui yra savi pasirinkimo kriterijai, kurie lemia, kuris išmanusis telefonas yra geriausias.

Operacinė sistema

Rinkitės ne prekės ženklą, o operacinę sistemą. Išmaniųjų telefonų funkcionalumą lemia operacinė sistema. Šiandien yra daugybė operacinių sistemų, tačiau neginčijami lyderiai tarp jų yra „Windows Phone”, „iOS” ir „Android”. Būtent iš šių trijų operacinių sistemų galima rinktis.

Populiariausia operacinė sistema vis dar yra „Android”. Šios sistemos privalumas – kokybiškas programinės įrangos palaikymas. Google parduotuvė Android naudotojams siūlo daugybę programų ir taikomųjų programų, o kartu – dauguma jų yra visiškai nemokamos.

Kita pagal populiarumą operacinė sistema yra „iOS”. Jei norite įsigyti šia platforma paremtą telefoną, teks rinktis tik „iPhone”. Tačiau tai nėra problema, nes šios OS funkcionalumas yra stebėtinai galingas. Šis įtaisas nustebins jus greitu, patikimu ir stabiliu darbu. 

Windows Phone yra mažiau populiari nei ankstesnės dvi operacinės sistemos. Mobiliųjų įrenginių su šia sistema pasirinkimas vis dar nedidelis ir šiai platformai skirtų programų yra mažiau.

Ekrano įstrižainė

Ekrano įstrižainė ir išmaniojo telefono dydis – įtaisas turi būti patogus. Akivaizdu, kad kuo didesnė ekrano įstrižainė, tuo didesnis dydis. Telefono dydis turėtų būti toks, kad juo būtų patogu naudotis. Jei išmanusis telefonas vos telpa jūsų rankoje, gerai pagalvokite, ar jums reikia tokio įtaiso. 5,5 colio įstrižainės ekranas yra geras pasirinkimas. Jei norite telefono su didesne įstrižaine, turite būti pasirengę tam, kad toks prietaisas netilps į kiekvieną kišenę. Tačiau jei ieškote išmaniojo telefono internetui, geriausi vis tiek bus įtaisai su didesne ekrano raiška. 

Procesorius

Geriausi išmanieji telefonai visada turi galingą procesorių. Vieno branduolio procesoriai nepasižymi dideliu našumu, todėl jei tikitės greito ir patikimo įtaiso, rinkitės prietaisus su dviejų branduolių procesoriais. Didelis branduolių skaičius taip pat nėra būtinas, nes beveik visos šiuolaikinės programos puikiai veikia su dviem branduoliais. Vis dėlto geriausias išmanusis telefonas žaidimams yra įrenginiai su keturių branduolių procesoriais, juos turėtų rinktis mobiliųjų žaidimų gerbėjai.

Akumuliatoriaus talpa

Išmanusis telefonas turi veikti be įkrovimo bent visą dieną. Priešingu atveju, kam jums prietaisas, kuriam svarbiausiu momentu išsikrauna energija? Šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra labai funkcionalūs, o tai reiškia, kad jie sunaudoja daugiau baterijos energijos. Taigi, jei nenorite prietaiso įkrauti kelis kartus per dieną, rinkitės modelius, kurių talpa ne mažesnė kaip 2 000 mAh. 

Atmintis

Kuo daugiau atminties – tuo geriau. Turite pripažinti, kad apmaudu, kai telefone nepakanka vietos mėgstamai muzikai, nuotraukoms ir vaizdo įrašams. Laimei, beveik visi nauji telefonai palaiko atminties korteles, todėl saugoti daug duomenų nėra problema. 

Taigi, neįmanoma vienareikšmiškai atsakyti į klausimą – kokį išmanųjį telefoną geriau rinktis, tačiau pabandėme atsakyti į klausimą – kaip išsirinkti išmanųjį telefoną, atkreipdami jūsų dėmesį į pagrindinius dalykus, į kuriuos turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį rinkdamiesi savo įtaisą.