7 patarimai, kurie padės gyventi turtingai ir laimingai

Finansų ekspertai jums nepasakys, kaip praturtėti per dieną. Bet jie primins disciplinos, ekonomiškumo ir teisingų prioritetų svarbą.

1. Pirmenybę teikite tam, kas neleidžia užmigti

Daugelis specialistų sutaria, kad vieni svarbiausių dalykų yra užtikrinti savo ekonominį saugumą: turėkite neliečiamų santaupų, sumokėkite skolas, investuokite. Bet tuo pačiu metu žmogus turi nuo kažko pradėti, o dėl pasirinkimo sudėtingumo jam sunku apsispręsti.

Svarbiausias jūsų žingsnis galėtų būti pamiršti šį sąrašą ir sutelkti dėmesį tik į vieną elementą. Kokia finansinė problema „neleidžia jums užmigti“? Kurio klausimo išsprendimas padėtų Jums pasijusti protingesniems, stipresniems ir saugesniems?

Priimant sprendimą derėtų atsisakyti savęs taisymo, šeimos norų ir atsakyti į klausimą kiek įmanoma nuoširdžiau. Tai nebus savanaudiška, nes leis jums sumažinti stresą, sustiprėti ir veiksmingai veikti, tame tarpe ir atsižvelgiant į šeimos interesus.

2. Priverskite pinigus dirbti Jums

Daugelis sėkmingų verslininkas ir investuotojų mano, kad turtas tiesiogiai nepriklauso nuo uždarbio. Finansinė sėkmė nėra susijusi su tuo, koks yra jūsų atlyginimas, bet su tuo, kiek pinigų sugebėjote neišleisti ir kaip efektyviai juos valdote.

Vargšai ir viduriniosios klasės žmonės dirba už pinigus. Tuo tarpu turtingieji priverčia pinigus dirbti jiems. Dirbdami dėl pinigų jūs atsiduriate darbdavio valdžioje. Kai jūsų pinigai dirba jums, jūs laikote valdžią savo rankose.

Neturtingi ir turtingi žmonės pinigus naudoja skirtingai. Pirmieji investuoja į dalykus, kurie tik iš jų ištraukia finansus: namus, automobilius ir panašiai. Pastarieji investuoja į verslą, akcijas ir nori gauti pajamas ne iš fiksuoto atlyginimą už valandas, o priklausomai nuo jų pačių pasiekimų.

3. Nesitikėkite praturtėti vieną gražią dieną

Finansų ekspertai daugelį metų ragino savo skaitytojus nustoti pirkti nereikalingus daiktus, sąžiningai sutaupyti dalį uždarbio ir laikytis finansinės drausmės.

Bėgate maratoną, o ne sprintą. Sudarykite ilgalaikius planus ir pakoreguokite juos, kai tik matysite progresą. 80% sėkmės lemia kasdieniai įpročiai ir požiūris, kuriuos reikia pakeisti, jei norite tapti turtingesni. Pvz., atsisakykite pirkti naują automobilį, jei jo priežiūrai bus išleista nepateisinamai daug pinigų, arba nepirkite naujausio telefono modelio, jei turite priešpaskutinį.

4. Santaupoms skirkite dešimtadalį uždarbio

sutaupyti pinigų

Verslininkas George’as Samuelis Claysonas 1926 m. išleido knygąTurtingiausias žmogus Babilone“. Ten autorius ne tik davė patarimų, kaip tapti turtingesniems. Jis pasinaudojo senovės pirklių ir užkalbėtojų argumentais, užrašytais ant molio plokščių, rastų Mesopotamijos teritorijoje. Šis patarimas sėkmingai veikia šimtmečius.

Suplanuokite savo biudžetą taip, kad pakaktų pinigų būtiniems poreikiams, malonumams ir racionaliems norams, tačiau tuo pačiu išlaidos neviršytų devynių dešimtųjų pajamų. Galima pasakyti, kad žmogaus norai auga taip pat greitai, kaip piktžolės lauke. Turime labai daug norų, tačiau negalime visų jų patenkinti. Vienintelis būdas tai išspręsti – suprasti kas yra pakankamai.

Kai kurie sako, kad tas, kuris daug uždirba, gali ir sutaupyti. Tačiau net milžinišką atlyginimą galima iššvaistyti. Claysono ir Babilono lyderių išmintis byloja, kad dešimtadalis pajamų yra neliečiamos. Būtent dėl ​​to piniginė tampa „sunkesnė“. Tai puikiai veikia gaunant bet kokio dydžio atlyginimą.

5. Dirbkite su vertybėmis, kad taupytumėte efektyviau

Knygos „Automatiškai milijonierius“ autorius Davidas Bachas pataria ne tik sumažinti išlaidas, bet ir suprasti, kur išleidžiami pinigai. Anot jo, būtent tai gali sutrukdyti sutaupyti.

Tarp to, ką žmonės vertina, ir tam, kam jie išleidžia savo pinigus, yra didžiulis atotrūkis. Turite aiškiai suprasti, kokios yra jūsų vertybės ir įsitikinti, kad išleidžiate lėšas ir investuojate atitinkamai.

Bachas sukūrė terminą „latte factor“. Jo pagalba jis pademonstruoja, kaip mažos išliados, pavyzdžiui, kavos puodelis, gali atitolinti jus nuo taupymo pirkiniams ar investicijoms, kurios jums galėtų būti iš tiesų vertingos.

6. Apmokėkite skolas, nes jos traukia į dugną

Vienoje iš savo knygų („Vieno puslapio finansinis planas: paprastas būdas elgtis protingai su pinigais“) finansų konsultantas ir rašytojas Carlas Richardsas papasakojo istoriją apie draugą, kuris už palapinę sumokėjo kreditine kortele. Kartu su palūkanomis jis atidavė sumą, kurios pakaktų sumokėti įmoką už hipoteką.

Richardsas pažymi, kad daugelis neskuba susimokėti skolų, manydami, kad geriau priversti pinigus dirbti. Bet taip nėra. Autorius mano, kad sumokėti skolas yra puiki investicija.

Skolos valdymas nėra lengvas, nes tai gali parodyti jūsų klaidas ir žmonės nenori prie jų grįžti. Bet reikia susikaupti ir galų gale su tuo susitvarkyti.

7. Atminkite, kad pinigai yra ne tikslas, o priemonė

Knygos „Visi pinigai pasaulyje: ką žino patys turtingiausi žmonės“ autorė ir savęs tobulinimo specialistė Laura Vanderkam paprastai rašo ne apie finansus, o apie darbą su savimi. Tačiau akivaizdu, kad šios temos yra tiesiogiai susijusios. Jos nuomone, žmonės per daug dėmesio skiria pinigams, negalvodami apie tai, kodėl jiems to reikia, ar tai gali padaryti juos laimingesnius.

Jei turėtumėte visus pinigus pasaulyje, ką pakeistumėte savo gyvenime?

L. Vanderkam kalbėjosi su žmonėmis, kuriems pavyko pakeisti savo gyvenimą, nors jie neturėjo didžiulio turto, ir priėjo prie išvados, kad leisti pinigus reiškia apsispręsti: atiduodi juos už vieną dalyką ir tuo pačiu sutaupyti kažko kito sąskaita. Todėl jūs turite nuspręsti: nauja rankinės ar bilietas aplankyti draugą, atostogos ar išmanusis telefonas ir pan.

Norėdami suprasti, kas būtent jus pradžiugins, pagalvokite apie tai, ką darysite, jei turėsite visus pinigus pasaulyje. Galbūt jums užteks ir mažiau?