„Swedbank” suteiks galimybę klientams investuoti savarankiškai

„Swedbank“ pradeda savo klientams siūlyti galimybę prekiauti vertybiniais popieriais. Banko privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato sako, kad tokiu būdu „Swedbank“ siekia investavimą padaryti labiau prieinamą visiems gyventojams. Specialistas tikina, kad mokesčių atsisakymas leis gyventojams, ypač jaunimui, reguliariai investuoti netgi nedideles sumas. Bankas tikisi, kad ši naujovė padės žmonėms gerinti savo finansinę padėtį ir prisidės prie bendro jų pajamų augimo. Be papildomų mokesčių banko klientai galės investuoti iki 30 tūkstančių eurų.

Anot P. Ladziato, taupymo ir investavimo kultūra Baltijos šalyse dar nėra pakankamai išvystyta palyginus su Europos standartais. Vos 8 proc. dirbančių gyventojų Baltijos šalyse investuoja į savanoriškus pensijų fondus, o į akcijas ar kitas priemones aktyviai investuoja mažiau nei 1 proc. gyventojų, jei atmesime pensijų kaupimą II pakopoje. Palyginimui, Švedijoje finansinių investicinių priemonių yra įsigiję iki 80 proc. gyventojų.

„Taikomi prekybos mokesčiai įprastai laikomi viena iš kliūčių aktyviam investavimui, ypač norint pradėti investuoti ar tam skirti nedideles sumas. Tikimės, kad mokesčių už prekybą akcijomis panaikinimas padidins investavimo Baltijos šalių rinkose patrauklumą ir prisidės prie aktyvaus vietos kapitalo rinkų augimo bei plėtros“, − mano „Swedbank“ atstovas.

Ieškantiems paprasto būdo investuoti sukauptas lėšas bei neturintiems investavimo į akcijas patirties, „Swedbank“ siūlo skirtingus grupės valdomus fondus. Juos nuo kitų metų vasario mėnesio gyventojai taip pat galės akcijas saugoti, įsigyti, keisti ir parduoti be jokių papildomų mokesčių.

„Dar viena naujovė − bankas privatiems klientams nebetaikys mokesčių už vertybinių popierių saugojimą portfeliams, kurių vertė sudaro iki 30 tūkst. eurų. Remiantis mūsų duomenimis, ši riba patenkins absoliučios daugumos mūsų privačių klientų poreikius. Skaičiuodami portfelio dydį, neįtrauksime „Swedbank“ grupės valdomų fondų vertės bei Lietuvos vyriausybės taupymo lakštų vertės“, – pasakoja banko Privačių klientų tarnybos vadovas.

Norint pradėti investuoti „Swedbank“ teks atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą. Tai klientai gali padaryti interneto banke arba atvykę į banko padalinį. Be papildomų išlaidų prekiauti vertybiniais popieriais bus galima naudojantis interneto banku. Tuo tarpu, jei klientai pateiks sandorius makleriams telefonu ar padalinyje, jie bus apmokestinami įprasta tvarka kaip ir iki šiol.

Baltijos šalių vertybinių popierių biržose kiekvieną mėnesį įvykdoma maždaug 9,5 tūkst. sandorių, kurių bendra mėnesio apyvarta siekia apie 18 milijonų €, o bendra rinkos kapitalizacija minėtame regione viršija 7 milijardus eurų.