- 2020-02-10
- Paskelbė: Paskolos-internetu.eu
- Kategorija: Naujienos
Per pastaruosius keletą metų mažos šalies sėkmės istorija apie Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų (angl. FinTech) sektoriuje netruko apskrieti ne tik didžiausius Lietuvos, bet ir viso pasaulio verslo naujienų portalus. Vis dėlto šio sektoriaus įmonių laimėjimai mūsų šaliai svarbūs ne tik dėl pelnyto užsienio dėmesio ir pritrauktų užsienio investicijų. Tokios sėkmės istorijos turi dar vieną labai svarbų poveikį – jos įkvepia gerąsias praktikas taikyti ir kitose, panašiomis rinkos sąlygomis besivystančiose verslo srityse. Viena tokių – išmanioji energetika (angl. Energy Tech).
Tai, jog išmanioji energetika Lietuvoje gali tapti ne mažiau sėkminga istorija – nėra vien tik skambus, dar vienai „popierinei“ dešimtmečio strategijai pagražinti skirtas teiginys. Jei detaliau panagrinėsime veiksnius, sukūrusius palankią terpę FinTech plėtrai, ir palyginsime juos su esamomis sąlygomis išmaniosios energetikos sektoriaus vystymuisi, rasime nemažai paralelių.
Siekis kurti darnią ekosistemą
„FinTech plėtrai didelę įtaką turėjo visų suinteresuotųjų subjektų – reguliacinių institucijų, viešojo ir privačių sektorių – įsitraukimas. Remiantis FinTech įgyta patirtimi, labiausiai pasiteisinusias priemones pasitelkėme ir kurdami patrauklią ekosistemą išmaniosios energetikos sektoriuje“, – teigia Rokas Pečiulaitis, vieno aktyviausių Europoje energetikos ir e-mobilumo sektoriaus specializuoto rizikos kapitalo fondo valdymo įmonės „Contrarian Ventures“ įkūrėjas ir vykdantysis partneris.
Kaip vieną iš labiausiai pasiteisinusių priemonių R. Pečiulaitis paminėjo specialųjį reguliacinės ir infrastruktūros aplinkos „smėlio dėžės“ (angl. regulatory sandbox) modelį. Jo pagalba jau esami ar tik į rinką žengti svarstantys žaidėjai gali išbandyti būsimo verslo modelio bei siūlomo produkto ar paslaugos sėkmę bandomojoje įstatymų ir infrastruktūros aplinkoje, atspindinčioje esamą situaciją realiu laiku besikeičiančiomis rinkos sąlygomis.
Pasiekėme Fintech, laikas pergalėms išmaniojoje energetikoje
Greičiausiai nei vienam rimtam FinTech sektoriaus žaidėjui bet kurioje pasaulio šalyje šiandien nebereikėtų aiškinti, kas ir kur yra Lietuva. Anot R. Pečiulaičio, jau netrukus to nebereikės daryti ir kalbant apie išmaniosios energetikos sektorių.
Balandžio 21–22 d. į Vilnių atvyksta įspūdingas skaičius energetikos ir elektrifikuoto transporto sektoriaus lyderių bei inovacijas energetikos bei transporto srityse kuriančių startuolių atstovų. Savo dalyvavimą čia vyksiančiame „Energy Tech Summit“ renginyje jau patvirtino daugiau nei trys šimtai dalyvių, kurių tarpe – tokios energetikos sektoriaus gigantės kaip Japonijos „Tepco“, Italijos „Enel“, Didžiosios Britanijos „British Petroleum“, Olandijos „Shell“ ir JAV „Chevron“. Renginyje taip pat bus galima sutikti stambiausių rizikos kapitalo fondų atstovus, įskaitant Bilo Geitso inicijuoto milijardinio fondo „Breakthrough Energy Ventures“ bei „BMW“ rizikos kapitalo fondo „iBMW“ delegacijas.
Tikslas – užauginti didžiausią renginį Šiaurės Europoje
Vieno iš „Energy Tech Summit“ sumanytojų ir organizatorių R. Pečiulaičio teigimu, idėja surengti tokio masto konferenciją kilo prieš dvejus metus.
„Nuo vienos dienos renginio, skirto mūsų rizikos kapitalo fondo portfelio kompanijoms ir ko-investuotojams, vos per keletą metų išaugome iki konferencijos, pretenduojančios tapti svarbiausiu Šiaurės Europos, o vėliau ir viso žemyno energetikos ir e-mobilumo lyderių suvažiavimu, kurio tikslas – suburti visus šios ekosistemos žaidėjus į vieną vietą. Savo ruožtu, sektoriaus startuoliams tai neabejotinai palengvins galimybę pritraukti investicinį kapitalą bei suteiks unikalią galimybę pristatyti savo idėjas investuotojams bei didžiausioms globalioms energetikos ir transporto įmonėms.“
Valdovų rūmuose vyksiančioje konferencijoje laukiama virš 500 dalyvių. Be pagrindinės renginio erdvės, kurioje išmaniosios energetikos sektoriaus lyderiai diskutuos apie globalios rinkos situaciją ir didžiausius iššūkius, renginio svečiams bus pasiūlyta galimybė sudalyvauti ir atskirose, šešias labiau specializuotas temas nagrinėjančiose diskusijose apie baterijas, elektrifikuotą mobilumą, vandenilį, skaitmenizaciją, dirbtinį intelektą ir ateities tinklą.
„Energy Tech Summit“ – tiek startuoliams, tiek patyrusiems rinkos žaidėjams
Pasak Roko Pečiulaičio, sudarant renginio programą siekta, jog ji būtų įdomi ir naudinga tiek stambiems užsienio investuotojams, norintiems susipažinti su išmaniosios energetikos verslo aplinka ir galimybėmis Lietuvoje, tiek ir veržliems, didelį potencialą turintiems startuoliams ar net visiškai šviežią idėją norintiems pristatyti entuziastams.
„Renginio programa yra sudaryta taip, kad didžiausią vertę gautų kuo įvairesnio kalibro rinkos dalyviai,“ teigė R. Pečiulaitis. „Pavyzdžiui, labai ankstyvos stadijos startuoliai bus pakviesti „parduoti“ savo viziją investuotojams trumpo prisistatymo formatu organizuojamose varžybose „PowerUp“, organizuojamose kartu su viena iš penkių Europos inovacijos ir technologijos instituto kuruojamų bendruomenių „InnoEnergy“. Programą vainikuos geriausių verslo idėjų konkursas „New Energy Challengers“, kurio laimėtoją nulems didžiausi pasaulio investuotojai, viešojo ir privataus sektoriaus žaidėjai ir žiniasklaidos atstovai.“