Estų „Inbank“ Lietuvoje jau priima indėlius

Nuo ketvirtadienio Estijos kapitalo skaitmeninis bankas „Inbank“ oficialiai pradėjo veiklą Lietuvoje. Banko atstovai informavo, kad veiklą Lietuvoje pradeda nuo indėlių priėmimo. Kol kas tai yra vienintelė estų mūsų šalyje siūloma paslauga. Įsipareigojus vieneriems metams už indėlius siūlomos 1% metinės palūkanos. „Inbank“ praneša, jog norintys padėti indėlį gyventojai galės tai padaryti internetu.

„Esame labiau bankas, o finansinių technologijų bendrovė. Ateiname į rinką su misija po truputį keisti nusistatymą, kas yra bankas ir kaip jis veikia. Terminuotų indėlių ir kitos paslaugos, kurias ketiname pristatyti artimiausiu metu yra skaitmeninės, buvo sukurtos taip, kad apie jas klientams tektų galvoti mažiausiai. Mūsų manymu, bankas turėtų būti ten, kur patys vartotojai ir internetas“, – sako banko „Inbank“ filialo vadovas Lietuvoje Benas Pavlauskas.

Pranešime žiniasklaida rašoma, jog nepaisant to, kad estiškas fintech startuolis Lietuvoje iš pradžių siūlys klasikinės bankininkystės paslaugas, tačiau tikrai nebus tradicinis bankas. „Inbank“ vadovai plėtrai mūsų šalyje tikina pasirinkę neatsitiktinai, o Lietuvoje tinkamai išvystytos aplinkos fintech produktų pasiūlai.

„Pirmiausia, priimsime terminuotus indėlius, o vėliau pristatysime ir vartojamąsias paskolas. Kitąmet planuojame plėsti savo paslaugų spektrą ir įvesti naujovių Lietuvos finansų rinkoje. Tikime, kad „Inbank“ Lietuvoje taps skaitmeninės bankininkystės ir atskirų išgrynintų paslaugų lyderiu“, – dalijasi planais banko „Inbank“ filialo vadovas.

Bankas terminuotus indėlius priims nuo 300 iki 30.000 €, laikotarpiui nuo 6 iki 60 mėnesių. Estų startuolio atstovai tikina, kad „Inbank“ Lietuvos filiale laikomi indėliai bus apdraudsti Estijoje, o maksimali vieno indėlio suma vėliau gali didėti, tačiau šiuo metu buvo apribota iki 30 tūkstančių eurų.
2011 m. bendrovę įkūrė ilgametis „Hansapank Estonia“ (dabar „Swedbank“) vadovas Priitas Poldoja kartu su Janu Andresoo, kuris anksčiau užėmė Estijos ekonomikos universiteto vadovo poziciją bei ne vienerius metus po to dirbo bankų sektoriuje. Tuomet „Inbank“ savo veiklą ir pradėjo.
2Bankinę licenciją Estijoje „Inbank“ gavo tais pačiais metais ir nūnai valdo 300 mln. Eur vertės paskolų portfelį ir teikia įvairias paslaugas 7-iose rinkose, tarp kurių yra Estija, Latvija, Lenkija.

Praėjusiai metais įmonės pelnas sudarė 9,3 mln. €. Per pirmąjį 2019 m. pusmetį „Inbank“ grupė pardavė finansavimo paslaugų už 134 mln. €, o paskolų portfelis siekė 276 mln. €. Banko paslaugos „Inbank“ nebus pirmasis projektas Lietuvoje, nes estai 2018 m. mūsų šalyje įsigijo vartojimo paskolų bendrovę „Mokilizingas“.