Estų bankas „Inbank“ Lietuvoje padės dirbti dar šiemet

Paėjusiais metais įsigijęs pirkimo išsimokėtinai ir vartojimo paskolų platformą „Moki lizingas“ Estijos bankas „Inbank“ oficialiai pranešė, jog yra visiškai pasiruošęs pradėti veiklą kaip bankas ir Lietuvoje. „Moki lizingas“ po susijungimo sandorio taps „Inbank“ dalimi ir veiklą vykdys kaip filialas. „Inbank“ lizingą už 15 mln. Eur pernai įsigijo iš Estijos finansų grupės „LHV Group“ ir UAB „Inovatyvūs sprendimai“. „Mokilizingui“ priklauso 40% Lietuvos pirkimo lizingu rinkos.

„Inbank“ per „Nasdaq Tallin“ biržą informavo, kad veiklos pradžiai Lietuvoje jau pasirengęs ir šiuo metu laukia galutinių Lietuvos banko leidimų.

„Pagal preliminarų tvarkaraštį, pradėti veiklą Lietuvoje kaip bankas esame pasirengę 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį“, – rašoma pranešime žiniaskalidai.

Pranešime tai pat paminėta, kad būdamas iš indėlių savo veiklą finansuojančiu banku ir įsteigdamas padalinį Lietuvoje, „Inbank“ tokiu būdu dar labiau sustiprins ir diversifikuos lėšų pritraukimo šaltinius. „Inbank“ Lietuvoje veiks su savo prekės ženklu

Estijos, Latvijos ir Lenkijos rinkose jau veikiančio „Inbank“ atstovai tvirtina, kad savo plėtrą užsienyje finansuos iš lėšų, kurias gavo pardavę beveik 8% siekiantį Estijos banko „Coop bank“ akcijų paketą. Pastarasis bankas ketina daryti IPO ir ateiti į Talino biržą.


Estų bankui sekasi neblogai: indėlių portfelis per metus padvigubėjo, iki 375 mln. Eur., o trečio ketvirčio pabaigoje „Inbank“ turėjo 310 mln. Eur paskolų portfelį, per metus paskolų portfelis išaugo 56%. Bankas savo veiklą finansuoja ir leisdamas obligacijas.

„Inbank“ yra vienas iš naujesnių Estijos bankų, kuris išaugo iš 2011 m. įkurtos finansinių technologijų įmonės „Cofi“. Bankinę licenciją 2015 metais Estijoje gavęs „Inbank“ dabar prisistato kaip skaitmeninis tarptautinis bankas, tuo tarpu anksčiau bendrovė daugiausia specializavosi pirkimo išsimokėtinai sprendimuose.