Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
„Swedbank“ pristato atsiskaitymus išmaniaisiais laikrodžiais

„Swedbank“ pristato atsiskaitymus išmaniaisiais laikrodžiais

„Swedbank“ anonsuoja inovaciją – galimybę klientams už prekes ir paslaugas atsiskaityti išmaniaisiais laikrodžiais „Fitbit“ ir „Garmin“, palaikančiais „Fitbit Pay“ ir „Garmin Pay“ sprendimą.

„Technologijoms sparčiai tobulėjant, siekiame gyventojams pasiūlyti naujų galimybių atsiskaityti. Prieš trejus metus anonsuoti bekontakčiai atsiskaitymai kortelėmis šiandien jau yra tapę įprastu mokėjimo būdu. Praėjusiais metais įdiegę bekontakčius atsiskaitymus telefonu, šiandien žengiame dar vieną didelį žingsnį skaitmeninių atsiskaitymų srityje. Savo klientams suteikiame galimybę atsiskaityti vienu išmaniųjų „Fitbit“ ar „Garmin“ laikrodžių prilietimu visur, kur yra bekontakčių mokėjimų terminalas“, – tikina Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė .

Naujausi „Swedbank“ turimi duomenys rdemonstruoja, jog bekontakčiu būdu per mėnesį atsiskaitoma daugiau nei 6 milijonus kartų. Šiuo metu daugiau nei 80 proc. banko įrengtų kortelių skaitytuvų priima tokius atsiskaitymus, o iki 2020 m. visi mokėjimo kortelių terminalai turėtų priimti amokėjimus bekontakčiu būdu.

Tuo tarpu Tarptautinė duomenų korporacija (angl. International Data Corporation) prognozuoja, jog 2019-aisiais metais pasaulinė dėvimų įrenginių rinka turėtų augti 15 proc. ir pasiekti 198,5 mln. vienetų. Ekspertai skaičiuoja, kad iki 2023-ųjų metų pabaigos tokius prietaisus naudos 279 mln. viso pasaulio gyventojų, o tai reištų vidutiniškai beveik 9 proc. siekiantį augimą kasmet.

Gamintojo „Fitbit“ atstovas Rares Florea giriasi, kad pristačius „Fitbit Pay“ jų klientai Baltijos šalyse gali nebesinešioti su savimi piniginių ir banko kortelių.

 „Fitbit“ ir „Garmin“ laikrodžiai naudoja artimojo lauko ryšio (NFC) technologiją. Norėdamas atsiskaityti klientas savo išmaniuoju laikrodžiu turi tiesiog priliesti bekontakčių mokėjimų terminalą. Atsiskaitymams išmaniuoju laikrodžiu galios standartiniai operacijų mokėjimo kortele limitai.

„Klientai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse vis aktyviau nori naudotis šiuolaikiškais atsiskaitymo būdais, ir jiems itin svarbus atsiskaitymų patogumas ir saugumas. Visuomet ieškome skaitmeninių sprendimų, kurie dar labiau palengvintų kasdienybę, todėl labai džiaugiamės pirmą kartą Baltijos šalyse pristatydami „Fitbit Pay“, kuris leidžia atlikti mokėjimus naudojantis išmaniuoju laikrodžiu ar apyranke. Tam su savimi nereikės turėti piniginės ar išmaniojo telefono“, – pabrėžė „Fitbit“ regiono vadovas besivystančiose rinkose Rares Florea.

Pasak gamintojo atstovų, „Garmin Pay“ yra bekontakčio atsiskaitymo sprendimas žmonėms, kurie visuomet yra kelyje. Pačiupus vandens buteliuką rytinio bėgimo metu ar užkandį važinėjantis dviračiu, „Garmin Pay“ leidžia akimirksniu ir be pastangų atsiskaityti išmaniuoju laikrodžiu. Džiaugiamės debiutuodami Baltijos šalyse ir galėdami pasiūlyti naujų galimybių „Swedbank“ ir „Garmin“ klientams“, – sako Jakub Szałamacha, „Garmin“ Lenkijoje pardavimų vadovas.

„Swedbank“ klientai, kurie naudoja „Fitbit“ ar „Garmin“ išmaniuosius laikrodžius bei apyrankes su mobiliosios piniginės funkcija, galės pridėti „Swedbank“ kortelę į „Fitbit“ ar „Garmin Connect Mobile“ programėles. Kortelės susiejimą su įrenginiu reikės patvirtinti naująja „Swedbank“ programėle arba naudojantis interneto banku.

Siekiant užtikrinti didesnį saugumą, „Fitbit“ ir „Garmin“ kiekvieno atsiskaitymo metu naudoja specialius tik atsiskaitymams laikrodžiu skirtus kortelės numerius ir transakcijų kodus. Tikrasis banko kortelės numeris nėra išsaugomas įrenginyje, serveriuose ar perduodamas pardavėjui pirkimo metu. Maža to, „Garmin“ išmanieji laikrodžiai matuoja riešo širdies pulsą, jie atpažįsta, kai yra dėvimi, o vos tik nuėmus tokį įrenginį nuo riešo tampa nebeįmanoma atlikti mokėjimų iki vėl nesuvedamas naudotojo susikurtas apsaugos kodas.

„Swedbank“ naująją programėlę pristatė šių metų liepos pradžioje. Ši aplikacija leidžia atlikti bekontakčius atsiskaitymus telefonu. Nauja programėlė taip pat išsiskiria atnaujintu dizainu, intuityvia vartotojo sąsaja ir pažangiomis funkcijomis bei užtikrina vieną geriausių mobiliosios bankininkystės patirčių rinkoje.