Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
„Luminor“ ir „Citadele“ finansuos 34 mln. eurų vertės prekybos ir pramogų centro „Saga“ statybą Latvijoje

„Luminor“ ir „Citadele“ finansuos 34 mln. eurų vertės prekybos ir pramogų centro „Saga“ statybą Latvijoje

Bankai „Citadele“ ir „Luminor“ bankai susitarė dėl 34 mln. eurų sindikuotos paskolos, skirtos prekybos ir pramogų centro „Saga“ Latvijoje statybai finansuoti. Bendra šio komercinio nekilnojamojo turto vystytojo VPH inicijuoto prekybos centro projekto vertė – 68 mln. eurų.

Minėtam projektui „Citadele“ ir „Luminor“ bankai drauge skiria 34 mln. eurų, iš kurių 19 mln. eurų skolina „Luminor“, o 15 mln. – „Citadele“. Naujasis pramogų ir prekybos centras įsikurs Stopinių savivaldybėje šalia didžiulio IKEA prekybos centro ir iš viso užims 56 000 m2. Numatoma, kad centras turėtų tapti patrauklia vieta, kurioje po vienu stogu bus galima apsipirkti, papramogauti, pasportuoti arba išsinuomoti biurą.

„Ėmęsis „Saga“ projekto, vystytojas VPH tęsia bendradarbiavimą su IKEA franšizės turėtojais, kuris prasidėjo šalia IKEA Vilniuje statant prekybos centrą „Nordika“. „Saga“ bus pusantro karto didesnis už „Nordika“, ir nors jame bus nemažai tokių pat patikimų nuomininkų, kuriuos matote prekybos centre „Nordika“, „Saga“ Latvijos rinkai pristatys ir visiškai naujus prekių ženklus. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su bankais „Citadele“ ir „Luminor“, kurie yra ilgalaikiai ir patikimi mūsų plėtros projektų finansavimo partneriai. Šį kartą pasirinkome unikalų sprendimą – bendram „Saga“ finansavimui užtikrinti išleidome obligacijas. Taip pasielgti mums patarė „Confidentus“, kuris buvo pagrindinis 11,4 mln. eurų vertės obligacijų išleidimo organizatorius, – sakė nekilnojamojo turto vystytojo VPH partneris ir direktorius Barry‘s Nabuursas.

„Pastebime naują tendenciją, kad nekilnojamojo turto ir kitiems projektams finansuoti dažnai reikalingi alternatyvūs finansavimo šaltiniai. Obligacijos yra viena iš alternatyvų, kurią galima pasitelkti finansuojant įvairaus tipo verslą“, – aiškino investicinės bankininkystės įmonės „Confidentus“ partneris Kristupas Kukarskas.

„Jau daug metų „Luminor“ tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje bendradarbiauja su VPH. Mes jau finansavome tokius jų įvykdytus projektus kaip prekybos centras Rygos miesto Mežciems rajone. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio naujo projekto, skirdami didelę dalį reikiamų lėšų – 19 mln. eurų. Tikimės, kad modernus, naujos kartos prekybos centras padės tobulinti miesto aplinką. Šis plataus užmojo projektas taip pat turėtų paskatinti priemiesčių vystymąsi ir plėtrą, siūlydamas naujas galimybes tiek vietos gyventojams, tiek savivaldybei, plėtojant naują verslą ir teikiant kasdienes paslaugas“, – pabrėžė „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Andrius Načajus.

„„Citadele“ banko tikslas yra suteikti reikiamą paramą Latvijos verslui, kad šis galėtų vystytis ir augti. Dalyvaujame bendrame prekybos centro „Saga“ projekto finansavime, nes pasitikime ilgalaikiais savo verslo partneriais ir tikime pačia projekto idėja, o mūsų optimizmą dar labiau sustiprina nuomininkai, kurie jau rezervavo prekybos plotą. Šis projektas suteiks daugiau galimybių Stopinių savivaldybės, Rygos ir jos apylinkių gyventojams, pasiūlys daugiau įvairių būdų praleisti laisvalaikį, taip pat duris atvers naujos biurų patalpos“, – aiškino „Citadele“ verslo klientų aptarnavimo vadovas Genrihas Peršteinas.