Paskolos internetu – nuo 18 metų

Nepilnamečiams asmenims vartojamų kreditų gavimas yra neįmanomas – įstatymuose aiškiai apibrėžiamos skolinimo sąlygos. Paskolos internetu nuo 18 metų asmenims gali būti išduodamos pagal įprastą tvarką kaip ir visiems kitiems vartotojams. Greitųjų kreditų bendrovių pasiūlymuose neretai yra pabrėžiamos įvairiausios nuolaidos kreditams, bet čia svarbiausia akcentuoti tai, jog kiekvienam klientui gali būti taikomos išimtys dėl kreditavimo sąlygų. Vieni gali gauti paskolą, o kiti ne. Tarp neigiamą atsakymą gaunančių asmenų dažniausiai būna 18-mečiai. Taip yra dėl kelių priežasčių.

  • Asmenys, kurie ką tik sulaukė 18 metų, negali gauti kredito todėl, kad jie dažniausia dar būna gyvenantys ne savarankiškai, o būtent tėvų globoje. Tai reiškia, kad ši asmenų grupė vargu ar gali gauti kreditą dėl mokumo galimybių. Paprasčiausiai, 18 metų asmenys dar nėra gaunantys pastovias pajamas, jie įprastai dar gyvena su tėvais. Šis laikotarpis gali tęsti ir iki 19 metų. Net studentai vis dar didžiąją dalį pajamų gauna iš tėvų ar globėjų. Kreditų bendrovės akcentuoja, kad paskolos internetu yra išduodamos tik tiems, kurie gauna tvarias pajamas, o šie asmenys tokių pajamų negauna.
  • 18 metų sulaukę asmenys įprastai yra nemokūs ir dėl kitų priežasčių. Neretai kai kurie jaunuoliai, vos tik sulaukę pilnametystės, ima įvairias prekes ar paslaugas lizingo būdu, todėl jų kredito istorija automatiškai yra papildoma tam tikrais įrašais. Kreditoriai, prieš patvirtinant paskolos sutartį, pirmiausiai įvertina mokumą pagal kredito istoriją ir kitą informaciją. Jeigu kredito istorijoje aiškiai matoma, kad yra nemažai prekių ar paslaugų, už kurias klientui tenka mokėti kiekvieną mėnesį, tai visa suma yra skaičiuojama. Jeigu išlaidų suma viršija 40 procentų gaunamų pajamų, tada kredito bendrovė privalo atsisakyti suteikti paskolą.

Paskolos internetu dažniausiai suteikiamos atsižvelgiant į teisės aktus, mokumo vertinimo nuostatas, bei atsakingo skolinimo principus, tad asmuo, kuriam ką tik suėjo 18 metų, neturėtų skubėti imti kreditą ar užsisakyti kažkokių prekių lizingo būdu – tai tikrai trukdys ateityje bandant gauti paskolą iš kažkurios kredito bendrovės.