Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/vhosts/paskolos-internetu.eu/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/:/tmp/) in /www/wwwroot/paskolos-internetu.eu/wordfence-waf.php on line 4
„Luminor“ pelnas krito 2,6 karto, o paskolų portfelis susitraukė 9%

„Luminor“ pelnas krito 2,6 karto, o paskolų portfelis susitraukė 9%

Baltijos šalyse veikiančio banko „Luminor“ grynasis pelnas per šių metų trečiąjį ketvirtį sumažėjo 2,6 karto, sausį-rugsėjį – 2,4 karto, o paskolų portfelis per metus susitraukė daugiau nei 9%. Išduotų kreditų suma rugsėjo pabaigoje siekė 10,8 mlrd. Eur ir per metus buvo sumažėjo 9,2%. Maža to, Per 2019 m. III-ąjį ketvirtį „Luminor“ komanda sumažėjo 69 darbuotojais. Bankas pranešime žiniasklaidai paskelbė, kad trečią metų ketvirtį uždirbo 16,887 milijonus eurų grynojo pelno, tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį šis rodiklis buvo 43,146 mln. €.

Grynasis pelnas per tris 2019-ųjų metų ketvirčius sudarė 49,965 mln. €, o pernai atitinkamu periodu jis siekė120,114 mln. Eur.
„Luminor” tokį nuosmukį aiškina nenumatytomis ir restruktūrizavimo sąnaudomis, skirtomis klientų patirčiai gerinti ir transformacijai paspartinti, t. y. Konsoliduoti technologinėms platformoms, veiklos apimčiai reguliuoti ir didinti jos efektyvumą, produktų ir paslaugų portfeliui supaprastinti.
Trečiojo ketvirčio metu bankas pradėjo perkelti klientų duomenis iš „Luminor|Nordea“ sistemų į vieningą „Luminor“ platformą.
Be to, „Luminor“ per III ketvirtį bankas įgyvendino griežtėjančio ES reguliavimo nuostatas dėl klientų identifikavimo internetinėje bankininkystėje ir padėjo klientams vietoje kodų kortelių pradėti naudotis kitais identifikavimo metodais.

„Tokį rezultatą daugiausia lėmė kelių didelių perduoto paskolų portfelio pozicijų peržiūra, tačiau bendro kreditų portfelio kokybė išlieka gera. Be to, per pastaruosius 12 mėn. neveiksnių paskolų santykis sumažėjo nuo 5,7% iki 4,3%“, – nepraranda optimizmo banko atstovai ir pranešime žiniasklaidai tikina, kad viskas buvo suplanuota.


Per metus indėlių portfelis banke padidėjo 16,7%, iki 9,923 mlrd. Eur. Banko grynosios palūkanų pajamos per 2019 m. sausio-rugsėjo periodą sudarė 189,2 mln. €, tuo tarpui pernai per tą patį laikotarpį jos siekė 194 mln. Eur. „Luminor“ veiklos sąnaudos III-ąjį ketvirtį bendrai sudarė 71,4 mln. Eur, o tai yra 17,3 mln. Eur daugiau, nei 2018-aisiais. Bankas tai aiškina patirtomis jungimosi su „Nordea“ pertvarkos sąnaudomis ir grynojo paskolų klientams vertės sumažėjimu. Trečiąjį ketvirtį nenumatytos sąnaudos siekė 22,2 mln. Eur. 80% šių sąnaudų sudarė IT sąnaudos, 12% – kitos transformacijos sąnaudos, o sąnaudos personalo išlaikymui buvo 8%.
Nenumatytų sąnaudų buvo 4,1 mln. Eur daugiau, malyginti su praėjusiu ketvirčiu. 2,3 mln. eurų iš minėtos sumos atiteko technologijų pažangai skatinti.
„Luminor“ deklaruoja esantis trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, šių metų III-iojo ketvirčio pabaigoje turintis 15,5 proc. kreditų ir 16,8 proc. indėlių rinkos dalis.


„Luminor“ samdo 2,5 tūkstančius darbuotojų, kurie aptarnauja daugiau nei 1 mln. klientų. Banko akcininkų kapitalas siekia 1,6 mlrd. Eur, o 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,7%. Neseniai buvo užbaigtas 1 mlrd. Eurų vertės sandoris, kuriuo JAV investicijų bendrovės „Blackstone“ vadovaujamas investuotojų konsorciumas užbaigė 60% „Luminor“ akcijų įsigijimo sandorį. Tai yra viena didžiausių investicijų Lietuvos ir aplamai visų Baltijos šalių istorijoje.

Banko vadovas Erkki Raasuke randa kuo pasidžiaugti ir tikina, kad praėjusį ketvirtį „Luminor“ padarė didelę pažangą atsijungdamas nuo patronuojančių bankų mokėjimo infrastruktūros ir informacinių sistemų. Pasak jo, geresnes už pernykštes kreditavimo galimybes iliustruoja kintanti paskolų ir indėlių struktūra. 2019 m. III-ojo ketvirčio pabaigoje išduotų paskolų ir indėlių santykis buvo 108,4%, o praėjusias metais tuo pačiu periodu šis skaičius siekė 139,4%.