- 2019-12-11
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Naujienos
Lietuvos banko (LB) siūlymo pagrindu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją norvegiškam bankui AB „Fjord Bank“. Gavęs licenciją bankas ketina Lietuvoje skolinti vartojimo reikmėms ir priims indėlius. Visos paslaugos jau ateinančių metų pavasarį bus teikiamos elektroniniu būdu. Pagrindiniai „Fjord Bank“ akcininkai yra Norvegijos fiziniai ir juridiniai asmenys.
Specializuoto banko licencijos Lietuvoje anksčiau išduotos Revolut Technologies, European Merchant Bank, didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, įsteigusiai AB „Mano bankas“, ir UAB General Financing. Visos minėtos įmonės aktyviai rengiasi pradėti veiklą kaip bankai.
Šiuo metu LB kartu su ECB nagrinėja dar dvi paraiškas dėl specializuoto banko licencijos gavimo. Specializuoti bankai dažniausiai siejami ir su spartesne FinTech (finansinių technologijų) plėtra. Nauji žaidėjai taip pat padės bankų paslaugų rinkoje mažinti koncentraciją, kuri yra viena didžiausių Europoje, didins vartotojams naudingą konkurenciją, paslaugų patrauklumą ir prieinamumą.
Specializuotui bankui leidžiama teikti visas pagrindines paslaugas, kaip ir bet kuriam kitam bankui. Ši veiklos forma skiriasi tik tuo, kad specializuota bankas neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė įkurti tokius bankus Lietuvoje atsirado 2017 metais, o licencijos įgijimo procesas paprastai užtrunka apie vienerius metus.
„Žmonės linkę labiau pasitikėti bankais nei kitomis kreditavimo įmonėmis rinkoje, tačiau tuo pačiu metu jie neretai susiduria su daugybe formalumų ir painiomis paslaugų teikimo sąlygomis. Mes norime parodyti, kad finansinės paslaugos gali būti teikiamos paprastai ir aiškiai, todėl didžiausią dėmesį skiriame paslaugų skaidrumui, greitam ir paprastam klientų aptarnavimui – tai, savo ruožtu, reikalauja aukščiausio lygio procesų automatizavimo“, – veiklos planus pristato „Fjord Banko“ generalinis direktorius Veiko Kandla.
Anot V. Kandla , bankas labiausiai tikisi pritraukti tuos klientus, kurie vertina savo laiką ir kasdienius piniginius reikalus įpratę patogiai tvarkyti internetu – išmaniuoju telefonu, asmeniniu kompiuteriu ar planšete.
„Mūsų bankas taps rimta ir konkurencinga alternatyva visiems Lietuvoje veikiantiems tradiciniams ir specializuotiems bankams tais atvejais, kai gyventojams prireiks lėšų namams atnaujinti, automobiliui nusipirkti, įsigyti baldų, buitinių prietaisų ar kitoms reikmėms. Skatinsime klientus visuomet palyginti tarpusavyje įvairių bankų pasiūlymus ir pasirinkti geriausią rinkoje. Laikai, kad žmonės naudojosi vienintelio banko teikiamomis paslaugomis, jau praėjo“, – teigia bankininkas.
Jo teigimu, bankas savo skolinimo veiklą finansuos daugiausia per terminuotus indėlius.
„Tuo metu, kai tradiciniai bankai už indėlius siūlo klientams nulines arba beveik nulines palūkanas, „Fjord Bankas“ planuoja konkuruoti ir šioje srityje bei siūlyti klientams patrauklias palūkanas“, – aiškina „Fjord Banko“ generalinis direktorius .
„Fjord Bankas“ yra įsteigtas 2017-ųjų pavasarį Lietuvoje, Vilniuje įsikūrusi jo centrinė buveinė. Tačiau bankas turi stiprias norvegiškas šaknis – du jo įkūrėjai ir dauguma akcininkų yra Norvegijos piliečiai. Sprendimą naują banką įsteigti Lietuvoje norvegai aiškina didžiuliu potencialu, kurį įžvelgia mūsų šalies rinkoje.
„Norvegijos privačių finansų rinka pasižymi branda ir konkurencingumu. Tai gerai iliustruoja faktas, kad šioje šalyje namų ūkių bendrosios skolos ir pajamų santykis siekia daugiau kaip 200 proc., o Lietuvoje šis rodiklis sudaro 40 proc.. Aršiai tarpusavyje konkuruojantys daugiau kaip dešimt bankų Norvegijoje daugiausia dėmesio skiria vartojimo paskoloms, tuo tarpu tokių bankų Lietuvoje kol kas yra tik keletas. Šiomis sąlygomis nauji bankinio sektoriaus žaidėjai Lietuvoje, neprarasdami kreditavimo kokybės, gali tikėtis sveiko ir pagrįsto augimo, – sprendimą naują banką steigti būtent Lietuvoje aiškina V. Kandla. – Mūsų pasiryžimą veikti šioje rinkoje stiprina stabiliai auganti ekonomika, didėjantis darbo užmokestis, žemas nedarbo lygis, palanki reguliacinė aplinka ir puiki prieiga prie informacijos apie kreditavimą. Mes siekiame sėkmingai pasinaudoti šiais Lietuvos rinkos pranašumais, o mūsų banko konkurenciniu pranašumu taps procesų ir organizacijos „lieknumas“, gebėjimas organizuoti veiklą maksimaliai efektyviai.“