„Luminor“ atidėjo įmokas 248 milijonų eurų vertės verslo paskolų ir lizingo sutartims

Siekiant padėti verslui išgyventi COVID-19 krizę ir kiek įmanoma sušvelninti jos pasekmes, „Luminor“ leido atidėti kredito grąžinimą verslo klientams. Iš viso „Luminor“ patenkino 210 prašymų palengvinti verslo bei lizingo sutarčių mokėjimo grafikus, bendra sutarčių vertė siekia 248 milijonus eurų.

Daugiausiai prašymų atidėti paskolų mokėjimus bankas sulaukė balandį (40 proc.) ir gegužę (33 proc.), po to stebimas nuoseklus mažėjimas: birželį 22 proc., o liepą vos 2 proc. Tai rodo, kad verslas po truputį atsigauna nuo patirto šoko. 

Pasak „Luminor“ Verslo klientų skyriaus vadovo Vyčio Žegužausko, bankas vertina partnerystę su klientais padėdamas plėsti ir auginti verslą bei yra pasiruošęs pagelbėti ir sudėtingose situacijose. 

„Karantinas labai staigiai ir stipriai sujaukė daugelio įmonių finansinius srautus, pakoregavo plėtros planus ir apsunkino planavimą. Todėl greita pagalba subalansuojant įmonių finansus buvo gyvybiškai svarbi, kad verslas nepatirtų pernelyg didelių sunkumų, turėtų laiko prisitaikyti prie naujos realybės ir pertvarkytų savo veiką. Sveikas, subalansuotas ir augantis verslas – gyvybiškai svarbus tiek Lietuvos ekonomikai, tiek ir visiems to verslo partneriams, tiek ir bankui „Luminor“. Todėl matydami galimybes prisidėti prie verslų efektyvumo, augimo ar problemų sprendimų, tą ir darome“, – sako V. Žegužauskas. 

Daugiausiai prašymų atidėti paskolų mokėjimo grafikus bankas sulaukė iš smulkaus verslo – net 86 proc. Pavyzdžiui, viena iš tokių įmonių, kuriai bankas atidėjo kredito ir lizingo sutarčių grąžinimą per pandemiją, yra Alytuje susisiekimo paslaugas teikianti individuali įmonė „Milčija“. Bankas „Luminor“ reaguodamas į COVID-19 sukeltus sunkumus susisiekimo sektoriui, atidėjo šiai įmonei ilgalaikių finansinių įsipareigojimų mokėjimus.    

„Susidarius nepalankiai situacijai dėl COVID-19 krizės nebuvo galimybės sklandžiai vykdyti  veiklos, dėl to atsirado apyvartinių lėšų trūkumas ir kilo atsiskaitymų problemų. Bankas greitai sureagavo į sudėtingą situaciją, derinant sąlygas nekilo jokių biurokratinių kliūčių mokėjimų atidėjimams ir sutarčių pakeitimai buvo padaryti operatyviai. Mūsų įmonei, kuri nemažą dalį autoparko automobilių įsigyja lizingu, tai buvo labai svarbu, nes leido išvengti mokumo problemų“, – sako Petras Čyžius, „Milčija“ generalinis direktorius. 

Siekiant palengvinti verslo, susiduriančio su sunkumais dėl COVID-19 suduoto smūgio, padėtį, Lietuvos bankai ir kredito įstaigos pasirašė moratoriumą, kuriuo įsipareigojo suteikti galimybę verslo subjektams, kurie dėl COVID-19 poveikio susidūrė su finansiniais sunkumais, iki 6 mėnesių atidėti paskolų ar lizingo mokėjimus.