Kuo skiriasi verslo anglų kalbos kursai nuo kitų mokymų?

Verslo anglų kalbos kursai arba Business English yra labai populiarūs ir pastaruoju metu daugelis mokyklų jį aktyviai siūlo. Ir dažniausiai šio kurso užsiėmimų kaina yra didesnė nei kitose programose.

Ar kainų skirtumas pagrįstas ir kuo skiriasi dalykinio bendravimo kursas, tiksliau, ar jis turėtų skirtis nuo bendrinės kalbos mokymo. Ir taip pat, kam ir kiek tai gali būti naudinga, mes analizuosime šiandieniniame straipsnyje.

Profesionalios mokyklos turi aiškų supratimą, iš ko turėtų būti sudaryti tradiciniai anglų kalbos kursai, tai yra, kokios bendravimo situacijos sprendžiamos klasėje ir kokios temos nagrinėjamos.

Daugelio nuomone, kursas „Verslo anglų kalba“ yra ne tik kalbos vienetų, skirtų formalaus / verslo bendravimo situacijoms, studijavimas. Specialistai yra tikri, kad verslo anglų kalbos kursai būtinai turi apimti dalykinio bendravimo etiketą apskritai ir kalbos normas konkrečiai. Tai ne tik kalbos kursai, bet ir elgesio taisyklių bei normų mokymas

Verslo aplinkoje, kaip ir socialiniame gyvenime, egzistuoja dėsnių ir taisyklių rinkinys, vadinamas etiketu. Tai yra vienas iš jūsų verslo įvaizdžio komponentų, o patyrę verslo partneriai atkreipia dėmesį ir į šį jūsų elgesio aspektą. Kalbos etiketo normos yra vienas iš pagrindinių komponentų.

Kaip tai turėtų būti įgyvendinama kursuose?

Į verslo anglų kalbos kursą turi būti įtraukta:

  • 1) Gebėjimas pradėti pokalbį.
  • 2) Gebėjimas palaikyti pokalbį.
  • 3) Galimybė užduoti klausimus ir kalbėtoją.
  • 4) Gebėjimas aktyviai klausytis („aktyvus klausymas“ yra žodinė / neverbalinė reakcija į tai, ką jums sako pašnekovas).
  • 5) Small Talks arba pokalbiai apie „nieką“ (oras, gamta, smulkmenos).
  • 6) Sutikimo ir nesutikimo pareiškimai.
  • 7) Papildomi ir pritarimo pareiškimai.
  • 8) Praktika rašyti verslo laišką turėtų būti privaloma.
  • 10) Ir būtinai dalykiniai kolokacijos yra stabilios frazės ar posakiai, kurie turi konkrečią reikšmę, o išvertus į atskirus žodžius prasmė nebus aiški.

Kas ir kokiu mastu derėtų mokytis verslo anglų kalbos?


Jei studijuojate aukštojoje mokykloje arba jau dirbate, tai yra amžiuje nuo 20 metų tai galima daryti be apribojimų. Baigę mokyklą atsiduriame dalykinio bendravimo situacijose: stojam į universitetą, praeiname darbo pokalbį, bendraujame su kolegomis, partneriais, klientais. Net bendravimas su nepažįstamais žmonėmis yra dalykinio bendravimo situacija.

Vienintelė rekomendacija: tiriamos bendravimo situacijos turi atitikti amžių ir realias situacijas, kuriose studentas turės bendrauti. Priešingu atveju susidomėjimas prarandamas.

Pamokų skaičius turėtų skirtis priklausomai nuo užsienio kalbos mokėjimo lygio. Taip pat galima ir kartais reikia derinti dalykinės užsienio kalbos ir kasdieninio bendravimo kalbos užsiėmimus. Pavyzdžiui, naudokite modulinio bloko mokymosi sistemą, kuri numato abi kalbos versijas.

Ir atminkite, verslo etiketas yra svarbiausias verslo žmogaus profesinio elgesio aspektas, o jo išmanymas – būtina profesinė savybė, reikalaujanti nuolatinio mokymosi, kartojimo ir tobulėjimo.