Mobilusis telefonas – žinių šaltinis, kuris visada po ranka

Šiuo metu sunku įsivaizduoti gyvenimą be mobiliojo telefono, o dauguma vaikų su telefonu pažįstami nuo ikimokyklinio amžiaus. Tėvai, žinoma, nori, kad vaikas daugiau laiko praleistų lauke, tiesiogiai bendrautų su bendraamžiais, tačiau vaikai mėgsta laiką leisti prie telefono. Perėjus prie nuotolinio mokymosi, išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris jau tapo neatsiejama mokymosi proceso dalimi.

Dabar beveik visi pasaulio moksleiviai turi telefonus, todėl drausti juos beprasmiška. Bet jūs galite juos apsvarstyti produktyvumo požiūriu: telefonas yra visada prieinamas žinių šaltinis. Žinoma, yra ir trūkumų. Telefonas atitraukia dėmesį nuo mokymosi proceso, vaikai dažnai žaidžia žaidimus, naudojasi socialiniais tinklais ir visokiomis programėlėmis bendraudami su klasės draugais.Tačiau kadangi mobilusis telefonas jau tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, galite pabandyti panaudoti išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, kuris padės lavinti vaiko intelektinius gebėjimus ir palengvins mokymosi procesą.

Pirma, telefonas ar planšetinis kompiuteris yra puikus būdas skaityti knygas – informacija nuo grožinės literatūros iki mokyklinių vadovėlių pasiekiama internete ir įvairiose programėlėse. Antra, telefonas leidžia internete ieškoti informacijos, kurios vadovėliuose nėra. Čia kalbama ne tik apie Vikipediją ar santraukų rinkinius, kartais informaciją internete galima rasti daug suprantamesne ir prieinamesne forma nei vadovėliuose. Tai gali būti įvairūs forumai ar enciklopedijos, taip pat interaktyvūs vadovėliai. Trečia, naudodamiesi išmaniuoju mokymosi įrenginiu, vaikai gali savarankiškai pasirinkti jiems naudingas programas. Tai gali būti sąsiuviniai, skaičiuotuvas, aplikacijos su lygčių formulėmis ir matematikos, chemijos bei fizikos pratimai žinioms tikrinti, taip pat kitos edukacinės programos.

Internete taip pat yra daugybė vaizdo įrašų, kurie padeda vaikams naršyti įvairiais mokykliniais dalykais, pavyzdžiui, YouTube. O norint juos žiūrėti nereikia net kompiuterio, užtenka telefono! Galite ieškoti pagal grojaraščius, kuriuose dažnai galite rasti teminių kolekcijų moksleiviams. Šiame portale yra įvairių mokomųjų grojaraščių – nuo ​​konkrečių dalykų iki bendrojo lavinimo.

Mokymasis šiandien yra daug įdomesnis nei anksčiau. Jei prieš kelis dešimtmečius knyga buvo vienintelis būdas įgyti naujų žinių, tai šiandien išmaniųjų įrenginių dėka moksleiviai turi daugybę galimybių. Tačiau tam, kad telefonas taptų naudinga priemone, jis turi būti apkrautas programėlėmis, kurios padės mokymosi procese. Savo ruožtu moksleiviui tinkamiausią telefoną galite išsirinkti RDE.LT internetinėje parduotuvėje, kurioje parduodama daugiau nei 700 galingų ir modernių telefonų, kurie puikiai tiks tiek pramogoms, tiek mokslams.