Švenčių dienomis daugumos bankų klientai galės pervesti ir gauti pinigus

Didžioji dalis Lietuvoje veikiančių bankų klientų (išskyrus „Luminor“) šiais metais nepatirs nepatogumų dėl mokėjimų, nes bene pirmą kartą per didžiąsias metų šventes momentiniai pavedimai vyks ir pinigai pasieks gavėjus akimirksniu.

Tiesa, tokius mokėjimus galima atlikti tik tarp tų elektroninių pinigų įstaigų ir bankų, kurie palaiko tokias paslaugas. Šventiniu laikotarpiu momentinį mokėjimą būtina pažymėti, kad jis būtų inicijuotas nedelsiant, priešingu atveju bus vykdomas įprastas SEPA mokėjimas, kuris gavėją pasieks tik pasibaigus šventėms.

Lietuvos bankas informuoja, kad šiuo metu tarpbankinių momentinių mokėjimų paslaugas gali pasiūlyti „Citadele banka“ Lietuvos filialas, SEB bankas, „Swedbank“, bei elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“. Tuo tarpu Šiaulių bankas momentinius mokėjimus tik priima, o „Luminor“ Lietuvos skyrius dar neįdiegė galimybės nei siųsti, nei priimti momentinių mokėjimus, tačiau ketina teikti šią paslaugą ateinančiais metais.

Metų pabaigoje bankuose tradiciškai išauga atsiskaitymų kortelėmis apyvarta, dažnumas ir pinigų pervedimų skaičius. Dėl to bankininkai rekomenduoja įmonėms ir kitiems klientams neatidėlioti reguliariųjų mokėjimų paskutinėms metų dienoms.

Tai pat reikėtų žinoti, kad didžiausia galima vieno momentiniai mokėjimai pervedimo suma gali siekti 15.000 Eur ir jie atliekami tik pervedant pinigus eurais. Lietuvos bankų asociacija nurodo, kad „Citadele“ bankas suteikia galimybę gauti momentinius mokėjimus ir atlikti tik iki 1.000 Eur.

„Momentiniai mokėjimai daugeliui bankų klientų išsprendė ilgus metus besikartojusią problemą, nuolat kėlusią sumaištį metų pabaigoje. Bendromis Lietuvos banko ir daugumos šalies bankų pastangomis šiemet liūto dalis gyventojų ir įmonių jau gali rūpintis Kalėdų dovanomis nesijaudindami, ar jų atliktas pavedimas laiku pasieks adresatą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas 

Tuo tarpu Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius interneto banką telefone, nuotolines specialistų konsultacijas internetu, elektroninius tapatybės patvirtinimo priemones ir bekontakčius atsiskaitymus vadina sprendimais, visiškai pakeitusius ligšiolinę klientų patirtį. „Didžioji dalis bankų klientų nebeįsivaizduoja kasdienybės be greitų mobilių bankininkystės sprendimų, todėl momentiniai mokėjimai yra dar viena labai svarbi modernios finansų paslaugų infrastruktūros grandis“ – mano Mantas Zalatorius.

Momentinių mokėjimų paslauga bankų viduje teikiama jau ne vienerius metus – darant lėšų pervedimą į to paties banko kliento sąskaitą, jie įskaitomi per keletą sekundžių.

Mokėjimo kortelėmis atsiskaityti prekybos vietose per šventes bus galima kaip įprasta, gyventojai taip pat galės prisijungti prie internetinės bankininkystės, išsigryninti pinigus bankomatuose ir naudotis išmaniosiomis bankų programėlėmis. 

Lietuvos bankas praneša, kad neturintiems galimybės pasinaudoti momentinių mokėjimų paslauga gruodžio antrąją pusę tarpbankiniai mokėjimai bus atliekami gruodžio 23 d. (pirmadienį), gruodžio 27 d. (penktadienį) ir gruodžio 30–31 d. (pirmadienį ir antradienį). Ateinančiais 2020 m. mokėjimai tarp bankų bus pradėti vykdyti nuo sausio 2 d. (ketvirtadienio). Įmonės ir gyventojai norintys, kad pinigai gavėjus pasiektų iki švenčių, turėtų atkreipti dėmesį į banko nurodomą vėliausią laiką, kada pateikti pavedimai bus atliekami tą pačią dieną.