Paskolos su užstatu privalumai ir trūkumai

Savaime suprantama, kad kiekvienas kreditorius iš paskolos prašančio žmogaus ar įmonės pageidauja tam tikrų garantijų, jog pastarasis gali įvykdyti savo įsipareigojimus. Tokiais atvejais paprastai prašoma užstatyti kažkokį turtą. Ne visuomet yra reikalaujama užstatyti nekilnojamąjį turtą ir daug kas priklauso nuo kredito sumos bei trukmės. Nekilnojamas turtas dažniausiai įkeičiamas norint gauti paskolą būstui. Šiuo atveju terminas būna pakankamai ilgas ir suma reikšminga, todėl nenuostabu, kad ir užstatas yra solidesnis. Tuo tarpu trumpalaikėms vartojimo paskoloms ir kreditams daugeliu atvejų pakanka ir smulkesnio turto, pavyzdžiui automobilis. Paskolos su užstatu turi ir privalumų, ir trūkumų, kuriuos norime aptarti šiame straipsnyje. Tikimės, jog ši informacija padės ieškant paskolos pasirinkti Jums palankiausią variantą.

Turint tinkamą užstatą galima tikėtis padidinti norimo kredito sumą. Visos kredito bendrovės atsižvelgia į užstatomo turto vertę, todėl įkeičiant, pvz. namą, paskolos suma gali būti kur kas didesnė. Automobilis kaip užstatas taip pat padidina sėkmės tikimybę siekiant gauti nedidelį kreditą, be to suteikiama suma gali būti didesnė. Taigi, turėkite mintyje, kad užstatas gali padėti siekiant geriausio varianto ir pagerinti skolinimosi galimybes.

Jei neįstengsite grąžinti kredito, kraštutiniu atveju jūsų automobilis bus parduotas, o už gautas lėšas bus padengtos palūkanos ir paskolos suma. Jei pinigų liks jie atiteks jums. Tam tikra prasme tai gali pasirodyti patogu, nes bankas automobilį parduoda už jus, todėl to daryti jums nereikia ir tokiu būdu sutaupote nemažai laiko. Kita vertus tikėtina, kad pats įstengtumėte už savo automobilį gauti daugiau.

Dar labiau neigiamų pasekmių gali turėti nekilnojamo turto užstatymas, nes tuomet galite netekti būsto. Negrąžinus paskolos jūsų įkeistas būstas bus parduotas tam, kad būtų padengti visi kreditoriaus nuostoliai ir gautas numatytas pelnas. Blogiausiu atveju galite prarasti gyvenamąją vietą ir teks spręsti dėl to iškylančias problemas. Namo ar buto užstatymas yra gana rizikingas sprendimas asmeniui siekiančiam gauti kreditą, todėl prieš tai ypač svarbu tinkamai įvertinti savo mokumą ir galimybes vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, kad ateityje išvengti anksčiau aprašytų problemų. Kiekvienas suaugęs žmogus privalo prisiimti visišką atsakomybę ir rimtai pasvarstyti ar šis kreditas iš tiesų būtinas, jei dėl to ketinate rizikuoti net savo namais.

Paskolos su užstatu tarp kitų išsiskiria tuo, kad nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms prarasite savo įkeistą turtą. Kita vertus, tokiu būdu galite tikėtis paskolos sąlygų, tačiau kaip damoklo kardas pakimba turto praradimo tikimybė. Dar kartą raginame gerai pagalvokite prieš priimant sprendimus dėl paskolos ir turėti omenyje, kad greitieji kreditai yra brangi paslauga.