Paskolos internetu suteikiamos pagal atsakingumo principus

Visos paskolos internetu turi būti teikiamos pagal atsakingumo principus, o juos pažeidus, bendrovės bus nubaustos. Tai parodė ir pastarieji įvykiai, kuomet viena didžiausių finansinių įstaigų neteko licencijos verstis kreditų teikimo veikla. Jai buvo skirta ir nemaža bauda. Atsakingumo principai nurodo, kad skolinti pinigus reikėtų tik tiems, kurie tikrai gali sumokėti būsimas paskolų įmokas. Klientams, kurių finansinė padėti yra nepavydėtina, kreditai negali būti išduodami jokiomis aplinkybėmis.

Atsakingumo stoka dažnai pasireiškia tarp greitųjų kreditų bendrovių, nes vis dažniau Lietuvos bankas skelbia apie nuobaudas greitųjų kreditų bendrovėms. Taip, baudas gavo jau ne viena įmonė, todėl galima daryti išvadą, kad jos vis dar nėra jau tokios atsakingos kokiomis dedasi. Saugiai pasiskolinti pinigų gali tie, kurie moka elgtis su finansais bei gauna stabilias pajamas. Visiems kitiems, kurių pajamų suma per maža, paskolos negali būti teikiamos.

Kas liečia atsakingumą, verta pažymėti, kad pagrindinis akcentas yra būtent mokumo įvertinimas. Dažniausiai baudos įmonėms skiriamos būtent už aplaidų mokumo įvertinimą. Tos bendrovės nepatikrina kliento pateiktų duomenų dėl gaunamų pajamų bei patiriamų išlaidų, todėl jos skolina neatsakingai. Tai yra bene didžiausia bėda, bet ji, tikėtina, bus greitai išspręsta, nes jau yra aiškiai suformuotos ir įsigaliojusios pataisos, kurios verčia bendroves įsitikinti klientų pateikiamų duomenų tikslumu, o jeigu jos to nedarys, tai vėlgi – laukia baudos ir licencijos praradimas.

Kreditas be palūkanų suteikiamas ne visiems

Kreditas be palūkanų suteikiamas ne visiems asmenims, tad norintys pasiskolinti pinigų, pirmiausiai turėtų peržiūrėti savo galimybes bei ankstesnius sudarytus finansinius sandorius su kitomis kredito bendrovėmis bei lizingo įmonėmis. Nemokamas kreditas suteikiamas trumpam laikotarpiui, bet jį gauti gali tik tie, kurie atitinka visas sąlygas, kurios nustatomos įprasta tvarka. Dauguma žmonių, negaudami pajamų, galvoja kad gali pateikti paraišką nemokamai paskolai ir ją gaus sėkmingai – taip nebūna. Visi kreditai suteikiami išnagrinėjus kliento mokumą.

Mokumas analizuojamas gana paprastai – kliento duomenys yra peržiūrimi ir paskaičiuojama ar jo pajamų ir išlaidų santykis nėra neigiamas ar per mažas. Jeigu iš pajamų atėmus išlaidas lieka tik vos keli eurai, faktas, kad toks asmuo negalės gauti kredito, kad ir nemokamai. Tai neleidžia vartojimo kredito įstatymas, kuriame nurodytos visos ribos. Tiksliau – ribos nurodomos atsakingo skolinimo nuostatose.

Kreditas be palūkanų

Jeigu klientas yra mokus, jis pirmiausia turi įrodyti savo pajamas, nes nuo naujų metų tikrinti duomenų tikslumą bus privaloma. Tai reiškia, kad kreditoriams bus privalu įsitikinti, kad jūs nemeluojate sakydami, jog gaunate tokias pajamas. Jums teks pateikti įrodymus arba kredito tiekėjas pats turės tokią informaciją patikrinti.

Besiskolinantiems asmenims reikia žinoti tik vieną – jiems reikia būti mokiems, jokiu būdu nepradelsusiems įmokų kitose bendrovėse, taip pat būtina gauti nemažas pajams bei išlaidų suma turi būti kuo mažesnė.

Gauti paskolą šiuo metu itin paprasta

Lietuvoje gauti paskolą iš kredito bendrovių yra gana paprasta, nes vartotojams yra sudarytos visos sąlygos atsakingam skolinimuisi. Dabar yra ganėtinai daug pasiūlymų, kuriuose palūkanos yra tokios mažos arba visai nulinės. Kai kurie pasiūlymai yra taikomi tik naujiems klientams, bet nereikia pamiršti ir lojalių – jie taip pat gali pasinaudoti įvairiais naudingais pasiūlymais. Visi kreditai išduodama paprasta tvarka – pateikiama kredito paraiška, ji patvirtinama, o tada belieka laukti kreditoriaus atsakymo.

Jeigu esate vieni iš tų, kurie šiuo metu ieško kredito, turite žinoti, kad viskas atliekama gana greitai. Gauti paskolą jūs galite tik pateikę paraišką, kurioje būtina nurodyti savo duomenis. Kiekvienas kreditas turi būti suteikiamas pasitelkiant visus atsakingumo principus. Visiems vartotojams akcentuojama, kad reikia pateikti teisingus duomenis, nes kitaip dėl jų netikslumo kredito paraiška gali būti atmesta, o tai reikštų jog paskolos jūs negausite.

Taip pat nemažiau svarbu pabrėžti tai, kad visos paskolos privalo būti suteikiamos tik mokiems asmenims, tad bedarbiai ir kiti negaunantys pajamų net neturi galimybės skolintis. Jų mokumas yra apribotas, nes išlaidų ir pajamų santykis yra neigiamas. Visos paskolos suteikiamos tada kai pajamų suma yra pakankama įmokų sumokėjimui. Kreditorius viską kruopščiai paskaičiuoja, tad turėkite galvoje tai, kad nuo jo informacijos nenuslėpsite, tuo labiau – nepagausite, nes dabar viskas yra tikrinama.

Pirma paskola nemokamai – kodėl ji suteikiama

Tie kas yra skolinęsi greitųjų kreditų įmonėse žino, kad nemokamos paskolos nėra tuščios kalbos. Nemažai bendrovių tikrai suteikia paskolas be palūkanų. Dažniausiai, o gal net išimtinai, nemokamai yra suteikiama tik pirma paskola. Nepriklausomai nuo to, dažnai girdimas klausimas – kodėl pirma paskola nemokamai yra apskritai suteikiama, ar jas suteikiančias įmonės daro tą iš geros valios, iš filantropinių paskatų?

Atsakymas į pastarojoje pastraipoje iškeltą klausimą yra be abejo, kad ne. Pirma paskola nemokamai turi racionalų, ekonominį paaiškinimą. Pagrindinė priežastis yra noras pritraukti kuo daugiau klientų, kurie net ir pasiskolinę nemokamai sugrįš pas tą patį kreditorių ir skolinsis jau pilną kreditą be akcijų ir nuolaidų. Viso šio reikalo esmė yra tokia, kad šiuo metu Lietuvoje yra per 20 skirtingų greitųjų paskolų bendrovių. Taip pat pridėkite ir keletą didžiųjų bankų, kurie teikia vartojamąsias paskolas, kurios yra net labai panašios į greitas paskolas. Ką gausite rezultate? Milžinišką konkurenciją dėl kiekvieno kliento. Tai sąlygoja didžiules išlaidas reklamai. Vien per televiziją galite pamatyti tuziną skirtingų bendrovių besireklamuojančių ir bandančių išskirti savo paslaugas. Problema yra paprasta – paskola yra paskola, jokių didelių skirtumų čia jau neišpeši. Tai kaip tuomet išskirti savo paskolos pasiūlymą? Pasiūlyti tokį variantą, kuriam (potencialus) klientas negalėtų atsispirti. Vienas iš tokių pasiūlymų – pirma paskola nemokamai. Jei klientas mato gerą tuziną skirtingų pasiūlymų, jo akį patrauks tas, kuris turi pasiūlyti geriausias sąlygas paskolai įsigyti. Pirmos paskolos nemokamai akcija yra būtent vienas iš tų kriterijų, kurie patraukia potencialių klientų akį.

Ar yra dar priežasčių, kodėl pirmas kreditas nemokamai suteikiamas naujiems klientams? Kaip jau minėjome, pagrindinė priežastis yra noras pritraukti klientą. Jam pasiskolinus nemokamai, tikimasi, kad jis sugrįš skolintis jau mokėdamas pilną kainą. Kodėl jis turėtų tą daryti? Taupydamas savo laiką ir pinigus. Užsiregistruoti kreditoriaus puslapyje ir priprasti prie jo aptarnavimo sistemos – užtrunka. Taip pat ir išmokti bendrauti su aptarnavimo personalu gali būti iššūkis, reikalaujantis laiko. Todėl laiko taupymas yra vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl žmogus gali nenorėti pereiti pas kitą kreditorių. Pinigų taupymas taip pat turi svarbią rolę. Visi kreditoriai reikalauja registracijos mokesčio. Kai kuriais atvejais jis yra nedidelis, tačiau kitais atvejais – gali būti didesnis ir pajuntamai paveikti kišenę. Visa tai yra loginis, racionalus ir ekonominis pirmo kredito nemokamai paaiškinimas.

Greitieji kreditai dabar yra pigiausi

Greitieji kreditai dabar yra pigiausi palyginus su senesniais laikais. Jūs galite nevaržomai skolintis jeigu atitinkate visas sąlygas. Lietuvoje vartotojams siūloma skolintis ilgiems terminas, tačiau jeigu jums reikia tik trumpalaikės paskolos – ją taip pat nesunku gauti. Kaip bebūtų, visada reikia pabrėžti mokumo vertinimą, nes tik ši procedūra nustato ar asmuo gali imti paskolą ar ne. Jums kredito suteikti negalės niekas, jeigu jūs neturėsite pajamų, kurias gautumėte kiekvieną mėnesį. Ta pajamų suma turi būti vienoda ar mažai besiskirianti nuo kitų mėnesių pajamų.

Visi greitieji kreditai išduodami remiantis vartojimo kredito įstatymu, bet kredito bendrovėms taip pat yra sukurtos ir specialios mokumo vertinimo nuostatos, kurių būtina laikytis. Tos nuostatos apibrėžia kas yra atsakingas skolinimas. Matote, jeigu jūs ketinate imti greitąjį kreditą, tada kredito paraiškoje jūsų nurodomas pajamų ir išlaidų santykis turi būti teigiamas ir siekiantis nustatytas ribas. Tai reiškia, kad jūsų išleidžiamų pajamų suma, kuri skiriama kreditams ar kitoms finansinėms paslaugoms apmokėti, negali būti didesnė nei 40 procentų pajamų.

Kreditoriai turi laikytis visų reikalavimų, todėl peržengus minėtą ribą, jūsų skolinimosi galimybės būna panaikintos ir jums niekas negalės suteikti kredito nei parduoti prekės ar paslaugos lizingo būdu. Lizingo paslaugų įmonėms taip pat yra taikomi tie patys reikalavimai, nes prekių pardavimas išsimokėtinai yra beveik tas pats kas pinigų skolinimas.