Koinvesticinis fondas investavo į saulės jėgainių gaminamos elektros optimizavimo ir stebėjimo startuolį „Inion LT“

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelais, rizikos kapitalo fondu „Contrarian Ventures“ bei akceleratoriumi „70 Ventures“, investavo į lietuvių startuolį „Inion LT“. Startuolis sukūrė įrangą, leidžiančią efektyviau panaudoti iš saulės išgaunamą elektros energiją ir yra unikalus tuo, kad jėgainių savininkams ar montuotojams suteikia galimybę stebėti įvairių elektrinių duomenis vienoje platformoje. Šis sprendimas turi visus naujausius daiktų interneto komponentus, tad  gali būti pritaikomas tiek dideliems saulės jėgainių parkams, tiek privatiems klientams. Bendra investicijos suma į „Inion LT“ siekia 500 tūkst. EUR.

„Inion LT“ kuria daiktų interneto sprendimus įvairiose srityse, tačiau šiuo metu fokusuojasi saulės energetikoje. Jų sukurtas saulės elektrinėms skirtas kontroleris nuskaito ir valdo saulės inverterius – įrenginius, kurie verčia saulės modulių gaminamą nuolatinę elektros energiją į kintamą ir perduoda ją į elektros tinklus. Šis sprendimas ypatingas tuo, kad kontroleris gali prisijungti prie daugelio gamintojų inverterių ir gautą informaciją apjungti vienoje programinėje įrangoje.

„Šiandiena saulės elektrinių montuotojai susiduria su problema, kad nebegali stebėti, ar jų įdiegtos elektrinės veikia efektyviai. Esame pastebėję atvejų, kai elektrinės neveikia ne vieną savaitę dėl įvairiausių gedimų ir to niekas nepastebi, nes neturi tinkamų priemonių tuos gedimus laiku pastebėti. Tad sukūrėme priemonę saulės elektrinių statytojams ir aptarnaujančioms įmonėms, kurie prisijungę prie mūsų sistemos iš karto mato visas savo elektrines, visus aliarmus ir gali analizuoti kiekvienos elektrinės darbą atskirai. Tuo pačiu mūsų platformą naudoja ir saulės parkų savininkai, kurie nori operatyviai matyti informaciją, ar jų elektrinės generuoja tiek kiek numatyta, o jeigu kažkas vyksta ne pagal planą, iš karto identifikuoti priežastis. Taip pat ruošiame sprendimus, kaip panaudoti kuo daugiau saulės energijos tiek namuose tiek pramonės įmonėse“, – teigia Šarūnas Stanaitis „Inion LT“ vadovas.

Šarūnas Stanaitis

Efektyvesnio resursų panaudojimo idėją įmonės vadovas Š. Stanaitis brandino daugiau kaip dešimtmetį. Tačiau, iki tol kol buvo sukurtas startuolis „Inion LT“ teko susidurti su ne vienu sunkumu – nepavyko surasti reikiamų profesionalų, technologijos taip pat nebuvo pakankamai išvystytos. Visgi mintis apie daiktų interneto sprendimus niekur nedingo ir galiausiai kartu su kolegomis Mindaugu Lubiu ir Robertu Janicku, pavyko ją įgyvendinti. Šiuo metu „Inion LT“ komandą sudaro šeši asmenys.

„Inion“ teigia, kad gauta investicija bus panaudota komandos plėtrai – tiek programinės įrangos kūrėjų, tiek pardavimo vadybininkų skaičiui didinti. Taip pat, tikimasi pradėti pardavimus kitose šalyse, siekiant užtikrinti pakankamą pinigų srautą, kad įmonė pradėtų dirbti pelningai.

„Energijos poreikis pasaulyje sparčiai auga tiek dėl spartaus gyventojų skaičiaus didėjimo, tiek dėl technologinės pažangos augimo. Tad svarbu ieškoti patikimo, ekonomiško ir ilgaamžio atsinaujinančios energijos šaltinio, jei norime ateityje patenkinti augantį išgaunamos energijos poreikį. Saulės energija yra tvarus ir lengvai prieinamas energijos šaltinis į kurį tikrai reikėtų atkreipti dėmesį. Taip pat, ši pramonė stabiliai vystosi visame pasaulyje, tad džiaugiamės, jog ir Lietuvoje yra startuolių neatsiliekančių nuo pasaulinių tendencijų ir savo veiklą vystančių būtent šioje srityje.“, – teigia „Koinvesticinio fondo“ investicinių projektų vadovas Paulius Uziela.

Kartu su „Koinvesticiniu fondu“ į startuolį „Inion LT“ investavo 3 verslo angelai, jau esamas investuotojas Contrarian Ventures bei akceleratorius 70 Ventures.

Kaip pastebi įmonės vadovas Š. Stanaitis, šiuo metu elektros energetikoje vyksta revoliucija – tradicinius generacijos šaltinius keičia atsinaujinančios energijos generacijos šaltiniai, kurie sukelia daug problemų tinkle. Taip pat liberalėja elektros rinka ir atsiranda įvairių paslaugų pardavimo galimybės. Tad startuolio svajonė, tapti pasauliniu energetikos sprendimų tiekėju, kuris padėtų išspręsti atsinaujinančios energetikos problemas ir sukurtų naujus verslo modelius elektros rinkoje.