„Citadele“ bankas perka lizingo bendrovę „UniCredit Baltic“

AS „Citadele banka“ praneša, kad sudarė įpareigojantį susitarimą su SpA „UniCredit“, pagal kurį įsigis lizingo (išperkamosios nuomos) bendrovę „UniCredit Baltic“, kuri gali pasigirti daugiau nei 20 metų patirtimi lizingo srityje. „Citadele“ atiteks 100 proc. SIA „UniCredit Leasing“ akcijų, įskaitant Estijos ir Lietuvos filialus, kartu su visiškai jai priklausančia dukterine įmone SIA „UniCredit Insurance Broker“. 

Latvijos bankas „UniCredit Baltic“ lizingo bendrovę įsigijo siekdama tapti Baltijos šalių pirmaujančia finansinių paslaugų teikėja privatiems klientams bei mažoms ir vidutinėms įmonėms. Išperkamosios nuomos sektorius kaimynus vilioja dėl diversifikuotos klientų bazės, geros portfelio kokybės ir galimybių pritraukti naujų klientų. „UniCredit“ yra vienas geriausiai įsitvirtinusių Baltijos šalių lizingo rinkos dalyvių, kur teikia novatoriškus ir klientui aktualius pasiūlymus, naudodamas šiuolaikines verslo valdymo ir kontrolės sistemas. Be to, bendrovė gana gerai žinoma visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Citadele“ banko Valdybos pirmininkas Guntis Beļavskis tikina, kad būtent šie aspektai papildys dabartinį „Citadele“ lizingo verslą ir suteiks stiprų pagrindą tolesniam augimui atitinkamuose segmentuose ir rinkose.

Nuo sutarties pasirašymo iki įsigijimo proceso pabaigos „Citadele“ ir SIA „UniCredit Leasing“ ir toliau dirbs savarankiškai kaip konkurentai, vadovaudamiesi rinkos praktika ir vidinėmis taisyklėmis.