Vartojimo kreditas – sprendimas pritrūkus pinigų

Pinigų gali pritrūkti pačiose netikėčiausiose situacijose, ir ne visada norisi prašyti draugų ar artimųjų pagalbos. Vis dėlto, kartais išsiversti be tam tikros pinigų sumos gali būti gana sudėtinga, tad vartojimo kreditas neretai gali būti pačia palankiausia išeitimi. Tai – tokia skolinimosi galimybė, kuri leidžia turėti pinigų, kada jų reikia labiausiai, o paskolos grąžinimas gali trukti nuo vieno mėnesio iki kelerių metų. Vartojimo kreditų pasiūlymų šiuo metu rasime ne taip ir mažai, tad visada galėsite nuspręsti, kokia galimybe vertėtų pasinaudoti. Taigi, ką svarbu žinoti apie vartojimo kreditus, ir kaip pasirinkti geriausią kredito pasiūlymą?

Svarbiausi vartojimo kredito privalumai ir trūkumai

  • Vartojimo kreditas gali būti gaunamas dar tą pačią dieną, tad tada, jei pinigai yra reikalingi skubiai, verta pasvarstyti apie tokią galimybę;
  • Vartojimo kredito suma gali būti labai įvairi, tad kiekvienas klientas gali pasirinkti labiausiai tinkančią galimybę;
  • Tokios paskolos yra teikiamos gana paprastomis sąlygomis, tačiau nustatyta palūkanų norma yra gana didelė. Vis dėlto, jei vartojimo kreditas yra imamas kelių mėnesių laikotarpiui ar dar ilgesniam laikui, tikrai neatrodys, kad permokama.

Kam yra teikiamas vartojimo kreditas?

Tokia paskola paprastai yra teikiama pilnametystės sulaukusiam asmeniui, kuris dirba ir gauna su darbo santykiais susijusias pajamas. Labai svarbu tai, kad norintis pasiskolinti asmuo praeityje nebūtų pradelsęs mokėjimų, dėl kurių gali būti atsisakyti suteikti kreditą. Visos pateiktos paraiškos yra nagrinėjamos, ir vertinama, ar klientas turi realių galimybių grąžinti pasiskolintą pinigų sumą. Vis dėlto, taip pat svarbu ir patiems pagalvoti apie tai, ar nekils jokių sunkumų grąžinant pasiimtą kreditą.

Kokią kreditus teikiančią įmonę pasirinkti?

Įvairių pasiūlymų gauti kreditą šiuo metu galime rasti ne taip ir mažai, tad visada palanku atsižvelgti į tam tikrus svarbiausius kriterijus:

  • Pasidomėkite, kokia yra nustatyta palūkanų norma – kuo ji bus mažesnė, tuo mažiau išlaidų patirsite;
  • Ieškokite tokių bendrovių, kurios kreditus teikia ypatingomis sąlygomis: neretai yra taikomos įvairios akcijos, taip pat galima rasti ypatingų pasiūlymų pirmą kartą besiskolinantiems asmenims, ir t.t.;
  • Įvertinkite, kokio dydžio gali būti minimali ir maksimali vartojimo paskola, ir per kiek laiko ji turi būti grąžinama. Įvairių pasiūlymų pasirinkimas šiuo metu yra tikrai nemažas, tad visada galėsite rasti palankiausias pasirinkimo galimybes;
  • Dažnais atvejais palanku pasidomėti, kaip tam tikras paskolas teikiančias bendroves vertina klientai, nes tai gali padėti dar paprasčiau rasti tinkamiausią pasiūlymą;
  • Jei baiminatės, kad gali kilti keblumų laiku grąžinti pasiskolintus pinigus, pasidomėkite, ar yra galimybė mokėjimo terminą atidėti. Kredito pratęsimo paslaugas siūlo ne visos bendrovės, tačiau tikrai galima rasti ir tokių pasiūlymų.

Vartojimo kredito grąžinimas

Jei vartojimo kreditas buvo imtas vienam mėnesiui, tokiu atveju jį grąžinsite atlikdami vieną įmoką, o tuomet, jei pinigų skolinotės keliems mėnesiams ar dar ilgesniam laikotarpiui, reikės laikytos paskolos grąžinimo grafiko ir kiekvieną mėnesį iki tam tikros dienos atlikti numatyto dydžio įmoką.  Jei kiltų tam tikrų keblumų laiku grąžinti skolą, ir būsite kelias dienas uždelsę tą padaryti, prieš atlikdami įmoką pasidomėkite, kokia turi būti grąžintina pinigų suma, nes jums bus paskaičiuoti delspinigiai. Taip pat iškilus tam tikriems sunkumams gali būti siūloma mokėjimo terminą atidėti, tad pasidomėkite tokia galimybe.

Vartojimo kreditas iš tiesų dažnose situacijose gali būti pačia palankiausia pasirinkimo galimybe, tačiau prieš skolindamiesi visada pagalvokite apie tai, ar jo grąžinimas jums nesudarys jokių nepatogumų.