“Citadele” bankas klientams siūlo momentinius mokėjimus

“Citadele” bankas savo klientams Lietuvoje pradeda suteikė momentinių mokėjimų galimybę. Šios paslaugos dėka bus galima pervesti lėšas eurais iš sąskaitos viename banke į kitame banke esančią sąskaitą per kelias sekundes, bet kuriuo paros metu ir bet kurią dieną. Tiesa, šio tipo mokėjimus galima gauti ir atlikti tik tarp bankų, kurie yra prisijungę prie momentinių mokėjimų sistemos.

Momentiniais mokėjimais vadinami negrynųjų pinigų pervedimai, vykdomi 365 dienas per metus, 7 dienas per savaitę, įskaitant poilsio ir švenčių dienas, visą parą. Siunčiamos lėšos adresatą pasiekia per kelias sekundes, o gautus pinigus galima iškart panaudoti pagal savo norus. Tai labai reikšmingas pokytis, nes anksčiau pervedimai tarp Europos bankų buvo vykdomi tik darbo dienomis, o mokėjimai užtrukdavo keletą valandų ir daugiau.

„Momentiniai mokėjimai mūsų klientams suteiks dar daugiau galimybių paprasčiau ir greičiau valdyti savo kasdienius finansus. Nuo šiol jie galės pervesti lėšas eurais bet kuriuo paros metu tiek darbo, tiek ir šventinėmis dienomis. Neabejojame, kad momentiniai mokėjimai paskatins mūsų klientus dar aktyviau naudotis mūsų skaitmeniniais kanalais“, – tikisi Vaidotas Gurskas, „Citadele“ banko administracijos ir Lietuvos filialo vadovas.

Šiuo metu „Citadele” klientai momentinius mokėjimus iki 1000 eurų galės atlikti tik mobiliosios programėlės pagalba, o interneto banke ši galimybė atsiras kitų metų pradžioje. Bankas ateityje planuoja padidinti sumą, kurią galima pervesti tokiu būdu. Geriausia žinia yra tai, kad momentiniai mokėjimai nebus brangesni mobiliojoje programėlėje atliekami SEPA pervedimai.

„Baltijos šalys pirmauja momentinių mokėjimų srityje. Džiaugiamės, kad stiprinami trijų Baltijos šalių ryšiai novatoriškų mokėjimų srityje. „Citadele“ bankas buvo pirmasis bankas Latvijoje, pasiūlęs momentinius mokėjimus. Džiugu, kad „Citadele“ banko Lietuvos filialas dabar taip pat prisijungė prie mūsų infrastruktūros,“ – giriasi Latvijos banko Mokėjimo sistemų politikos vadovas Deniss Filipovs. „Novatoriškiausios mokėjimų sistemos Europoje dėka, Latvijos banko partneriai gali pagerinti savo klientams teikiamas finansines paslaugas. Kaip infrastruktūros savininkai, mes ir toliau skatinsime momentinių mokėjimų naudojimą verslo veikloje ir teikiant finansines paslaugas, taip pat plėtosime „Instant Link“ registrą, kuris palaiko ir naudoja sąsajas tarp kliento kredito įstaigos sąskaitų ir identifikatoriaus (pvz., el. pašto adreso, asmens tapatybės kortelės numerio, telefono numerio), siekiant užtikrinti patogius ir greitus mokėjimus,“ – žada D. Filipovs.

Šiuo metu momentinius mokėjimus priima daugiau kaip 1900 įvairių Europos sąjungos šalių bankų. Lietuvoje šiuos pavedimus kol kas galima atlikti tarp SEB, Swedbank, „Citadele” ir Šiaulių bankų.