Patarimai, kokius dviračių priedus verta įsigyti

Šiltuoju sezonu dviračiai tampa vienomis populiariausių transporto priemonių, kurios daugeliu atveju netgi gali atstoti automobilį. Visgi, siekiant, kad kelionės būtų kupinos komforto, svarbu pasirūpinti ir papildomais priedais. Šį kartą pakalbėsime apie tuos, kurie yra vieni naudingiausių – pasitikrinkite, ar esate jais apsirūpinę.

Šalmai

Tikriausiai net nekyla abejonių dėl tokių aksesuarų svarbos. Nepilnamečiams jie yra būtini, o suaugusiems – labai rekomenduojami, tad nesuklysime juos pavadindami dviračių priedais, be kurių verčiau neplanuoti tolimesnių kelionių. Dviračių šalmai pasižymi itin plačia pasirinkimo įvairove, tad juos galima rinktis ir pagal planuojamus maršrutus, ir pagal patinkantį dizainą. Be to, gamintojai juos neretai aprūpina ir įvairiomis naudingomis technologijomis, kurios užtikrina dar didesnį Jūsų pasivažinėjimų komfortą.

Krepšiai

Išsiruošus į ilgesnę išvyką su dviračiu, reikia pagalvoti, kur bus galima sudėti visus daiktus. Nors tokiais atvejais dažnai praverčia talpesnės dviratininkų kuprinės, norint sumažinti nugaros apkrovą, verta pagalvoti apie dviračio krepšius, tvirtinamus ant bagažinės ar ant priekinio rato. Taip pat galima rasti ant vairo, rėmo ar balnelio tvirtinamų modelių. Galėsite rinktis iš įvairiausių jų talpų, tad savęs nereikės pernelyg riboti. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad atitinkamą svorį vis vien teks vežti patiems – nesuklysite, jei pagalvosite, kaip protingai jį išskirstyti.

Užraktai

Kelionių metu reikės pasirūpinti ne tik savo, bet ir pačios transporto priemonės saugumu. Net ir tuomet, jei nutarsite dviratį trumpam palikti prie parduotuvės, reikėtų jį prirakinti. Tam į pagalbą pasitelkiamos specialios spynos: tarp jų rasite tiek visiškai paprastus, tiek sekiklius ar signalizacijas turinčius modelius. Koks bus tinkamiausias, priklausys nuo reikalingo saugumo lygio ir planuojamo biudžeto.

Pompos

Pompa pasitarnaus paruošiant dviratį naujam sezonui ir netikėtai išsileidus padangoms, tad verta įsigyti ir kelionėms pritaikytą modelį. Dar geriau, jeigu kartu su savimi pasiimsite dviračių remontui skirtą rinkinį: dažniausiai jis yra pakankamai kompaktiškas, tačiau labai protingai apgalvotas, tad ilgesnių išvykų metu bus galima jaustis dar užtikrinčiau. Žinoma, visiems galimiems scenarijams pasiruošti neįmanoma, tačiau pabandyti – verta.

Purvasaugiai

Grįžtant prie pačios transporto priemonės, reikėtų paminėti ir šiuos svarbius priedus, kurie saugo konstrukcijas nuo purvo, kuris gali jas pasiekti važiuojant prastesniais keliais. Purvasaugių dėka švarūs liekame ir mes patys. Neretai dviračių purvasaugiai yra bendroje komplektacijoje, tačiau ilgainiui gali tekti juos pakeisti. Renkantis šiuos aksesuarus, svarbiausia įsitikinti, kad jie yra suderinami su Jūsų transporto priemone.

Padangos ir kameros

Šių gaminių svarba abejonių tikrai nekelia – be jų kelionės dviračiu būtų neįmanomos. Tiesa, padangas ir kameras atnaujinti reikia pakankamai retai, tad tokie pirkiniai nebus dažni. Kai visgi reikės tai padaryti, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti tinkamam jų dydžiui, o po to galima susipažinti ir su papildomomis galimybėmis. Tai padarysite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/dviraciai-rieduciai-riedlentes/dviraciu-priedai-ir-aksesuarai/dviraciu-kameros-ir-padangos.

Kiti naudingi priedai

Be jau minėtų gaminių, reikėtų išskirti žibintus ir atšvaitus, kurie leidžia išlikti matomiems kelyje. Taip pat verta apžiūrėti sėdynes: nors jos iš karto komplektuojamos su dviračiais, tokius priedus galima dar labiau pritaikyti asmeniniams poreikiams. O jeigu norisi dar daugiau komforto patiems, pasirūpinkite specialiomis dviratininkų pirštinėmis ir šiam sportui skirtomis aprangos detalėmis.

Šį dviračio aksesuarų sąrašą neabejotinai būtų galima praplėsti, tačiau jeigu apsirūpinsite šiais gaminiais, jau būsite pasiruošę net ir sudėtingesnėms išvykoms. Visgi, nepamirškite, kad saugumas priklauso ir nuo Jūsų pačių – visuomet turėtumėte išlikti budrūs ir atsakingi.