Lietuviai prioritetą teikia paskolos kainai, o estams svarbu ir finansuotojo reputacija

Rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, banko „Luminor“ užsakymu 2019 m. birželį atliko reprezentatyvią vartotojų. Jos metu buvo apklausti 3026 gyventojai Baltijos šalyse: 1009 Lietuvoje, 1012 Latvijoje ir 1005 Estijoje.

Apklausos analizė parodė, kad 53 procentai Baltijos šalių gyventojų tvirtina laikantys svarbiausiu kriterijumi renkantis skolos teikėją palūkanų dydį. Tokiai pačiai daliai piliečių grąžinant paskolą svarbu ir papildomai mokesčiai. Banko „Luminor“ užsakymu atlikta apklausa rodo, jog analizuojant prioritetus pagal valstybes galima pastebėti, kad rinkdamiesi skolintoją lietuviai ir latviai labiausiai domisi paskolos kainą, o estai vertina finansuotojo reputaciją. 

Apklausa taip pat parodė, kad Baltijos šalyse beveik kas antrai moteriai galimybė gauti kreditą nuotoliniu būdu yra labai svarbi. Tuo tarpu tarp vyrų taip atsakė vos trečdalis vyriškos lyties respondentų (Latvijoje – 30%, Lietuvoje – 28%, Estijoje – 33%). Nepaisant to, Baltijos šalyse vartojimo reikmėms dažniau skolinasi būtent vyrai – 54% apklaustųjų nurodė per pastaruosius dvejus metus ėmę vartojimo paskolas (Lietuvoje – 58%, Latvijoje – 51%, Estijoje – 54%).

„Atidžiai sekame savo klientų įpročius ir matome, kad nuotolinės paslaugos populiarėja ne tik imant paskolas. Skaičiuojame, kad daugiau nei 85% „Luminor“ klientų Baltijos šalyse finansinėmis paslaugomis kasdien naudojasi būtent nuotoliniais kanalais. Šis tyrimas atskleidė įdomius lyčių skirtumus – akivaizdu, kad moterys labiau nei vyrai vertina paskolų tvarkymą internetu. Visgi mūsų patirtis rodo, kad vyrai yra aktyvesni kredito rinkoje nei moterys“, – sako Regina Ungulaitienė, “Luminor” Nuotolinių pardavimų privatiems klientams vadovė Lietuvoje.

Aplamai, rinkdamiesi skolintoją minėtų valstybių gyventojai daugiausia dėmesio skiria šiems faktoriams: 

  • Kredito aptarnavimo mokesčiams, įskaitant sutarties sudarymo ir kitus mokesčius (tai svarbiausiu faktoriumi įvardina 61% lietuvių, 49% latvių, 52% estų).
  • Lietuvoje trečiuoju svarbiausiu aspektu nurodytas trumpas paskolos patvirtinimo terminas (labai svarbus 40% respondentų). Latvijos gyventojams trečiasis svarbiausias aspektas buvo galimybė skolintis nuotoliniu būdu (iš viso 41% nurodė šią galimybę kaip labai svarbią). Tuo tarpu 41% respondentų Estijoje labai svarbiu veiksniu laiko ir nuotolinio kredito galimybes, ir finansų įstaigos reputaciją.
  • Metinę palūkanų normą akcentavo 62% lietuvių, 49% latvių, 48% estų.