Paskolos privalumai

Nors visi stengiasi gyventi pagal turimas pajamas, vis dažniau žmonės išdrįsta imti paskolas buičiai pagerinti ar į svajonių kelionę išvykti. Paskolos – viena didžiausių verslo dalių ir bankams. Tačiau, kaip sakoma, kieno vežime sėdi, to ir giesmę giedi, arba kitaip – nori gauti paskolą, sutik su visomis banko sąlygomis. O ir pačių paskolų esti įvairių formų…

Savas būstas ar nuoma?

Daugeliui žmonių be paskolos neįmanoma įsivaizduoti savo gyvenimo, tiksliau sakant – kokybiško gyvenimo. Dažnas svarsto taip: kam man mokėti nuomą už butą, kuris niekada nebus mano? Juk geriau tuos pačius pinigus ar kiek didesnę sumą mokėti bankui. Tai irgi lyg nuoma, tačiau galų gale būstas taps nuosavas. Tokios paskolos vadinamos būsto paskolomis. Jas galima gauti, jei atitinki visus banko keliamus reikalavimus. Tie reikalavimai – tai paskolos gavimo salygos. Žiūrima, ar asmuo turi darbą, uždirba pakankamai mėnesinėms įmokoms sumokėti ir t. t.

Keli variantai

Žinia – net ir paskolos dirbantiems suteikiamos ne visada. Gyvenime pasitaiko ir tokių situacijų, kai realios pajamos yra kur kas didesnės nei jas įmanoma parodyti oficialiai banko atstovams. Pavyzdžiui, dirbate užsienyje, vienas iš sutuoktinių dirba užsienyje ar pan. Galų gale – nors ir nelegalu, bet dalis žmonių algą gauna „vokeliuose“ ar tiesiog dirba be sutarčių. Tokie asmenys paskolos būstui niekaip negautų. Tuomet yra keli variantai. Galima namą, sodybą ar butą pirkti kartu su tėvais ar laiduotojais. Taip pat galima kreiptis dėl paskolos su uzstatu. Ką tai reiškia? Tai, jog paskolos užstatu taps kita jūsų ar artimųjų turima nuosavybė. Jeigu nutiks taip, kad negalėsite išmokėti paimtos paskolos, bankas per teismą perims jūsų užstatytą turtą. Taigi šis variantas – gana pavojingas. Ypač jei nesate tikri dėl savo galimybių.

Greiti pinigai

Būsto kreditui gauti prireiks ir laiko, ir kantrybės. Teks kelis kartus lankytis banke, hipotekoje, registrų centre ir pas notarą. Tačiau šios paskolos tikslas – visai kitoks, nei greitų kreditų. Dauguma viena ausimi yra girdėję, kad egzistuoja ir greitos paskolos. Taigi, reikia pabrėžti jų skirtumą nuo būsto kreditų. Greitų kreditų bendrovės suteikia žymiai mažesnes pinigų sumas trumpam pasiskolinimo laikotarpiui. Tiesa, ir jų palūkanos būna gerokai aukštesnės. Greitos paskolos apsimoka tuomet, kai pinigų tikrai labai reikia, bet dar svarbiau – kai reikia ypač skubiai. Be to, didžiausias jų privalumas, kad pinigams gauti net nereikia eiti iš namų. Greitos paskolos internetu suteikiamos visiškai laisvai ir teisėtai. Visgi jei tokio didelio skubėjimo nėra, verta atsiminti, kad ir bankai suteikia vartojamąsias paskolas trumpam laikotarpiui. Tik jų siūlomos palūkanos būna dažniausiai kiek mažesnės nei greitų paskolų bendrovių.

Rizikos grupė

Pinigų prireikia ne tik būstui nusipirkti, ne tik dirbantiesiems, bet ir studentams ir bedarbiams. Tai – grupė žmonių, kuriems paskolos suteikiamos gana sudėtingai. Namo ar buto įsigyti šiems asmenims tikrai neišeis. Tačiau paskolos studentams ir bedarbiams visgi suteikiamos. Studentai gali gauti paskolą studijoms apmokėti ar gyvenimo išlaidoms studijuojant padengti. O paskolos bedarbiams suteikiamos tuomet, jei bankai ar privačios paskolų teikimo bendrovės mato, kad asmuo bus pajėgus išmokėti paimtą kreditą. Be to, jos duodamos trumpam laikui ir nelabai didelė suma. Kreditų teikėjai šiems asmenims paskolas teikia retokai, bet visuomet žiūri į konkrečią atėjusiojo situaciją. Pinigų pasiskolinti kai kurie ryžtasi iš privačių asmenų. Tokiu atveju reikalingas skolos lapelis. Grąžinus pinigus, jis abiejų pusių turėtų būti sunaikintas. Taip pat verta žinoti, kad teikiamos paskolos nuo 18 metu – ne anksčiau. O nepilnamečiai jokios paskolos išvis negali gauti.